• חפשו אותנו גם ב:
רבה רעת הארץ
דיגיטלי
32
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

רבה רעת הארץ

הוצאה: חרגול

יש משהו לקוי מאוד באופן שאנו חיים כיום. החומרנות, האנוכיות, תאוות הבצע, הפערים הגדלים בין עשירים לעניים, ויותר מכל – הרטוריקה שמלווה אותם: הערצה חסרת ביקורת לשווקים בלתי מרוסנים, סלידה מהמגזר הציבורי ואשליה של צמיחה אינסופית. איבדנו כל תחושה של מטרה משותפת – הדבק של כל חברה אזרחית שטובת הכלל, ולא רק טובת הפרט, ניצבות בראש מעייניה.ההיסטוריון טוני ג'אדט משרטט כאן את הדרך הפתלתלה והמפוארת שהביאה אותנו לכאן, את הקשיים, המשברים, ההישגים והכישלונות החברתיים הגדולים של המאה העשרים, וקורא לנו לצאת מהבועה הפרטית ולחזור ולקחת אחריות לעולם שבו אנחנו חיים. הוא בוחן את הרעיונות החברתיים הגדולים של המאה העשרים ואת הקשרם ההיסטורי ודוחק בנו לשאול שוב ושוב את השאלות הגדולות והחשובות באמת, ולא להתעלם מלקחי העבר.רבה רעת הארץ הוא קריאה דחופה לסוציאל-דמוקרטיה חדשה, קריאה לבחינה מחודשת של מושגי ההווה והעבר לפני שנאחר את המועד ונאבד לחלוטין את האינסטינקטים החברתיים שלנו בשם סגידה לפרט ולתועלת האישית.

טוני ג'אדט

טוני ג'אדט

טוני ג'אדט נולד בלונדון ב-1948 ומת בניו-יורק ב-2010. הוא לימד היסטוריה באוניברסיטאות קיימברידג', אוקספורד, ברקלי וניו-יורק וזכה בפרסים רבים. ספרו אחרי המלחמה: תולדות אירופה מאז 1945 ראה אור בשנת 2010 בהוצאת מאגנס. בימיו האחרונים סבל ממחלת ניוון שרירים, ואת הספר הזה הכתיב ממיטת חוליו. ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

משה סלוחובסקי 04-11-2014

צוואה רוחנית ואופסימיסטית לדור הצעיר, הארץ

ג'אדט הצליח בחייו להרגיז רבים. הוא היה שמאלני מדי לרבים במרכז ובימין, והרגיז במיוחד כשקרא ב–2007 להקמת מדינה דו־לאומית ישראלית/פלסטינית במקום מדינת ישראל (אף על פי שסייג את דבריו ואמר במפורש שמדובר באוטופיה, ובמצב הנוכחי היא אינה אפשרית ואינה רצויה). בה בעת, הוא היה ימני ושמרן מדי לרבים בשמאל, שהאשימו אותו בבגידה בערכים הסוציאליסטיים של נעוריו. היה זה לאחר שחקר ותיעד את הטיפשות וחוסר האחריות המוסרית של אינטלקטואלים עיוורים מרצון במערב, שהלכו שבי אחרי החזון הסובייטי וסירבו לבקרו. "רבה רעת הארץ" עומד בסימן הכפילות הפוליטית שאיפיינה את ג'אדט וקוממה נגדו רבים כל כך. ג'אדט מציג בו חזון פוליטי־כלכלי שהוא שילוב של ליברליזם קלאסי ועמדות סוציאל־דמוקרטיות, וטוען שרק שילוב כזה יש בכוחו להוציא את החברה המערבית מהמשבר הכלכלי, החברתי, המוסרי והתרבותי שאליו הביאה את עצמה.

קישור למקור

פרטים אודות הספר

  • סוגה: עיון
  • מסת"ב: 9789655600124
  • תרגום: יפתח בריל
  • מספר עמודים: 140
  • שפה: עברית
  • הוצאה: אוקטובר-2014