• חפשו אותנו גם ב:
לשוב הביתה בשחייה
דיגיטלי
35
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

לשוב הביתה בשחייה

מחבר:
הוצאה: סאגה

"הרומן המבריק 'לשוב הביתה בשחייה' מאת דברה לוי, הוא התגלית הגדולה של פרס המאן-בוקר לשנת 2012" הטיימס

חבורת תיירים בריטים נופשת בוילה בריביירה הצרפתית, לא הרחק מניס – ג'ו ג'ייקובס, משורר ידוע, אשתו כתבת המלחמות, בתם המתבגרת וזוג חבריהם הסוחרים בתכשיטים אקזוטיים. באחד הימים הם מגלים לפתע גופת אישה צעירה ויפה צפה בבריכה. אלא שללא ספק, האישה חיה. חיה ועוד איך. קיטי פינץ' – בוטנאית מטעם עצמה שציפורני ידיה צבועות בירוק, מגיחה עירומה מהמים והופכת על פיה את חופשתם השלווה. מדוע היא שם? מה לעזאזל היא רוצה מהם? ומדוע אשתו של ג'ו מאפשרת לה להישאר?

בכתיבה אלגנטית ומינימליסטית, באירוניה דקה ובנימה אגבית כמעט, רוקחת דברה לוי מחומרים לכאורה בנאליים, יצירה ספרותית חתרנית, ייחודית ושוברת לב על אהבה, טראומה ואובדן, על הצורך לזכור והרצון לשכוח ועל הסודות מעוררי האימה שאנו נאבקים להסתיר – יותר מכל מעצמנו.
דברה לוי היא סופרת, משוררת ומחזאית בריטית מוערכת, ילידת דרום אפריקה. הרומן "לשוב הביתה בשחייה", יצא לאור בבריטניה במהדורה מצומצמת. עם צאתו לאור, זכה הספר לביקורות נלהבות, העפיל לרשימת המועמדים הסופיים לפרס המאן-בוקר היוקרתי והפך באחת את מעמדה של לוי מ"סופרת של סופרים" – הידועה בעיקר בקרב חוגים ספרותיים ואינטלקטאליים – לאחת הסופרות הבולטות כיום בבריטניה.

דברה לוי

דברה לוי

דברה לוי – סופרת, משוררת, במאית תיאטרון ומחזאית בריטית מוערכת, ילידת דרום אפריקה. מחזותיה הועלו, בין השאר, על בימת ה"רויאל שיקספיר קומפני" וספריה זכו לשבחי הביקורת. הרומן "לשוב הביתה בשחייה", יצא לאור בשנת 2011 בהוצאת הספרים הבריטית הצעירה והמדוברת AND OTHER STORIES במהדורה מצומצמת, לאחר שנדחה ע"י הוצאות ספרים אחרות בנימוק שאינו מסחרי דיו. עם צאתו לאור, זכה הספר לביקורות נלהבות, העפיל לרשימת המועמדים הסופיים לפרס המאן-בוקר היוקרתי לשנת 2012 והפך באחת את מעמדה של לוי מ"סופרת של סופרים" – הידועה בעיקר בקרב חוגים ספרותיים ואינטלקטאליים – לאחת הסופרות הבולטות כיום בבריטניה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

יעל נעמני, 7 לילות, ידיעות אחרונות  00-00-2000

לשוב הביתה בשחייה הוא ספר עוצמתי, מתוחכם ובלתי צפוי... צנום וחסכוני ועם זאת עמוס בפרטים שמשרתים או שישרתו את המתחולל... כל אלה מובילים לנקודת שיא מזוקקת, מפתיעה בעוצמתה, ולאפילוג מאיר עיניים ושובר לב".

רן בן-נון - 24 שעות, ידיעות אחרונות 01-04-2014

הלו קיטי

" 'לשוב הביתה בשחייה' - איזה שם גאוני לספר על אנגלים בצרפת - הוא פירוק מבריק של מסיכות ושקרים חברתיים לחלקיקים תת־אטומיים. אין דבר שלוי לא מטילה על הרצפה ודורכת עליו עד שהוא מתרסק לרסיסים: משפחה, אימהות, נאמנות, נשיות,יופי, נימוס, תרבות. היא מטילה ספק בהכל, כשמעל ספרה מרחפת שאלה אחת גדולה ומהדהדת: מה לעזאזל אנחנו עושים פה? בתוך חוסר המשמעות והזיוף מסתתרת אמת קשה על אי־שביעות הרצון הבסיסי שצמוד כמו תג מחיר מעצבן לכל מה שאנחנו. עכשיו תתמודדו".

קישור למקור

עמיחי שלו - ווינט 02-04-2014

"לשוב הביתה בשחייה": הבורגנות מורידה את הבגדים

"...הכישרון של לוי באמת מדבר בעד עצמו... יש לה יכולת כבירה בתיאור מצבים וסיטואציות אנושיות. היא מסוגלת לצלם במילותיה רגע קפוא ודומם, ולהפיח בו באמצעות משיכות מכחול מילוליות, משהו אחר לגמרי, תוך כדי יכולת התבוננות כירורגית מופלאה במבעים אנושיים, ברצונות, ובכל המנעד הרגשי של כל דמות".

קישור למקור

רונן טל - סופהשבוע 10-04-2014

"לשוב הביתה בשחייה" כבר כבש את הבריטים, עכשיו הוא גם זמין בעברית

מינימליזם מנצח - בלי הרבה מילים מצליח "לשוב הכיתה בשחייה" להפוך כל תיאור, כל פרט וכל משפט לבעל משמעות עמוקה. לא סתם הבריטים התלהבו ממנו כל כך".

קישור למקור

גבריאל בוקובזה - הארץ 09-05-2014

פנינה ספרותית על פריכותם וחוזקם של קשרים

"לשוב הביתה בשחייה" הוא ספר המדבר על הקשר בין תשוקה ובין אמת, על משקלו של עבר טראומטי בחיי אדם ומשפחתו, על חוזקם ופריכותם של קשרים באשר הם. הכתיבה של לוי מרוכזת כמו שירת הייקו. רמת הקשב שהיא דורשת מהקורא גבוהה ביותר. לא פעם מצאתי את עצמי בודק אם העברתי בטעות שני עמודים במקום אחד, ואז גיליתי שפשוט לא הייתי מרוכז לחלקיק רגע. האינטנסיביות והאניגמטיות מצריכות סבלנות; זה אינו ספר טיסה קליל. זו גם ההזדמנות להריע להוצאת סאגה הקטנה, שקיבלה עליה את תרגום הפנינה הספרותית הלא־רגילה הזאת.

קישור למקור

פרטים אודות הספר