• חפשו אותנו גם ב:
יומן הסנונית
דיגיטלי
29
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

יומן הסנונית

הוצאה: אסיה

"זהו סיפור אהבה שפרקיו נטרפו בידי מטורף." בעקבות אהבה נכזבת מתקהים חושיו של צעיר בן 30. הוא מאבד את עבודתו כשליח ומוצא ישועה במקצוע שהולם יותר את נפשו: רוצח שכיר.

הוא יורה אל המטרה חף ממוסר ורגש, מוּנע על ידי תשוקה לשלמות, ומתמסר לחלוטין לחייו החדשים. ההרג הופך להיות מחווה כמעט אלוהית. את השינוי הגדול - בעקבות משימה אחת יוצאת דופן שתטרוף את קלפיו - הוא לא יכול היה לחזות מראש.

אמלי נותומב

אמלי נותומב

אַמֶלי נוֹתוֹמבּ נולדה בשנת 1967 ביפן למשפחת דיפלומט בלגי. ילדותה ונעוריה עברו בנדודים מיפן לסין, בנגלדש, בורמה, לאוס וניו-יורק. בגיל 17 חזרה לבלגיה והחלה לרקוח מילים. היא כתבה יותר מ-20 ספרים, שעוררו תהודה רבה והפכו לרבי-מכר ברחבי העולם. סגנונה דחוס וחידתי ועלילותיה מסחררות. נותומב כותבת בעט כדורי כשלושה עד ארבעה רומאנים בשנה, מתוכם היא בוחרת את האחד שיתפרסם וגונזת את האחרים. בין ספריה שראו אור בעברית: בחיל וברעדה, תורת ההיגיינה של רוצח, חרפות וגידופים, חומצה גופריתנית.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

ראיון עם מיה סלע - גלריה - הארץ 21-02-2013

העולם המוטרף של אמלי נותומב

המראה הגותי, הכובעים, העובדה שהיא גונזת בכל שנה כמה ספרים ומפרסמת אחד - כל אלה הם חלק מהמיתולוגיה של אמלי נותומב. בפגישה ביריד הספרים בירושלים, היא מספרת למה בחרה ברוצח כגיבור ספרה החדש “יומן הסנונית”, שראה כעת אור בעברית.

קישור למקור

שלומית כהן-אסיף - מרמלדה 06-03-2013

הורג אותם ברכות

אפשר לקרוא את הספר הזה כמו שקוראים ספר מתח או בילוש, ואפשר לראות בו ספר פילוסופי עמוק המוביל גם את הגיבור וגם את הקורא לשאלות גדולות ומהותיות. “יומן הסנונית” של אמלי נותומב, שם כל כך עדין לספר שההומור שלו אכזרי וכואב. הוא סיפורו של צעיר בן 30 שחושיו מתקהים בעקבות אהבה נכזבת. הוא מפוטר מעבודתו כשליח ומוצא לו עבודה חדשה – רוצח שכיר. “הפיות הטובות שרכנו מעל עריסתי העניקו לי את הכישרון הזה לירות… צלף נדיר מסוגל ליצור נקודת הצלבה מדהימה בין מה שעינו רואה לבין מה שידו משלחת”. לאחר כל חיסול הרגיש הגיבור תחושה מענגת: “סוף סוף עשיתי משהו חדש”.

קישור למקור

א.פ. איזה מתח- תככים ומזימות בעברית 30-06-2013

יומן הסנונית - אמלי נותומב

הכתיבה של נותומב חדה. צינית. מיזנטרופית. מעבירה צמרמורת עוד לפני התרחשות הרצח הראשון. המתח בספר נוצר מן מהשיטוט בעולמו הפנימי המעוות של הרוצח. עולם שגורם לו לבצע מעשים מחרידים ולחשוב עליהם באופן יומיומי לגמרי. בהמשך, כאשר הריגוש שברצח משיב לרוצח את הליבידו שלו, העסק כבר הופך מעוות לגמרי. דיונים ביחס לאינטימיות שבמפגש בין הרוצח והנרצח ביחס למפגשים המנוכרים בעידן המודרני, תחושת השעשוע הפנימי שחש הרוצח כאשר תמונת הקרבן שהוא מקבל היא מצעירותו ואז הוא צריך להתאמץ ולאתר אותו בקהל, ההשוואה בין אהבתו לרצח לאהבה לשוקולד. כל אלה מאיירים באופן מדויק את האישיות הפסיכופאטית מהסוג הגרוע ביותר, אינטליגנטית וקרת רוח, ואדישה לחלוטין לסבל של האחר.בגלל זה אני לא רוצה לאכול עם נותומב צהריים. משהו אומר לי שאני עלול לגמור כאחת המנות. לצד הזעזוע שמעוררת הקריאה, אי אפשר שלא להעריך את כושר ההמצאה, הדמיון והקצב המהיר של הרומן הקצרצר.

קישור למקור

פרטים אודות הספר