• חפשו אותנו גם ב:
מומיק
דיגיטלי
29
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

מומיק

בירושלים של סוף שנות החמישים נחלץ מומיק בן התשע, בנם היחיד של זוג ניצולי שואה, לשחרר את הוריו מסיוטיהם. באומץ של מי שאין לו ברירה הוא נאבק לשחרר את ארץ שם מתוך שתיקותיהם, מרסיסי הזיכרונות שלהם, מסיפורי ילדים שהוא מכיר, ומן המיתוסים הישראליים של השנים ההן. הוא נלחם למען הוריו, ועיקר מאבקו הוא בחיה הנאצית, זו שטרפה את חייהם, זו שיכולה לצאת מכל חיה "אם רק יתנו לה את הטיפול המתאים ואת האוכל המתאים".

זהו סיפור מרגש ומטלטל, הנוגע בפשטות ילדית בשורשי השאלות הגדולות שמעוררת השואה.
"מומיק" ראה אור לראשונה ב־1986, כחלק הראשון של הרומאן 'עיין ערך: אהבה', והפך לקולו של דור שלם שנולד אחרי השואה. הנוסח שבספר זה ערוך מחדש.
"'מומיק' הוא אחד המעללים הגדולים של הספרות המודרנית". (ג'ורג' סטיינר)

דויד גרוסמן

דויד גרוסמן

דויד גרוסמן נולד בירושלים ב- 1954. למד פילוסופיה ותיאטרון באוניברסיטה העברית בירושלים, עבד ב"קול ישראל" ככתב, שחקן תסכיתים והיה בין מגישי התכנית "חתול בשק", שבה שודר לראשונה ספרו "דו קרב" כתסכית רדיו. גרוסמן נמנה עם הסופרים הבולטים בישראל מאז שנות השמונים של המאה העשרים. גרוסמן כותב לילדים, לבני נוער ולמבוגרים. יצירתו מתאפיינת ברגישות פסיכולוגית וחברתית עמוקה, ולעתים בכתיבה חדשנית המערבת מבנים מציאותיים ופנטסטיים. ספריו תורגמו לשפות רבות ופורסמו ברחבי העולם. בשנת 1984 זכה בפרס ראש הממשלה ליצירה. בתשע"ב זכה בפרס ברנר על ספרו "נופל מחוץ לזמן". מקור: לקסיקון הספרות העברית החדשה צילום: מקור ווקיפדיה

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

יעל דר 27-06-2005

אנטומיה נפשית של רקמה חברתית שלמה, הארץ

גרוסמן מציג, באמצעות היצמדות לתודעתו המוגבלת של הילד מומיק, יחסים מורכבים ומלאי סתירות בינו לבין הוריו: חמלה עזה כלפיהם ורצון לרצות אותם ולגונן עליהם, פחד ומשיכה אובססיווית אל סודם, אך גם ידיעה שסיוטיהם וחרדותיהם אינם מותירים לו מקום מחיה.

קישור למקור

פרטים אודות הספר