• חפשו אותנו גם ב:
דיגיטלי
25.9
37.00
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

תגידי שאת אחת מהם

הוצאה: עם עובד

בקובץ תגידי שאת אחת מהם מובאים סיפורים נוקבים המזמינים את הקוראים לעולם של שברון לב ונסיבות חיים לא אנושיות. אפריקה ההרוסה משתקפת בסיפורים אלה מבעד לעיניהם של ילדים רגישים ופגיעים, שנאלצים לגייס כל טיפת תושייה, תבונה ויכולת הישרדות כדי להתמודד עם מציאות חיים כאוטית ועם תלאות ואסונות מעשה ידי אדם - עוני, קנאות דתית, אטימות השלטון ומלחמות אזרחים רצחניות.

אואם אקפן, יליד ניגריה, לוקח את הקורא אל לב לִבן של האומללות ושל האימה באפריקה האכזרית ומעניק להן פנים אנושיות מטלטלות ועזות הבעה. ספר זה ראה אור לראשונה ב־2008 וזיכה את מחברו בפרס חבר העמים הבריטי לסופרים ובפרס PEN ונבחר למועדון הספר של אופרה וינפרי.
"אם ברצונך להכיר מקום, עליך לקרוא את ספרותו. [...] אקפן חושף את הכאב של אפריקה ,את רחמיה, את אושרה ואת חִנה ומתקרב לאמת על אפריקה המודרנית יותר מכפי שעושות זאת כל תועפות המילים של המדיה המערבית.״ הגרדיאן

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

ניסים כץ 23-03-2017

המלצות סוף השבוע, יקום תרבות

אינשאללה שיהיו עוד ספרים כאלה. רוצו לקרוא.

קישור למקור

רות אלמוג 09-04-2017

אקפן מספר כדי שהעולם יידע, הארץ ספרים

את הספר הזה חובה לקרוא. [...] כל חמשת הסיפורים מהפנטים.

קישור למקור

ניסים כ"ץ 06-06-2017

מיוחד לשבוע הספר! הספרים הטובים שחייבים להיות בספרייה שלכם

בספר ישנם חמישה סיפורים מופלאים המזמינים את הקורא לעולם כואב, לעולם של שברון לב, ונסיבות חיים לא אנושיות. אפריקה ההרוסה משתקפת מתוך מבט של ילדים שהם הקורבנות של הרעב, העוני, מלחמות הדת בין נוצרים למוסלמים, וגם קורבנותיהם של הבוגרים ושל וקבוצת השווים שלהם. ילדים אלו נאלצים להפוך מהר מאוד למבוגרים, והם נאלצים לגלות תושייה, תבונה, ויכולת הישרדות גבוהה.

יקום תרבות

עדי קיסר 31-12-2017

"תגידי שאת אחת מהם": ספרות אפריקאית, כאן ועכשיו

ספרו של אואם אקפן מתאר את האלימות, הזוועות והמצבים הלא-אנושיים ביבשת בלי ללחוץ על בלוטות רגש מיותרות

הארץ ספרים

פרטים אודות הספר