• חפשו אותנו גם ב:
כתב סתרים
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

כתב סתרים

הוצאה: עם עובד

"מי יקבע מהו נופה של האהבה? לפעמים, כך מתברר, פניה כפני הירח, אבק ומכתשים וחושך, ורק לעתים אור־מעט מושאל מן השמש." כך מתאר מנחם, פנסיונר של הוצאת אבוקה, את הסיפור של הסופרת איה ספיר ושל העורך אלכס שפירא, שניהם אנשים במיטב שנותיהם שחייהם הקודמים מכבידים עליהם. זהו סיפור רב־תהפוכות, הנודד בין חיפה ובין תל אביב, בין הסוואנה של אפריקה ובין הוליווד של מרילין מונרו, ומפתיע את הקוראים לא פחות מאשר את איה ואלכס.
בסופו, אחרי התערבות מטעמם של עולמות עליונים, אנו נשארים עם השאלה מהו נוף האהבה שאנחנו אוהבים.

ספרה של שושי בריינר אהבה עברית (ספריה לעם 2006) היה מועמד לפרס ספיר; וספרה ספר הפרידות הגדול (ספריה לעם 2009) היה לרב־מכר ותורגם ללשונות זרות. כעת היא מגישה לקוראיה ספר חדש, המתאר בעצמה רגשית ובניסוחים מדויקים את מה שגלוי ומשעשע בין גברים לנשים - וגם את מה שמאיים ונסתר.

שושי בריינר

שושי בריינר

שושי בריינר נולדה בחיפה ב־1952 כשושנה כץ. העבירה את ילדותה ונעוריה קרוב לים של קריית חיים. למדה באוניברסיטת חיפה ספרות ואומנות. נישאה לאהוב נעוריה אבישי ז"ל וילדה את בנה עומר. לימדה ספרות ופרסמה רומן בשם אריאדנה בהוצאת הקיבוץ המאוחד (1990). חייתה מספר שנים באמסטרדם וכשנה בברלין. עסקה באומנות פלסטית ובעיצוב. למדה לימודי תואר שני בספרות עברית - כתיבה יוצרת באוניברסיטת בן גוריון. פרסמה סיפורים קצרים בכתב העת "מקרוב". ובספר ההולנדי של עכו בהוצאת גלורי. (2002-2004) חיה כיום בתל אביב ועוסקת בכתיבה ובעריכה ספרותית. ספריה בהוצאת עם עובד: אהבה עברית (ספריה לעם 2006) היה מועמד לפרס ספיר. ספר הפרידות הגדול (ספריה לעם 2009) היה לרב־מכר ותורגם ללשונות זרות. כתב סתרים (ספריה לעם 2016).

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

מאיה גז 12-12-2016

"כתב סתרים": ספר על אהבה ועל כתיבה, הארץ ספרים

בריינר היא כותבת מיומנת. עברן של הדמויות שלה כל כך עשיר, עד שנדמה היה שהן קופצות מבין דפי הספר ומתיישבות בשני צדי הספה אצלי בסלון, שוטחות, כל אחת, את "הצד שלה" ודורשות שאשפוט מי צודקת. בריינר היא גם כותבת אמיצה וחרוצה.

קישור למקור

פרטים אודות הספר