• חפשו אותנו גם ב:
אוליבר טוויסט
דיגיטלי
39
הצצה בספר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

אוליבר טוויסט

מרגע שנולד אוֹלִיבֶר טְוִויסְט בבית מַחסֶה עלוב בעיירה כפרית באנגליה, נחרץ גורלו להיות יתום מסכן ורעב הנתון לחסדיהם של אחרים. לאחר שהוא עובר על כללי בית המחסה ומבקש תוספת דייסה במשפט המפורסם, "בבקשה, אדוני, אני רוצה עוד", הוא נמכר לעבודה כשוּלְיה של קברן. בעקבות התנהגותו האכזרית של מעבידו, בורח אוֹלִיבֶר ללונדון ומצטרף לכנופיה של ילדים כייסים המונהגת על ידי נוכל בשם פֵייגִין. כשכבר נדמה שאפסו סיכוייו להיחלץ מחיי הפשע, מגלה אוֹלִיבֶר שעדיין נותרו אנשים נדיבים וטובי לב בעולם, המוכנים להתמודד עם קשיים רבים כדי להציל את נפשו הטהורה.
אוֹלִיבֶר טְוִויסְט, ספרו הנפלא של צַ'רְלְס דִיקֶנְס, אינו מאבד מקסמו גם כמעט מאתיים שנים לאחר שנכתב. הדמויות הסַסגוֹניות הממלאות את דפיו - אוֹלִיבֶר התם, פֵייגִין הערמומי, דוֹדְגֶ'ר התחבולן ורוֹז מַיילִי המלאכית - הפכו עם השנים לבני בית מוּכָּרים ואהובים אצל מיליוני אנשים ברחבי העולם.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

מאשה צור גלוזמן 28-07-2010

יתום אני, הארץ ספרים

העברית של המתרגמים שהם סמיט ואמנון כץ נהדרת ומענגת, וכמו ביצירות מעולות רבות, לא ניכר בה המאמץ הרב שבוודאי הושקע כדי לעבור באלגנטיות משפה גבוהה מאוד, כמעט פאתטית (בהוראה המקורית של המלה), לשפת רחוב מלאה ביטויים וסלטות מילוליות - עסק לא פשוט בעברית. מלבבת גם ההקדמה "הלא חינוכית" ברוח דיקנס, המתרה בקוראים הצעירים לא להתייאש מקטעים שנראים להם כעת משמימים ופשוט לדלג עליהם, עם ההבטחה שבעוד שנים מספר קטעים אלה ודאי ייראו להם אחרת לגמרי.

קישור למקור

פרטים אודות הספר