• חפשו אותנו גם ב:
מדריך לגידול ילד
דיגיטלי
20
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

מדריך לגידול ילד

הוצאה: אפיק

אב מגדל את ילדו על הר ביישוב אקולוגי, אי שם בצפון. האֵם קיבלה עבודה במרכז הארץ והיא נעדרת מהבית. הילד גדל בין מטעי זיתים, צמחי תבלין, קידות שעירות וגינת ירקות, אולם החיים על ההר אינם פסטורליים כמו הנוף המקיף אותו. האב והילד מתמודדים עם אתגרים רבים. מתוך האבנים המסותתות שמשמשות את האב לבניית הבית והסטודיו שבו הוא כותב, בוקעת היסטוריה פוליטית שמרעידה את הקרקע; רוחות מזרחיות שמנשבות על ההר בעוצמה מהוות רקע חיצוני למאבק של האב לגדל ולחנך את בנו לקראת אתיקה חדשה, שמתכתבת עם שורות מתוך רומן החניכה הראשון, הלוא הוא "אמיל" של ז'אן ז'ק רוסו.
אלדר גלאור מציג את המורכבות האינסופית של גידול ילדינו באופן ישיר, כן ובלתי אמצעי, ומעמיד את המציאות לבחינה מדוקדקת דרך מבטו האותנטי, החקרני והמסקרן. הוא שואל מהו חינוך ומהי טובת הילד, איך שומרים על רוחו הייחודית בתוך המסגרת, וכמה גבוה אנחנו יכולים לאפשר לו לעוף.

הפרוזה הדוקומנטרית האינטנסיבית של גלאור מורכבת משכבות גועשות של חומרי מציאות שדוחקים זה את זה ונמצאים בקונפליקט תמידי.מדריך לגידול ילד לוקח אותנו למסע חינוכי מאתגר, מרגש ומעורר מאין כמותו. מסע של אבא ובן.

אלדר גלאור

אלדר גלאור, שירת ביחידה מובחרת, למד משפטים ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב ותואר שני בספרות אנגלית, כתב מחזות שהועלו בפסטיבלים ובתאטראות פרינג’ בישראל , שנים ממחזותיו זכו בפרסים, אחד מהם צונזר. מתגורר בגליל המערבי ביחד עם אשתו ושלושת ילדיו.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

רעות ברנע 25-02-2015

"הדור שלנו יותר מחובר לילדים, לפעמים אפילו יותר מדי" - ריאיון, כלכליסט

קישור למקור

נילי לנדסמן 27-03-2015

מבט על הטבע, הסכסוך והאתגר הלא נגמר של ההורות, הארץ ספרים

לפרוזה המסותתת של אלדר גלאור, שנחצבת מצוק העתים, יש אפקטיביות מפליאה. בזכות המוזיקליות, בין השאר, הקפדה יתרה שניכרת בכל, שליטה עילאית בעקרונות הצמצום ונוכחותן המתמדת של מודעות ודקות הבחנה. לחיבת העברית הגלויה בוודאי יש קשר, כמו להומור שרווי בחום אנושי ומתנגן בשלל אוקטבות. אך הניסיון להסביר איך זה שספרו הראשון של גלאור, "מדריך לגידול ילד", הוא כוכב שהעז ומאיר נידון לכישלון. מה נאה והולמת היא לפיכך עטיפת הספר. היא ריקה ממלים, ומתנוסס עליה רק הדפס מטופל במחשב של פרחים ופרפרים, אילוסטרציה למתח שבין עוצמת החוויה למחשבה המתעקשת ונדרשת כדי לעבד אותה, שממחישה את מה שנואל בניסיון לפרק למרכיביה שלמות הרמונית של מכלול.

קישור למקור

פרטים אודות הספר