• חפשו אותנו גם ב:
ערמה מלוכלכת בכל חדר
דיגיטלי
20
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

ערמה מלוכלכת בכל חדר

מחבר:
הוצאה: ספרא

שיריה של ריקי כהן מיוחדים במינם בחדירתם הנחושה אל הפינות האינטימיות והיומיומיות של הבית, המשפחה והנפש.שיריה מגדירים מחדש, במרירות מרוסנת, את הייאוש השקט המכלה את הקיום, את הניכור, התסכול, הבדידות של היום-יום. גבולות הבית בשיריה הם גבולות העולם, והדרומות המתרחשות בנפש כובשות את הקורא בזכות הדיוק של המודעות העצמית. הנפש היא סינקדוכה של העולם החיצוני.

ריקי כהן, ילידת 1969, כותבת טורים בעיתונות, את הבלוג "קורות האם האובדת", שירה וסיפורים קצרים. עורכת סדרת ערבי השירה, מוזיקה וצילום "שירה בלילה" עם טל ניצן.
"ערמה מלוכלכת בכל חדר" זכה במענק קרן רבינוביץ' 2014.

הספר הדיגיטלי כולל קטעי קריאה מפי נעם פרתום, דנה ספקטור, טל ניצן ותמר מור-סלע מתוך ערב ההשקה לספר.

ריקי כהן

ריקי כהן

כותבת ועורכת, אם לבן ובת, מחלוצות תחום הקהילות ברשת בישראל, בלוגרית "קורות האם האובדת" ומקימת אתר "אימהות אובדות". ספר שיריה הראשון "ערימה מלוכלכת בכל חדר" ראה אור בימים אלה בהוצאת ספרא, עורכת סדרת ערבי השירה, מוזיקה וצילום "שירה בלילה" עם טל ניצן.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

צפי סער בראיון ב"הארץ 12-12-2013

למה המשוררת ריקי כהן כועסת על יאיר לפיד

ריקי כהן, שזה עתה ראה אור ספר שיריה הראשון, "ערימה מלוכלכת בכל חדר", היתה בת 33 כאשר ילדה את בנה הבכור, לפני 12 שנה. עיתונאית, בלוגרית מראשוני הפעילים ברשת בארץ, אשה עסוקה ורבת פעלים. פתאום, היא מספרת, "הייתי נורא לבד. והיה לי נורא קשה. זה היה גיהנום". בן זוגה, כנהוג, חזר לעבודתו.

קישור למקור

ירין כץ - קורא בספרים 25-01-2014

השאלון עם ריקי כהן

1) מהו הספר האהוב עלייך? "העיר והבית", נטליה גינצבורג. קראתי אותו בטח 6-7 פעמים, לא כולל לגימות אקראיות. אני אוהבת מאוד את הדמות הראשית הנשית, לוקרציה, והטעויות שלה, התשוקות, ההחמצה הגדולה שלה ברומן ההוא שבעטיו עזבה את בעלה ומשפחתה. הקול שלה לקוני אבל עמוס רגש, בלתי מודע וכובש. אוהבת גם את דמותו המובסת והנוגעת ללב של ג'וזפה, מאהבה לשעבר. מעל לכל אני אוהבת את הכתיבה החסכנית, מאופקת ואדירה של גינצבורג.

קישור למקור

ענת לוין 20-02-2014

הרהור על ערמות מלוכלכות

לפעמים ספר שירה הוא חידה בלשית, כניסה לזירת פשע פראית בארץ זרה, שבגבולה עומדים שומרי השפה חמושים. מישהו נרצח הלילה. הקורא מתבקש לעטות על עצמו שפם ומעיל וזכוכית מגדלת בכיס. ללבוש מעיל רוח. עכשיו הוא בלש מיומן, יוצא למשימת פיענוח.

קישור למקור

גיא פרל 24-02-2014

"לֹא לִשְׁמֹעַ הִזְדַּקְּקוּת" - קריאה בשיר על אם שמשתינה באמבטיה

ברשימה זו (המבוססת על דברים שאמרתי בהשקת הספר) אציע שתי קריאות בשיר 'שתן' המופיע בספרה של ריקי כהן 'ערימה מלוכלכת בכל חדר' ('ספרא' 2013). בשיר המבריק מתוארת אישה משתינה באמבטיה רגע אחרי שבן זוגה הוציא ממנה את התינוק עמו רחצה. לאורך השיר נכנסת כהן לנימי הנימים של ההתפרקות הפיזית והנפשית הכרוכה בהפוגה הפתאומית מן הנטל הטוטאלי של האמהות. לתיאור מצוקתן של אמהות, החורג מן התיאורים המקובלים של נשים שהאמהות ממלאת אותן בחדווה ואושר, מקום מרכזי בספר, והשיר 'שתן' מהווה דוגמא לדבר. קריאתי בשיר תישען על שתי פרספקטיבות – הפמיניסטית והדינאמית, ולדעתי, במקרה זה, אין כל סתירה בין הגישות, והן משלימות זו את זו.

קישור למקור

פרטים אודות הספר