• חפשו אותנו גם ב:
מייד אין אמריקה לטינה
דיגיטלי
20
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

מייד אין אמריקה לטינה

בתי מלון, נמלי תעופה, ברים ומטוסים, ערים ומשקאות, מערכות יחסים, תרבויות. הרפתקאות המבקשות להכות שורשים עמוקים בהווה. ההווה שלנו, ההמשכי אך החולף.
מצד אחד, גבר דרום אמריקאי שנשלט בידי תשוקתו לנשים, נע בעולם בקצב מסחרר של עלילה עתירת הומור ודמיון. מצד שני, תיירות אירופיות מסתובבות באמריקה הלטינית הפרועה, לכאורה, כדי לצרוך חוויה ״אותנטית״.
מייד אין אמריקה לטינה מכיל שני סיפורים מאת שני סופרים עכשוויים — האחד מקולומביה והשני ממקסיקו — השוכנים בספר אחד. דברים מתרחשים בכל סיפור לחוד, ודברים אחרים מתרחשים בקריאה בשניהם יחד.
משחקי הבדלים והשתקפויות, שני צדדים לאותו מטבע — מטבע של עולם המכּונה, אולי בציניות, עולם גלובלי. סנטיאגו גמבואה וטרינו מלדונדו, שני קולות טריים ומשמעותיים בספרות הלטינו אמריקאית של היום, מזמנים ערב קריאה, רגע של עונג ספרותי ומחשבות. רגע קטן, נצחי וחולף, כמו ההווה, כמו הזמן.

"באלגנטיות ובווירטואוזיות, גמבואה מתמקם במסורת רומן ההרפתקאות האורבני, ומוסיף נופך קוסמופוליטי לספרות האירופית." Frankfurter Rundschau

"טרינו מלדונדו מצליח בכישרון אדיר לשזור ולמזוג ספרות קצבית, ובו–זמנית עדינה; ספרות פראית, חתרנית ובה–בעת קורנת." סרחיו פיטול, גדול הסופרים המקסיקנים החיים.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

יותם שווימר 14-01-2016

"מייד אין אמריקה לטינה": קריאה רותחת, Ynet

הנזילות של הזהויות, המופעים השונים של תשוקה, אהבה, מתח בין לאומים ותרבותיות ובין גברים ונשים, אלו הרכיבים הנמצאים בסיפורים הסוחפים הללו. הסופרים אינם מבקשים לתפוס הרבה, להציג תמונה פנוראמית או סאגה רבת פיתולים, אלא להציע אפשרות להצגת מציאות שבה משהו מתחיל ואין לדעת איך הוא ייגמר. התחלה שיש בה הבטחה מסוימת אבל היא מתקדמת בכיוונים לא צפויים. וכמו העלילה, כך גם הקריאה עצמה.

קישור למקור

שירי שפירא 12-07-2016

ספרים על אוטובוסים #1, ספרים באוטובוסים

שני הסיפורים מציגים את הצדדים הבעייתיים שבתנועה חופשית בחלקים שונים בעולם שמתקיימת בלי להקדיש תשומת לב לשאלה מיהם בדיוק האנשים שסביבך, ולמעשה ממש אתך, בטיסה או בביקור במדינה זרה. שניהם עוסקים בסכנה של להפוך בני אדם לעוד מרכיב בנוף באמצעות פרוזה רעננה וזריזה, אך כזו שממשיכה לעורר מחשבה גם זמן רב אחרי הקריאה.

קישור למקור

פרטים אודות הספר