• חפשו אותנו גם ב:
הפרטים שהושמטו
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

הפרטים שהושמטו

הוצאה: עם עובד

הפסיכואנליטיקאי הנודע ד״ר תומס ה׳ אוגדן טוֹוה בתעוזה ברומן הביכורים שלו הבחנות נוקבות ומפלחות לב בדבר חולשות אנוש שעשויות להתגלות בנסיבות בלתי צפויות. הפרטים שהושמטו הוא סיפורה של משפחת ברומפמן - מגדַלֵי תבואה בקנזס המאובקת - שכל דור בה לופת את הדור שאחריו באחיזה משתקת, וכל דמות נחושה להימלט ממנת חלקה.
לבני הזוג ארל ומרתה היו חלומות אחרים בצעירותם, אלא שהגורל הוביל אותם לבחירה שנועדה להבטיח לחיים קודם כול את היציבות. אלא שכך מתחיל להתגלגל כדור שלג של חיים מבודדים חברתית, מלאים תסכול וזעם כבוש, הנפתחים בלידה לא רצויה ומסתיימים בהתפרצות רצחנית בלתי נמנעת.

תומס ה' אוגדן

תומס ה' אוגדן

תומס ה' אוגדן הוא פסיכואנליטיקאי יהודי-אמריקאי, בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת ייל. אוגדן עבד כפסיכיאטר במכון טוויסטוק בלונדון, וכן ניהל את תוכנית ההדרכה לפסיכיאטרים בבית החולים האריק בברקלי, קליפורניה. כיום הוא מנהל את המרכז לחקר הפסיכוזה בקליפורניה, תוך כדי הוראה והדרכה במכון הפסיכואנליטי של סן פרנסיסקו ובמכון הפסיכואנליטי של צפון קליפורניה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אריק גלסנר 20-01-2017

דיני נפשות, ידיעות אחרונות

'הפרטים שהושמטו' הוא רומן יפה ונוגע. הסיבה היא שמה שעומד במוקד הרומן הוא לא פירוט הפשע שנעשה למרתה. אוגדן מתמקד דווקא בפגיעה החמורה של מרתה בסובבים אותה. במילים אחרות, זה טקסט על העוול שעושה האדם הפגוע. והמורכבות הזו, בצד מעלותיו הספרותיות האחרות של אוגדן, הופכת את חוויית הקריאה כאן למשמעותית.

קישור למקור

גילית חומסקי 10-02-2017

בסוף הכול סיפור, מקור ראשון

אוגדן מפתיע. הוא מספר הדוק, מחויב לעלילה, נמנע מלהידחף אל הסיפור, והוא ישבור לכם את הלב כבר בעמודים הראשונים... אלו המקומות שבהם הסקרנות על כניסתו של אוגדן לעולם הספרות מצדיקה את עצמה. בחירת השם היפה לספר, "הפרטים שהושמטו", היא גדושת רבדים, ולפחות אחד מהם אומר בבירור: בסופו של דבר, הכול סיפור. והאופן שבו מספרים אותו הוא התשובה. ולפעמים, כשמגלים רבדים נוספים בסיפור, מה שהיה ברור הופך פחות מוחלט.

קישור למקור

נויה כוכבי 30-03-2107

סיפור שמתחיל במציצת אצבע. ראיון עם הפסיכואנליטיקאי תומס אוגדן, מוסף הארץ

קישור למקור

פרטים אודות הספר