• חפשו אותנו גם ב:
הטוחן המיילל
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

הטוחן המיילל

גוּנָר הוּטוּנֶן הוא גבר גבוה ורזה ובעל חוש הומור מוזר. הוא אוהב לחקות חיות, ליילל כמו זאב בלילות, ולפעמים הוא מהיר חמה כילד. אחרי המלחמה הגדולה הוא מתיישב בלפלנד, בכפר רחוק בצפון הנידח, ושם טורח על שיקומה של טחנת קמח נטושה. ידי זהב יש לו, לטוחן החסון, וכל מי שרואה אותו בפעולה מתרשם מאוד. במיוחד מתרשמת ממנו היועצת החקלאית החדשה - סָנֶלְמָה קַיְרָמוֹ הנאווה.
אבל העניינים מסתבכים כשהוטונן מסתכסך עם כמה מבעלי השררה בכפר – הרופא, החנווני ומושל המחוז - ואלה, כיד החברה התומכת בהם, מפליאים בו את נקמתם. מה יעשה הטוחן? האם יצליח לחמוק? ומי יאמר את המילה האחרונה?
בין נופי בראשית, יערות ונהרות ובין ערי הצפון האפורות מתרחשת עלילתו של הסיפור הטרגי-קומי שלפניכם, ובו שפע של הומור פיני וגם שאלה מהדהדת אחת על החריגוּת ועל הסובלנות.
זהו אחד מספריו הפופולריים ביותר של הסופר הפיני אַרטוֹ פָּאָסילינה, המוכר לקהל הישראלי בזכות ספרו המשעשע שנת הארנב (סל"ע 2004).

ארטו פאסילינה

ארטו פאסילינה

ארטו פאסילינה (1942-) הוא סופר ועיתונאי פינלנדי ונחשב לאחד מן הסופרים הפיניים העכשויים הפופולריים ביותר בעולם כולו. ספריו של פאסילינה מתארים את חיי היום-יום בפינלנד. ספרו שנת הארנב (עם עובד, 2004) מתאר עיתונאי ממורמר שקץ בחייו האורבניים ונעזב לנפשו ביער יחד עם ארנב פצוע. בעלילת ספרו הטוחן המיילל (עם עובד, 2015) שפע של הומור פיני וגם שאלה מהדהדת על החריגות ועל הסובלנות.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

רות אלמוג 27-08-2015

"הטוחן המיילל": וריאציה על מיתוס איש הזאב, הארץ ספרים

ספרו של פאסילינה עשיר בנופים, בדמויות ובעלילות, והוא מלווה בביקורת חברתית נוקבת. זוהי מרגלית של הומור ואירוניה. ספר מר ומצחיק בעת ובעונה אחת. ספר מפוכח ואכזרי בכל מה שנוגע לטבע הרצחני של האדם.

קישור למקור

פרטים אודות הספר