• חפשו אותנו גם ב:
נוסעת ללא מלווה
דיגיטלי
44
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

נוסעת ללא מלווה

הוצאה: הכורסא

גופת ילדה מתגלה תלויה ביער ליד אוסלו. הילדה לבושה בשמלת בובה, על גבה ילקוט וסביב צווארה תלוי פתק שעליו כתוב "נוסעת ללא מלווה". הולגר מונק, אחד מחוקרי המשטרה הטובים בנורווגיה, מתבקש לעמוד בראש צוות החקירה המיוחד. אל צוות החקירה מנסה הולגר לצרף את השוטרת הצעירה מיה קריגר, אשר סובלת מדיכאון משתק ומתכננת לשים קץ לחייה על אי בודד. באופן טרגי, דווקא חקירת מותה של הילדה הקטנה גואלת את שניהם מתחושת הייאוש שהשתלטה עליהם. בעזרת כושר ההבחנה יוצא הדופן של מיה מצליחים החוקרים לעלות על קצה חוט הקשור לחקירה ישנה מלפני שש שנים, אז נחטפה תינוקת מבית היולדות ומעולם לא נמצאה. כאשר נחטפת גם נכדתו של מונק מתחילים החוקרים להבין כי מדובר בדבר-מה אישי מאוד, אך אין להם מושג עד כמה אישי. הם במרוץ נגד הזמן ונגד הרוצח ונחושים לפתור את התעלומה.נוסעת ללא מלווה נהפך לרב-מכר מיידי בכל מדינה שבה יצא לאור וזכה לשבחי הביקורת. זכויות התרגום של הספר נמכרו ליותר מ-20 מדינות.

סמואל ביורק

סמואל ביורק

סמואל ביורק הוא שם העט של הסופר, המחזאי והזמר פְרוּדֶה סַנְדֶר אויֶן. אוין פרסם את המחזה הראשון שלו בגיל 21, ומאז פרסם שני רומנים שזכו לתשבחות וארבעה מחזות. הוא הוציא שישה אלבומים והציג אמנות בגלריות שונות. אוין חי ועובד באוסלו, נורווגיה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אהרון לפידות 22-06-2015

ספר שאינו מרפה מהקורא - ישראל היום

אבל הספר אינו מרפה ממך לרגע, ומשהתחלת לקרוא בו קשה להניח אותו מהיד. סמואל ביורק, פסבדונים של סופר, מחזאי וזמר ידוע בנורבגיה ששמו פרודה סנדר אוין, עשה עבודה מצוינת, ובצדק מצוטט מתוך ביקורת נורבגית המשפט: "יו נסבו - מאחוריך!" עדיין מאחוריו, אבל לא במרחק גדול כל כך.

קישור למקור

אסתי ג. חיים 24-09-2015

הולגר מונק, בלש אנושי, אנושי מדי - ספרים הארץ

ספרות בלשית בנויה על סכמה ידועה מראש. כוחה הספרותי הוא ביכולתה ליצור עולם וסיפור שיש בהם ערך מוסף, מעבר לעלילה. אולי זה כוחה של כל ספרות בכל סוגה שהיא. "נוסעת ללא מלווה" הוא ספר ש"עושה את העבודה", ומצליח לגרום לקורא לדבוק בו ובמזגן בימים לוהטי שמש, וזה אינו דבר של מה בכך.

קישור למקור

פרטים אודות הספר