• חפשו אותנו גם ב:
מלאכים באים
דיגיטלי
39
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

מלאכים באים

דוד הלפרין, הדמות המרכזית במלאכים באים, הוא איש מחשבים תל־אביבי, חי את חייו, גדושי המותרות, בלי שיהיה מעורב במציאות העכורה סביבו: שלטון חסר אונים, חוקי דת ולאום דרקוניים, אלימות משתוללת, ניכור וחשדנות.
שלוותו מתנפצת בערב אחד, שעה ששלושה אברכים מתנפלים עליו, טופלים עליו האשמות, עושים בו מעשים ומכים אותו מכות רצח. הוא מדחיק את הטראומה, אך זו מסרבת להיעלם, ובסופו של דבר מציפה את כל הווייתו. הוא יוצא למסע נקם נגד מעניו, שהוא גם קרב המאסף של ציבור יהודי חילוני, שהפילוסופיה החברתית, תשתית קיומו, נתונה במתקפה טוטלית.

מלאכים באים ראה אור לראשונה ב"הספריה" ב-1987 ועורר בשעתו סערה תקשורתית. הופעתו לוותה במחלוקות קולניות בין מבקרים, שהתפלמסו על האמירות החברתיות והפוליטיות החריפות העולות ממנו; על המיזוג החלוצי של ריאליזם ופנטזיה המאפיין אותו; ועל ה"אַנְגְרִית", השפה הממוזגת, אנגלית־עברית, שבן־נר המציא במיוחד למלאכים באים, שעלילתו מתרחשת במאה העשרים ואחת — אז, בשעת לידתו הראשונה, עתיד רחוק, ועתה — הווה בוער.

מלאכים באים, ספרו השערורייתי של בן־נר, שהוא לדעתי מעולל העלילות המשוכלל ביותר מבין הסופרים הישראלים, ספר שיש בו יותר משמץ של סיוט שהתגשם, רואה עתה אור מחדש, לאחר כמעט שלושים שנה, בעריכה חדשה.
יגאל שוורץ


"יצחק בן־נר מפנטז הרבה ברומן הזה, ועושה זאת בכישרון רב. באמצעים מגוונים מאוד הוא יוצר עולם בדיוני שלם, חי ועשיר; תיאורים מצוינים, בהירים וחדים של מראות, מצבים ומאורעות; לשון יפה, קצבית ומדויקת — וגם סוגסטיבית מאוד, כשהיא העגה הישראלית הבדויה של המאה ה־21; ועל כל אלה שפע סגנוני של סיפורים ומעשיות. הצלחה כזאת אינה דבר של מה בכך: בניית עולם בדיוני שכזה, המלא טירוף להתפקע, ואף על פי כן עומד איתן על תילו, איתן להבהיל." אילנה המרמן, הארץ

יצחק בן־נר, סופר, איש תקשורת ותסריטאי, נולד ב־1937 בכפר יהושע שבעמק יזרעאל. כותב ומפרסם מאז גיל 14.

יצחק בן נר

יצחק בן נר

יצחק בן-נר נולד בכפר-יהושע בכ"ה בתמוז תרצ"ז, 3 ביולי 1937, לאביו יליד בלורוס ולאמו, ילידת אוקראינה, חלוצים ציונים שהיו ממקימי כפר יהושע. הוא סיים את בית הספר התיכון בכפר-מולדתו, השתלם בספרות ובדרמה באוניברסיטת תל-אביב. בשנים 1979-1980 שהה בארצות-הברית עם משפחתו לשנת כתיבה במימון הוצאת "כתר". בן-נר היה כתב "מעריב לנוער", ערך והפיק תכניות בגלי צה"ל, חיבר תסריטים לקולנוע ולטלוויזיה, פרסם כתבות, טורים אישיים, ביקורות קולנוע וסיפורים קצרים בכתבי-עת "קשת" ו"סימן קריאה", בעתונים "הארץ", "דבר", "מעריב", "על המשמר" ו"ידיעות אחרונות", כתב סיפורים ורומנים שקצרו שבחים וגם כמה ספרי ילדים. הוא השתתף בהקמתו, עריכתו וכתיבתו של המוסף הסאטירי "דבר אחר" בעיתון"דבר". כמה מיצירותיו הופקו בקולנוע ("עתליה", "רומן בהמשכים") ובטלוויזיה ("משחקים בחורף", "מתחם אויב") והועלו בתאטרון (המונודראמות "תעתועון", "ארץ רחוקה", "קהיר 1978", "בוקר של שוטים"). בן-נר שיחק בתפקיד ראשי בסרט "מלכת הכיתה" עם אלון אבוטבול, בבמוי יצחק (צפל) ישורון, וכתב וביים בעצמו את הסרט הסמי-תיעודי "ניל"י – אחרי 80 שנה". יצחק בן-נר זכה בפרס ירושלים ע"ש עגנון לספרות ב-1981 וכן בפרס ברנשטיין ובפרס רמת-גן לספרות, זכה בפרס ראש הממשלה על-שם לוי אשכול לשנת תשס"ו ובפרס אקו"ם למפעל-חיים. * בעקבות מבעיר השדות (אל"ף) 1967 * האיש משם (עם עובד) 1967 * שקיעה כפרית (עם עובד) 1976 (ראה אור ב-2007 בעריכתו המחודשת של המחבר בידיעות ספרים) * קישונה (עם עובד) 1977 * אחרי הגשם (כתר) 1979 * ידידי עמנואל ואני (ילדים, כתר) 1979 * ארץ רחוקה (כתר) 1981 * פרוטוקול (כתר) 1982 * מלאכים באים (כתר) 1987 * תעתועון (כתר) 1989 (ראה אור ב-1990 בעם עובד ובתרמיל) * בוקר של שוטים (כתר) 1992 * דובים ויער (כתר) 1995 * מתחם אויב (כתר) 1997 * עיר מקלט (עם עובד) 2000 * אף אחד עוד לא מת בהליכה (ידיעות אחרונות : ספרי חמד) 2007 * המסע הלילי הארוך הביתה : מבחר סיפורים מאז ומעכשיו (עם עובד) 2013 * האיצחקיה, רומן אנטי-ביוגרפי (מנדלי) 2013

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

צור ארליך 04-11-2016

מרירות עכשווית, מקור ראשון, שבת

זהו ספר עתידני, חריג במדף ספרי בן–נר המעוגן בדרך כלל במציאות מוכרת. הוא עתידני מבחינה טכנולוגית – ותחזיותיו מ–1987 על עולם התקשוב נראות מרשימות בימינו, אך הקורא אינו יודע מה מהן הוא פרי השכתוב החדש. הוא עתידני מבחינה לשונית – הוא ממציא עברית מאונגלזת שתדובר בתל–אביב החילונית עת ישלטו בשאר הארץ כנופיות דתיות. והוא עתידני, כמתחוור מהמשפט האחרון, גם מבחינה פוליטית.

קישור למקור

אריאנה מלמד 28-09-2017

השקט כאפוקליפסה. עשרה ספרים לקרוא בסוף השבוע של כיפור

החרדים שולטים, והאלימות גואה, ממשלה מתפרקת, תל אביבים שמדברים אנגרית - היבריד לשוני של אנגלית ועברית שיצחק בן נר מפליא ללהטט בו כאן - ומחאה זועמת ברחובות בהם אלפי אנשים רצים, לא תמיד ברור לאיפה ומדוע. רומן אפוקליפטי מצוין לחילונים מבוהלים.

הארץ - בלוגים

פרטים אודות הספר