• חפשו אותנו גם ב:
מאושרי והלאה
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

מאושרי והלאה

הוצאה: עם עובד

הרבה אומץ וכישרון יש בדפי הספר הזה – אומץ לכתוב על דברים גדולים; והכישרון לתת להם ביטוי מקורי ונועז. על אהבה ומוות כתבו רבים; אצל הילה עמית מופיע צמד הניגודים הזה הן בתפאורה מוכרת כנופי הכינרת ואילת בזמן חופשה משפחתית נינוחה, והן בסביבה זרה לרובנו.
אם חד־הורית, בתהּ הקטנה וצעיר פלשתיני נפגשים בחצרות האחוריות של תל אביב, והקשר האבהי שנקשר בין הצעיר לילדה סוחף אותה הרחק־הרחק מאמהּ – מן הביבים של תל אביב והשמש הים־תיכונית עד קנדה – ואין לדעת איך יסתיים. ג'ומאנה, רופאה באיכילוב, חוזרת מן העיר הגדולה אל בית הוריה אחרי מותו של אביה, ומתמודדת שוב עם מה שגרם לה לעזוב – לא רק רצונה ללמוד, אלא גם זהותה המינית. האם להתעקש על כך או להיכנע למוסכמות סביבתה? התלבטות דומה יש לנערה שגרה בשיכון של עמידר, כשהיא מתאהבת בשכנתה הבוגרת, אושרי שמה, ומחליטה לחיות אתה. קושי מסוג אחר עולה במערב אנגליה בין שתי נשים אוהבות שהזדקנו יחד, כשהאחת מאבדת את זיכרונה, ולא נשמר בו עוד אלא הזמן שקדם לאהבתן.
בספר ראשון מעזה הילה עמית להתמודד עם אהבות שצריך להילחם עליהן נגד כל העולם או להחלים אט־אט משיברונן, עם חברה שאינה סלחנית כלפי החורגים מכלליה, עם שכול, עם הורות שאינה רצויה. כמה מהנושאים הפחות מסופרים כאן זוכים מידהּ לביטוי מרשים ומרגש.

הילה עמית

הילה עמית נולדה בשנת 1985 בכפר סבא. פרסמה סיפורים קצרים ושירה במסמרים וכמה אנתולוגיות. בוגרת התכנית לכתיבה יוצרת באוניברסיטת תל אביב ובעלת תואר דוקטור בלימודי מגדר מאוניברסיטת סוא"ס שבלונדון. ספרה הראשון בהוצאת עם עובד: מאושרי והלאה (ספריה לעם 2016).

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

איה אליה 00-00-2000

כרטיס בכיוון אחד - ריאיון, ידיעות אחרונות

קישור למקור

יוני ליבנה 25-11-2016

קולה של אמא, ידיעות אחרונות

כדי להסביר את הסיפוק שמעורר הספר הקצר הזה; את פעימות הבכי הנעים שהופיעו בתדירות של פעם ופעמיים לאורך כמעט כל אחד משבעת הסיפורים שכלולים בו; את ההיענות לטיפול הבטוח של הילה עמית, בטוח אך לא כוחני, בשורת דמויות הניצבות על סף אובדן ואבל — כדי להסביר את כל אלו צריך לחזור לרושם הראשוני והמטעה בפגישה עם ספר הביכורים 'מאושרי והלאה'.

קישור למקור

ורד לי 29-12-2016

"מאושרי והלאה": הגיבורים האחרים של הילה עמית, הארץ ספרים

"מאושרי והלאה" אינו חף מפגמים אבל זה נמחל בשל הקול הייחודי והיפה של עמית, האומץ לכתוב ספרות פוליטית־חברתית לא מתפשרת ולא מתחנפת במציאות ישראלית ההולכת ומתקרנפת, המתודה ההומניסטית שמאפיינת את כתיבתה, ובשל הדמעות המזדהרות בעיניים במהלך הקריאה.

קישור למקור

נסים קלדרון 14-03-2017

מזמן לא קראנו ספר ביכורים טוב כל כך, וואלה!

בספרה הראשון ברור שהסופרת הילה עמית לא מעוניינת לערפל. היא לא מעוניינת להכות מסביב לצמח. היא הולכת בעברית הישירה ביותר אל לב הצמח, אל לב ההחלטה. והחלטות הן בדיוק הדבר המרכזי בספר הנהדר הזה

קישור למקור

פרטים אודות הספר