• חפשו אותנו גם ב:
המיטה שאתה מציע בעצמך
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

המיטה שאתה מציע בעצמך

הוצאה: עם עובד

איתן רוסו, איש חזק ומסוכסך, חוזר אל בית ילדותו במושבה. שני אחים מוואדי ערה עוזרים לו בחוות הסוסים שלו, ומצטרפת אליו שם גם אלונה, ארכיטקטית מתל אביב. בערב ראש השנה הזה אמורה להצטרף אליהם גם בתו הקטנה.
בין ניסיונותיו לאלף את סוס הפרא בָּארבּ והתעקשותו להחזיק את החווה למרות קשייה, צפה ומבעבעת דרמה משפחתית ארוכת שנים: זר שפלש לנחלתם נעלם במהלכה. מה שקרה אי־אז בעומק מטע האבוקדו המשפחתי לא דובר מעולם, אבל סודות מודחקים טבעם להיחשף, ובעוד רגע יתפרצו אל תוך ההווה.
בעוצמה סוחפת כורכת אילת שמיר שתי תקופות רחוקות זו מזו עם דמויותיהן הכובשות, ומוליכה את הקורא אִתה, צעד אחר צעד, אל מעמקי המטע.

הספר זכה בפרס רמת גן לספרות תשע"ד; "המיטה שאתה מציע בעצמך הוא רומן סוחף שבו מצטלבים עולמות של אדם וחיה, של טבע פראי עם טבע מבוית, של נטורליזם בוטה עם מעוף הגותי אוניברסלי. זהו רומן מקומי, ארץ-ישראלי מאוד, ובו בזמן הוא מציע תובנות חדות על נפש האדם באשר היא, על השפעתם של הורים וחוויות ילדות על אישיותם וגורלם של אנשים ושל... סוסים."

אילת שמיר היא מחברת פסנתר בחורף, שהיה בחמישיית המועמדים הסופיים לפרס ספיר 2008, זכה בפרס וינר לעידוד יצירה עברית מקורית ובפרס היצירה על שם ראש הממשלה. הספר ראה אור בצרפת, וזכה שם לשבחים.

אילת שמיר

אילת שמיר

אילת שמיר ילידת 1964, אם לשני בנים, גדלה בקיבוץ ניצנים, באפריקה, בחדרה ובחיפה. כיום חיה בכרכור. סיפוריה הראשונים התפרסמו בכתב-העת "עכשיו", וספרה הראשון "גנסין 3" ראה אור בהוצאת "עכשיו" ב-1999. ספר משותף לה ולנסים קלדרון, "בזמן מלחמה", ראה אור בהוצאת "כנרת" ב-2002. מלמדת יוגה וספרות באוניברסיטת חיפה ובמכללה האקדמית אורנים, כותבת ביקורות במוסף "ספרים", מורה בכירה ליוגה. ספריה בהוצאת עם עובד: פסנתר בחורף (2007) והמיטה שאתה מציע בעצמך (2013).

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

שירי לב ארי 01-07-2013

אילת שמיר: "סופרים מתעלמים מהערבים" - ריאיון, ynet

קישור למקור

חבצלת פרבר 09-07-2013

המיטה שאתה מציע בעצמך": ספר חובה מתסכל, nrg

נישואים שנועדו מראש לכישלון בין האחות המתלמדת לפועל החקלאי מתפוררים כמו המושבה הוותיקה. משחק הצעיפים החצי-שקופים, הרמזים והסודות, שומר על מתח ברומן חדש, יפה ומורכב

קישור למקור

פרטים אודות הספר