• חפשו אותנו גם ב:
תוחלת החיים של אהבה
דיגיטלי
42
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

תוחלת החיים של אהבה

“ומאחר שכל מה שכתוב כאן הוא מהחיים, אז אני אומר כבר עכשיו: אני מתכוון לנקוט צד, והצד שאני הולך לנקוט מצדד בחיים. אני בעדם. ומרגע שאמרתי את זה, אני יודע שאני בעד סבל וכאב, משאלות לב, המְתנה, ציפייה, אכזבה, אי־הבנות וכיוצא באלה כל הדברים שאנחנו מנכּים בכל פעם שאנחנו עושים חשבון ובוחרים להוסיף לחיות.”

את ההצהרה הזו כותב מיכאל לאחר מותו הידוע מראש של אחיו הגדול. בעקבותיו הוא פורש את סיפורה של משפחתו, על ששת צאצאיה חדי הלשון והדעתניים, שנועדו לגדולות. ועל אחד מהם, שנועד למות. בכנות רגשית בלתי מתפשרת הוא מתחקה אחר הפצעים, הצלקות והנחמות שלו עצמו ושל הקרובים לו ביותר. במהלך הקרב שהם מנהלים נגד המחלה, על החיים ועד המוות, מתעצב כל אחד מהם בדרכים בלתי צפויות, המובילות כולן לאותו רגע בלתי נמנע.

מהי תוחלת החיים של תקווה, כשאתה מגלה שאחיך הגדול נדבק במחלה קטלנית? מהי תוחלת החיים של אהבה בהתמודדות היומיומית עם החידלון האורב? מהי תוחלת החיים של אמנות, המנסה להתמודד עם האמת הגדולה ביותר של הקיום, הלא היא קִצו?

תוחלת החיים של אהבה הוא רומן המתרחש בתחילת שנות ה-90′, מבוסס על סיפור אמיתי ומבליע הומור שחור ותובנות נועזות מאחורי ישירות כובשת. זוהי יצירה רבת עוצמה, מעשה ספרותי מורכב של יוצר המטפל באצבעות מיומנות ורגישות בחומרי נפץ אמנותיים ואוטוביוגרפיים.

תוחלת החיים של אהבה הוא ספרו השלישי למבוגרים של
ינץ לוי, מחבר סדרת רבי־המכר עטורת השבחים לילדים,
הרפתקאות דוד אריה.

ינץ לוי

ינץ לוי

הוא סופר, תסריטאי, מנחה טלוויזיה, מרצה ועורך ישראלי, מחבר סדרת ספרי הילדים רבי המכר הרפתקאות דוד אריה והספר רב המכר סיפורי איש היער, אסופת מעשיות צמחים ארצישראליים. במרץ 2014 התפרסם בהוצאת זמורה ביתן "המורה דרורה לא מפלצת", רומן לבני הנעורים המספר על ימי בית ספר ומבוסס על חוויות ילדות של לוי. גם ספר זה הפך במהרה לרב מכר. כמו כן פרסם לוי ספר סיפורים למבוגרים בשם סיפורים מי תהום (הוצ' הקיבוץ המאוחד) ורומן למבוגרים בשם הימאליה בשר ודם (הוצ' זמורה ביתן). נכון לשנת 2013 יצאו בסדרת הרפתקאות דוד אריה שישה ספרים. הסדרה זכתה להצלחה מסחרית ותשבחות הביקורת. "הרפתקאות דוד אריה בערבות רומניה", הספר הראשון בסדרה, זכה במדליית כסף במסגרת פרס בן יצחק לאיור מטעם מוזיאון ישראל וכן בפרס הספריות הציבוריות לשנת 2010. סדרת "הרפתקאות דוד אריה" מתפרסמת בהודו, ביפן, בצ'כיה ובדרום קוריאה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר