• חפשו אותנו גם ב:
צל עולם
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

צל עולם

מחבר:
הוצאה: עם עובד

ספרו החדש של ניר ברעם הוא רומן חובק עולם שמציב במרכזו את המערכת הגלובלית, וגיבוריו המגיעים מכל קצות העולם מסתערים על החיים בתשוקה, בתקווה, בפראות. העלילה נעה בין חבורת צעירים לונדונים שלא נשאר להם שום דבר להפסיד ונשבעים לחולל אירוע שיכה את העולם בתדהמה ובין חברת ייעוץ אמריקנית אשר מתמרנת בגמישות בין משטרים בכמה יבשות, ומתמודדת עם איום שעלול להוביל לאובדנה; ובתווך גבריאל מנצור מירושלים, "האיש שנותנים בו אמון", שחובר לקבוצת אנשי עסקים הנחושים כמוהו לנצל את ההזדמנויות החדשות של שנות התשעים.
במלאכת מחשבת, שמשלבת כמה סגנונות כתיבה, נקודות מבט וזמנים, נשזרים שלושת הסיפורים לרשת של זיקות וקשרים, כמו המערכת הגלובלית עצמה, עד להתנגשות שמאיימת לערער את הסדר הקיים. התנועה ברומן אינה רק בין מרחבים וזמנים אלא גם בין האדם הבודד המבקש לסלול את נתיבו בעולם ובין אותם כוחות רבי-עוצמה המתעקשים לעצב אותו בצלמם.

ניר ברעם הוא זוכה פרס היצירה לסופרים עברים לשנת תש"ע. שני ספריו הקודמים מחזיר החלומות ואנשים טובים היו רבי-מכר, נכללו ברשימה הסופית של פרס ספיר, וזכו לשבחי הביקורת בישראל ובעולם.

ניר ברעם

ניר ברעם

נולד בירושלים בשנת 1976. שני ספריו הראשונים, ספר לי סיפור אהבה סגול 1998 וילדי נשף התחפושות 2001, ראו אור בהוצאת זמורה ביתן. ספרו השלישי, מחזיר החלומות, כתר 2006, היה בין המועמדים הסופיים ל"פרס ספיר" ותורגם לגרמנית. עורך בהוצאת עם עובד את סדרת "הקלאסיקונים" ואת סדרת העיון "972". לומד לתואר שני בספרות באוניברסיטת תל-אביב, מפרסם מאמרים פובליציסטיים ומלמד ב"קאמרה אובסקורה". חתן פרס היצירה לסופרים עבריים, תש"ע. ספריו בהוצאת עם עובד: אנשים טובים (2010 )צל עולם (2013)

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

מיה סלע 15-08-2013

ניר ברעם מציג: האפליקציה של הנפש - ריאיון, הארץ גלריה

קישור למקור

לאה איני 12-09-2013

העידן השטני, אלכסון

"צל עולם" הוא לפיכך ניתוח ספרותי, מדויק ומבריק, שבאבחנותיו, מיפויו וחשיפתו את מרשתת הפוליטיקה של השעבוד וגלגלי ההון, מציע הגדרה עדכנית, עמוקה וחריפה של יחסי האדון והעבד בעידן של הכלכלה הגלובאלית הנחנקת בידי הקפיטליזם החזירי.

קישור למקור

אריק גלסנר 05-10-2013

כמה הערות על "צל עולם" של ניר ברעם, מבקר חופשי

קישור למקור

פרטים אודות הספר