• חפשו אותנו גם ב:
האחים טאנר
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

האחים טאנר

הוצאה: עם עובד

אני ממשיך לעמוד מול דלתות החיים, דופק ודופק, אמנם לא בקוצר רוח, ורק מאזין במתח לשמוע אם בא מישהו שרוצה להסיט עבורי את הבריח [...] אני אדם שמאזין ומחכה ולא יותר מכך, אבל אני עושה זאת בצורה מושלמת, כי למדתי לחלום בזמן שאני מחכה.

סימון טאנר נע ונד בין בני האדם, מנסה לתהות על קנקנם, אך אינו מוצא לו מקום בעולמם. הרומן עוקב אחרי כשנתיים בחיי סימון, שלושת אחיו ואחותו, ומתאר את מקומות העבודה, הקשרים והאהבות שהם משיגים ומאבדים. ברגישות ייחודית לו, במבט מלא חמלה והומור, משרטט רוברט ואלזר דמויות שכל כולן גוונים ודקויות וגיבור שמסרב לכל ניסיון להגדיר מה הוא.

האחים טאנר (1907) הוא הרומן הראשון שכתב רוברט ואלזר, וספרו הרביעי הרואה אור בהוצאת עם עובד.

"זאת קריירה רעה מאוד, אבל רק קריירה רעה נותנת אור לעולם," פרנץ קפקא, על דמותו של גיבור הרומן.

רוברט ואלזר

רוברט ואלזר

רוברט ואלזר נולד ב-1878 בביל שבשווייץ למשפחה מרובת ילדים ודלת אמצעים. כשלא עלה בידו להגשים את שאיפתו להיות לשחקן, עסק בעיסוקים שונים: פקיד בנק, ספרן, משרת בבית עשירים. ספרו הראשון, קובץ של יצירות פרוזה קצרות, התפרסם ב-1904. אחר כך ראו אור, עוד בימי חייו, כארבעה-עשר ספרים נוספים: שלושה רומנים – האחים טאנר (1907), עוזר לכל עת (1908) ויאקוב פון גונטן (1909) – שירים, וביחוד קטעי פרוזה קצרים. יצירות רבות פרי עטו התפרסמו בעיתונים. ואולם כתיבתו המיוחדת במינה לא קנתה לה בשעתה אלא קומץ קטן של חסידים (ביניהם קפקא ומוזיל), ולאחר שאושפז הסופר, ב-1929, במוסד לחולי נפש ונשאר שם עד מותו, ב-1956, נשתכח כמעט לגמרי. מאז שנות השבעים מתגלה יצירתו במלוא מקוריותה וחדשנותה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אריק גלסנר 14-04-2016

על "האחים טאנר", של רוברט ואלזר, ידיעות אחרונות, 7 לילות

קישור למקור

אילה בן לולו 01-05-2016

האחים טאנֶר: הרומן הקפריזי ביותר של רוברט ואלזר, הארץ ספרים

קישור למקור

חבצלת פרבר 27-05-2016

דופק על דלתות החיים, מקור ראשון, שבת

קישור למקור

נטע הלפרין 16-06-2016

געגועים לעצמי, ישראל היום

קישור למקור

פרטים אודות הספר