• חפשו אותנו גם ב:
מדרש לילית
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

מדרש לילית

לילית, נסיכת הגיהינום וגבירת השדים, נעלמת יום אחד מהשמים ומופיעה בעולמם של בני התמותה. אלוהים פותח במצוד בן מאות שנים אחריה, אך לשווא. כשלילית חוזרת לארצות הגיהינום עם הבטחה להביא את המשיח ואת סוף העולם, שדים ושאר יצורים אנושיים ואנושיים־פחות נענים לקריאתה, ופורץ מרד נגד שלטון הרקיע.
בינתיים, בעולמם של בני האדם, אגודה סודית ועתיקה מגלה את דבר החורבן הצפוי ונרתמת להצלת היקום. כשהשאפתנות האנושית חוברת לכוחות הרקיע, נרקמת מזימה שלילית והצבא הססגוני שהיא מצליחה ללקט סביבה לא היו יכולים להעלות בדעתם. כך או כך, מה שבני התמותה אינם יודעים ולא ברור אם יצליחו לקלוט, למרות מה שנגלה לעיניהם, זה שהעולם הוא לא בדיוק מה שחשבו שהוא, העולם הבא שונה אפילו יותר, וסיפור בריאת העולם הוא בסך הכול הגרסה הרשמית של ההיסטוריה כפי שמספרים אותה המנצחים.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

שרי שביט 18-12-2011

יהודה איגוס: "אני נאבק באלוהים כל הזמן", ynet

בספרו הראשון "מדרש לילית", משלב איגוס בין דת, פנטזיה ומיתולוגיה יהודית וכנענית. הספר, שראה אור לאחרונה בהוצאת כנרת זמורה-ביתן, מגולל את סיפורה של לילית, נסיכת הגיהנום וגבירת השדים שיורדת מהשמים יום אחד, הישר לעולמם של בני התמותה. אלוהים פותח במצוד אחריה, אבל בינתיים היא חוזרת לארצות הגיהנום ומבטיחה להביא עמה את המשיח, מה שגורם למרד אפוקליפטי בשלטון השמיים.

קישור למקור

פרטים אודות הספר