• חפשו אותנו גם ב:
ככה זה עובד
דיגיטלי
20
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

ככה זה עובד

מחבר:
הוצאה: אפיק

"...אבא שייך לדור הלוזריות הקולקטיבית, דור "הביחד" וה"שוויון", דור שבו לנצח, להתעשר, להצליח יותר מאחרים, זו פסגת הרוע האולטימטיבי... לך תסביר לבן אדם כזה, שבשבילי לנצח זה לא הדבר הכי חשוב, זה הדבר היחידי."
אודי בן צבי גדל והתחנך בתל אביב הישנה והנאיבית כצבר יפה בלורית ותואר, אבל שינה את פניו כשם שהמדינה שינתה את פניה. הוא הפך לביזנסמן צעיר ופיקח, מנהל מוכשר כשד, מתוחכם ויעיל. כעת, מתחת לשכבה הדקה של הסחבקיות הצברית, מפלס את דרכו לצמרת מניפולטור ציני חסר גבולות, מצפון וערכים, הרואה בכסף את חזות הכול. אודי חובר לנוח בורוכוב, איש עסקים קשיש ומצליח, שמנהל בהצלחה אך באופן שמרני את "בורוכוב ספרים", דור שני לרשת חנויות ספרים ארצית. אודי גורר את בורוכוב למהפך קיצוני, שבו המודל המסורתי של חנויות הספרים הופך למערכת שיווקית מושחתת, אגרסיבית ודורסנית. התוכנית העסקית של אודי מקנה ל'בורוכוב ספרים" שליטה ללא מצרים על שוק הספרים בארץ, מחסלת את המתחרים ואת כל שאר הגורמים בשוק, ובעיקר את הסופרים.המונופול משגשג עד שתפנית חדה ובלתי צפויה טורפת את כל הקלפים."ככה זה עובד" הוא רומן סאטירי חד, מבריק ומצחיק, שמספר את סיפורו של ענף הספרים באופן אקטואלי להחריד. עוזי זק חזה את שיאו של המשבר בענף עוד בטרם התהווה...זהו ספרו השני של עוזי ז"ק. ספרו הראשון, "מכאן ולא מכאן", ראה אור ב- 2012 בהוצאת אפיק.

עוזי זק

עוזי זק

עוזי זק, שהספר “מכאן ולא מכאן” הוא לו בספר ביכורים, נולד וגדל בתל אביב, באזור חסמב”ה, גלידה מונטנה, גן חיות וחוף גורדון. זק למד בבתי ספר “הכרמל”, “לדוגמה”, תיכון עירוני ד’ והיה חניך ומדריך בצופים. בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, עורך דין, מנכ”ל ויו”ר בחברות ציבוריות ופרטיות, ישראליות וזרות.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

צור ארליך - מקור ראשון 07-11-2014

חוק הג'ונגל: על "ככה זה עובד" מאת עוזי זק

"הוא היה איש גדול, מודל שהיום כבר לא מייצרים. נכון, סובבתי אותו לא מעט, עשיתי לו את המוות, שפכתי לו את הדם, והייתי עושה אותו דבר שוב, אבל זה לא היה אישי. ביזנס זה ביזנס. ככה זה עובד". באמת ככה. בלי הרבה יומרות אמנותיות, ובלי שום פוזות מיוסרות, הצליח עוזי זק לבנות עלילת-מוסר אינטליגנטית ומבדרת שאין בה טעם לוואי של הטפה ומוסרנות. וזה עובד.

קישור למקור

ירון אביטוב - הארץ, ספרים 27-11-2014

הסופר שהחליט לדבר על המצב העגום של תעשיית הספרות

גם בספרו השני מצליח זק למנף את הסגנון מלא חוכמת החיים שלו המשלב בין צחוק לדמע, בין בוטות לרגישות, בין עברית ליידיש, ובמידה מסוימת גם בין החיים למתים (ברומן הראשון שלו, "מכאן ולא מכאן", האח שמת בשואה רודף את האח החי, ואילו הפעם בעלי הרשת המת רודף את המנכ"ל החי). שני הרומנים של זק כתובים בשפה דוגרית, מתרחשים בתל אביב האשכנזית, מעמתים בין הצבריות החדשה לגלותיות הישנה ובין ערכים לחוסר ערכים. הרומן הראשון עסק לכאורה בנושא עמוק וחשוב יותר — השואה וספיחיה אצל הניצולים ובני דור שני — אבל הרומן השני מקיים את ההבטחה הגלומה בראשון, וכל זאת מבלי שהסופר ימחזר את עצמו.

קישור למקור

פרטים אודות הספר