• חפשו אותנו גם ב:
המאורות
דיגיטלי
45
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

המאורות

הוצאה: עם עובד

בליל סערה מתאספים שנים עשר אנשים באכסניה נידחת בעיירת כורי הזהב הוקיטיקה שבניו זילנד. השנה היא 1866, ואלה הם ימי ראשיתם של העיר, המחוז והמדינה. אל הנאספים מצטרף סקוטי צעיר, חד עין וספקן, וגם הוא, כמו תריסר הגברים הזרים לו, כומס סוד. אט־אט נרקם סביב שתי דמויות מרכזיות ונעדרות, נער ונערה, מתעשר וזונה, סיפור המתבהר ומתערפל חליפות. זהו ספר על שומרי חוק ופורעי חוק, מחפשי זהב, מנצלים ומנוצלים, נוכלים ונוכלות, ספר סוחף שגלגל המזלות מכתיב את התפתחותו ואולי גם את תהפוכות הגורל של הנפשות הפועלות בו.

אחרי רומן הביכורים החדשני החזרה ממשיכה אלינור קטון להשתעשע בצורת הרומן ולארוג סיפורים מפתיעים מקולות שונים ומשונים, והפעם, במסווה של רומן ויקטוריאני, היא מכניסה את קוראיה לעולם שונה לחלוטין ובלתי צפוי.

אלינור קטון

אלינור קטון

אלינור קטון הניו זילנדית היא הזוכה הצעירה ביותר בתולדות הפרס היוקרתי מאן-בוקר - בת 28 בלבד - על ספרה "המאורות". הספר מכיל לא פחות מ-832 עמודים - מה שהופך אותו גם לרומן הארוך ביותר שזכה לכבוד זה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אריאנה 13-12-2016

כבו את הסלולרי. "המאורות" ראוי לתשומת לב מלאה, הארץ ספרים

תריסר הגברים, אנה ודרל הזונה ועוד כמה דמויות משמשים לאורך הספר הנהדר הזה קולות ותודעות שהוטל עליהם לספק פתרון לתעלומות אפלות ומקפיאות דם, בספר עב כרס שעל פניו הוא רומן מתח ויקטוריאני מענג, ריאליסטי לעילא. הרומן מובל בקול בוטח של מספר יודע כל, שמצטיין באפיון הדמויות עד לפרט האחרון של חיוך קטן ומזדמן וסערת נפש גדולה ומטלטלת. כבו את הסלולרי, צאו לחופשה של שבוע, אל תצאו מן החדר: העלילה הבדיונית שאלינור קטון טווה בהוקיטיקה האמיתית ב"המאורות", הרומן השני שלה, ראויה לכל תשומת הלב של חובבי אסקפיזם למרחקים ארוכים. [...] שבחים מיוחדים למיכל אלפון. היא לא רק התמודדה בהצלחה עם מונחי המכרות, הספנות והטריוויה הוויקטוריאנית. היא גם יצרה כאן טקסט שמכבד את בחירותיה של המחברת בלשון ארכאית ועשירה בלי ליפול למלכודות של מנייריזם או להתנאות במכמנים מיותרים. כבו את הסלולרי. "המאורות" ראוי לכל תשומת הלב שלכם.

קישור למקור

פרטים אודות הספר