• חפשו אותנו גם ב:
מסאלה
דיגיטלי
35
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

מסאלה

הודו היא מסאלה אחת אדירה, תערובת תבלינים אין-סופית נפלאה ומזעזעת. נבו, הנשבה בקסמיה, מוצא בה לא רק עושר מרתק, אלא גם ראי צלול וצוהר פתוח אל עצמו. לא בכדי הוא שב להודו פעם אחר פעם. לעתים קרובות הוא מתאווה לנפות את הטינופת מהתערובת הגדושה, אך מגלה שהודו אינה הודו בלעדיה, ונאלץ לבחון מחדש את כל מה שחשב שהוא יודע.

במסעו חודר נבו אל חדרי חדריה של הודו, זו הרחוקה מעיני זרים, ונחשף בעוצמה אל ההוד ואל הזוהמה, אל הדבקוּת ואל אבדן הדרך. מסעותיו ברחבי תת-היבשת חובקים נופים ומקומות, צוללים אל נבכי אמונות, מתערבבים בהמון הנוהר לחגוג, אובדים באגדות, מוצאים את עצמם מחדש במפגשים עם מי שהודו היא ביתו, ומנכיחים גם את המציאות הישראלית שממנה נבו בא ושאליה שב. ובכל אלה שזורה ההיסטוריה התרבותית של הודו, המוגשת כאן כבאחת מצלוחיות העלים המיובשים שבהן מוגשים מאכלים ברחובותיה של הודו ומנחות במקדשיה.

יותם יעקבסון

יותם יעקבסון

יותם יעקבסון הוא חוקר תרבות הודו, מרצה על דתות, על אומנויות ועל תרבויות המזרח ומורה דרך בארץ ולאורך נתיבי הסחר הקדומים באסיה, הוא כותב לירחונים ולעיתונים ועוסק בצילום גאוגרפי. במסעותיו הוא מרבה לבחון את נבכי הנפש והתרבות, את הקיום ואת משמעות הזמן. בזכות ראייה חודרת ויכולת לבחון את המציאות בכלים מקצועיים, מצליח יותם להביא אל הקורא חוויה מרתקת של מפגש עם דמויות מורכבות ועם תרבויות, חוויה של רוח ואינטלקט ושל סקרנות ופליאה, והזדמנות להציץ אל עולם קסום ונסתר בהנאה צרופה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

 00-00-2000

סיפור אהבה עם הודו - אטמוספרה, ירחון התעופה של אל על,

כשניגשתי לכתיבת "מסאלה", ביקשתי שהעיסוק בהודו יהיה העיקר. הודו היא מסאלה (תערובת תבלינים, בהינדי): ישות ענקית, פועמת וחיה. מתוך פניה הרבות עולה מדינה מורכבת, גועשת ותוססת, שלא ברור מה קושר את קצותיה הגיאוגרפיים והתרבותיים יחדיו. שמו של הספר תואם את הז'אנר הספרותי שלו: "מסאלה" של רומן, יומן מסע וספר עיון. ב־ 14 פרקים נפרסת מערכת יחסים מורכבת של משיכה ודחייה הנרקמת בין נבו, גיבור הספר, לבין הודו.

קישור למקור

 00-00-2000

עמוד הספר באתר הסופר

קישור למקור

פרטים אודות הספר