• חפשו אותנו גם ב:
משבלול ועד הקצה אסופת מאמרים על רוק ישראלי
דיגיטלי
0
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

משבלול ועד הקצה אסופת מאמרים על רוק ישראלי

הרוק הישראלי הוא יצור כלאיים משונה, לא בכדי הוא רוק ולא רוקנרול ("אין רוקנרול בעברית..." שר חמי רודנר). מאז ומתמיד היו מקורותיו קילומטרים רבים מכאן, בעיקר בארצות-הברית ובבריטניה. אך הוא שאב גם מבארות קרובות יותר, מן המזרח הרחוק והקרוב, מאפריקה ומאירופה. הרוק הישראלי ייבא מארצות האנגלית את הצלילים אך בדרך נשמטה ממנו, לעתים, האג'נדה. הוא נוצר וצמח בשוליים התרבותיים אך כדי לשרוד נזקק לחיבוק הדב של ההגמוניה המוזיקלית.הקובץ הנוכחי אינו מנסה להגדיר מהו רוק ישראלי, אלא לייצר תמונה המרמזת על המנעד הרחב של עולמו. זהו מסע על פני ציר זמן הכולל פרקים ומאמרים שפורסמו בעבר בבימות שונות וכן מאמרים חדשים. מסע שכולל את הכותבים המוכרים על הרוק הישראלי ואת הכותבים הצעירים והחדשים על עולם המוזיקה. מסע בזמן שראשיתו בהמצאת הרוק הישראלי וסיומו באינדי של השנים האחרונות. המסע הזה יעבור דרך מעט מהלהקות ומהאמנים שמרכיבים את הסיפור של הרוק הישראלי: להקות הקצב, הצ'רצ'ילים וצביקה פיק, אריק איינשטיין ושלום חנוך, כוורת, מאיר אריאל, קצת אחרת, ארבע עשרה אוקטבות וששת, רונה קינן, רוקפור, איזבו, שי נובלמן, אסף אבידן, תמר אייזנמן וגבע אלון. זהו מסע שנוגע ברוק הישראלי הקלאסי, ברוק המתקדם ובאינדי-רוק, והוא אינטר-דיסציפלינרי משום שהוא משלב היסטוריה, מוזיקולוגיה, סוציולוגיה ופסיכולוגיה.
הקובץ הזה, שנעשה כולו בהתנדבות כל המשתתפים בו, הוא עדות לקהילה הנדירה שקיימת בעולם המוזיקה הישראלי בכלל וברוק הישראלי בפרט.

רון לוי

רון לוי

רון לוי, חוקר מוסיקה ותרבות עכשווית. דוקטורנט בתכנית ללימודי תרבות, האוניברסיטה העברית בירושלים.

אדוין סרוסי

אדוין סרוסי

פרופ' אדווין סרוסי (נולד ב-1952) הוא חוקר מוזיקה יהודית ישראלי המתמחה בעיקר בחקר המוזיקה של יהודי צפון אפריקה, האימפריה העות'מאנית, ומוזיקה ישראלית עממית ופופולרית. הוא מופקד על הקתדרה למוזיקולוגיה על שם עמנואל אלכסנדר באוניברסיטה העברית וראש בית הספר לאמנויות שם מאז שנת 2009.

ארי קטורזה

ארי קטורזה

ארי קטורזה הוא מרצה, גיטריסט, מלחין ומפיק מוזיקלי. יוצר ההרכב Anyway Gloria ומרצה בבית הספר למוזיקה "רימון", במכללת ספיר, ובמרכז הבינתחומי בהרצליה.

עודד זהבי

עודד זהבי

עודד זהבי (נולד ב-1961) הוא מלחין, מעבד ופסנתרן ישראלי, פרופסור למוזיקה באוניברסיטת חיפה.

אדם יודפת

אדם יודפת

אדם יודפת, דוקטורנט ואסיסטנט בחוג למוסיקולוגיה, חוקר מוסיקה פופולרית בישראל.

מוטי רגב

מוטי רגב

מוטי רגב הוא סוציולוג של תרבות ואמנות אשר תחום התמחותו המרכזי הינו חקר המוזיקה הפופולרית. הוא מכהן כפרופסור לסוציולוגיה באוניברסיטה הפתוחה, ועומד בראש התכנית לתואר שני בלימודי תרבות. מחקרו הנוכחי עוסק במוזיקת פופ-רוק וגלובליזציה תרבותית.

נסים קלדרון

נסים קלדרון

נסים קלדרון (נולד בתל אביב ב-1947), פרופסור מן המניין באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, במחלקה לספרות עברית. היה בין עורכי כתבי העת "סימן קריאה" ו"מקרוב". עורך סדרה של מפגשים בין שירה למוזיקה במועדון לבונטין 7 בתל אביב.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר