• חפשו אותנו גם ב:
תמונות עירום
דיגיטלי
30
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

תמונות עירום

הוצאה: עם עובד

זה ספר שהכול מותר בו: לחשוק במי שאסור לחשוק בו, לממש את החשקים האלה או להתנקם באכזריות במי שאינו נענה להם.
באוטובוס אחד נוסעות במקרה יחד שתי נשים: דוגמנית שעבר זמנה ונערה שמעריצה סופרת מפורסמת. לאחת יש בתיק גז פלפל, ולאחרת רב־מכר שהעתיקה בכתב מאל"ף ועד תי"ו. כל אחת נוסעת לסגור חשבון משלה, אבל הנסיעה טורפת את חשבונותיהן. בשכונה אחרת סבתא לילדה ניגרית למחצה מתחילה לקבל דואר זבל אלקטרוני, וזה מעורר את מיניותה הנשכחת וגם חשד מטריד באדם קרוב, עד שהיא נדחפת למעשה הרסני וגואל. רחוק משם, בבסיס נידח בנגב, קצין מטיל על חיילת מסורה מאוד משימה יוצאת דופן, אם מתוך כבוד למערכת הצבאית ואם ממניעים שונים לגמרי: לקראת ביקור הרמטכ"ל עליה להספיק לצייר על קיר של בונקר דיוקן עצום של החייל מספר אחת. גם אם תעמוד במשימה, אין לדעת כיצד היא תסתיים.

בדמיון בוער ובתעוזה חסרת רסן מעלה ענת עינהר אל פני השטח דחפים ומאוויים מושתקים, דמויות שגם עיפרון פשוט יכול להפוך בידן לאקדח טעון. מבעד לניסוחים מוקפדים מגיח מה שאין לדבר עליו, מתפרץ ומכה בקורא.

על הספר טורפים של קיץ קיבלה ענת עינהר ביקורות מהללות וזכתה בפרס ספיר לספר ביכורים ובפרס וינר לעידוד יצירה ספרותית מקורית.

ענת עינהר

ענת עינהר

ענת עינהר, ילידת 1970, פתח תקוה. מעצבת, מאיירת וקומיקסאית. פרסמה סיפורים בכתב העת "קשת החדשה" וטור קומיקס באתר "וואלה!" ובכתב העת "מסמרים". גרה בתל אביב. ספריה בהוצאת עם עובד: טורפים של קיץ (2008) הספר זיכה את המחברת בפרס טובה ויצחק וינר לעידוד יצירה ספרותית מקורית ובפרס ספיר לספר ביכורים לשנת 2010. פיל מתרחק (2013) תמונות עירום (2015)

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

יוני ליבנה 23-05-2014

ראיון עם ענת עינהר, תמונות עירום, ידיעות אחרונות, 7 לילות

קישור למקור

סימונה באט 21-06-2015

"תמונות עירום": טסט שני שעבר בהצלחה, ynet

עינהר לוקחת בספרה החדש צעד משמעותי לביסוס מקומה כאחת הסופרות המעניינות והמוכשרות ביותר הפועלות כיום.

קישור למקור

חן שטרס 02-08-2015

"תמונות עירום" חורג מכובד הראש של הפרוזה הישראלית, הארץ ספרים

אחד המאפיינים הבולטים של הקובץ הוא חריגתו מכובד הראש המאפיין פרוזה ישראלית בכלל וסיפורים על התבגרות נשית בפרט. "תמונות עירום" מלא בהומור, בחומרים "נמוכים" וברכיבים כמעט סאטיריים, ובעיקר, ברתיעה מכל מה שמריח משמץ של צדקנות וצביעות בורגנית [...] עינהר עומדת בחריפות על המשמעות הפוליטית של הממד המטריאלי של האמנות ושל הפטישיזציה שלה. "תמונות עירום" הוא ספר חכם, רצוף בדימויים מקוריים וכתוב בלשון רעננה שיש בה ייחוד וברק.

קישור למקור

פרטים אודות הספר