• חפשו אותנו גם ב:
החיים הסחופים
דיגיטלי
34
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

החיים הסחופים

מחבר:
הוצאה: חרגול

הספר החיים הסחופים הוא רומן יוצא דופן בספרות הסינית, וכנראה בספרות העולמית בכלל. זהו סיפור אהבה אוטוביוגרפי של משכיל כושל לאשתו היפה והחכמה, הכתוב כארבעה פרקים שכל אחד מהם מגלה פן אחר של חיי השניים.
בכנות רבה ובסגנון אלגנטי, רענן, וחופשי כמעט מקלישאות, מתבונן שן פו בחייו, ובעולם המטלטל אותו, כצייר הבוחן את הדברים פעם מזוית זו ופעם מאחרת, ופורש בפנינו תמונה מרתקת של החיים בשולי המעמד השליט בסין של סוף המאה ה-18 - חיים שאין בהם קביעות, ויש בהם הרבה צער, אבל יש בהם גם הרבה הנאות קטנות - ושל תקופתו, "תקופת זוהר של שלוה ושפע" שניכרים בה כבר אותותיו של השפל המתקרב. הכותב מצטייר כאיש כן ונדיב, ידיד אמת ואיש תרבות, נעים שיחה ובעל טעם, חבר נפלא לשתיה ולטיולים, אדם שיודע ליהנות מחייו, ומעל לכל יודע לאהוב. אשתו היא מופת של עוז רוח, חן, עדינות, הליכות נאות ותבונה. ספור אהבתם הגדולה - חרף התנגדות משפחתם וחרף מסורת משכילית שנתנה בידם את האמצעים המגוונים ביותר לבטא את אהבתם, אבל בה בעת שללה מהם את הזכות לאהבה - הוא לבו של הספר, ודומה שהוא ידבר אל אוהבים בכל מקום ובכל זמן.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אריאנה מלמד ושלומציון קינן 03-08-2000

מסביב לעולם ב-80 ספרים, סרטים ודיסקים: סין, ynet

פנינה קטנה, מתוקה-מרירה ומינורית, מופת של התבוננות בעולם והתבוננות בלב פנימה. כבר בעמודים הראשונים תתוודעו לעולם שונה בתכלית מזה המנוכר לכם. סין של סוף המאה השמונה עשרה, על משכיליה הכושלים ואהבותיהם הענוגות-הליריות, מתוארת כאן ברומן אוטוביוגרפי יפהפה של שן-פו. הכנות לא חושפנית, הרגשות לא מתפרצים אלא זורמים בעדינות בלתי מצויה, והשפה היא כלי מופלא לאירוניה דקה, לגעגוע נעים, לשירת השמחה והעצב גם יחד. דן דאור תרגם פנינה שיש לה מקום של כבוד לא רק על המדף הסיני.

קישור למקור

פרטים אודות הספר