• חפשו אותנו גם ב:
מה מעיק על פורטנוי
דיגיטלי
39
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

מה מעיק על פורטנוי

"דוקטור, אלה החיים היחידים שלי, ואני חי אותם באמצע בדיחה יהודית!" אלכסנדר פורטנוי הוא צעיר אמריקאי-יהודי ששנים ארוכות ניסה והצליח להיות ילד טוב של אמא, להצטיין בלימודים ולהתקדם בחיים עד לתפקיד בכיר למדי בעיריית ניו יורק. אבל פורטנוי הוא גם גבר אחוז חרדות ורדוף רגשי אשמה, כי הבעיה של פורטנוי היא אובססיה לסקס — כל סקס.
בגיל 33, אחרי ביקור טראומתי במדינת ישראל, הוא משתרע על ספת הפסיכיאטר ומתוודה, מספר "הכול" בניסיון לגלות את שורש ה"מחלה"...

מה מעיק על פורטנוי הוא בירור מצחיק עד דמעות, שערורייתי וחסר גבולות של נבכי הזהות היהודית. הספר עורר מחלוקת עזה כשהתפרסם לראשונה ב–1969, ומאז כבר נמכר ביותר משישה מיליון עותקים.

פיליפ רות (1933) הוא סופר יהודי-אמריקאי עטור שבחים ופרסים, בהם פרס פוליצר על ספרו פסטורלה אמריקנית. רוב ספריו עוסקים בסוגיות בעלות חשיבות לחברה היהודית-אמריקאית, כמו התבוללות, ציונות ואנטישמיות. שמו מוזכר זה שנים כמועמד אפשרי לפרס נובל לספרות.

"ספר מצחיק באופן היסטרי שהוסיף אב–טיפוס חדש לספרות האמריקאית..." ספקטייטור

"הספר המצחיק ביותר שנכתב מעולם על סקס." גרדיאן

פיליפ רות

פיליפ רות

נולד ב-1933 בניוארק, ניו ג'רזי. סופר יהודי-אמריקאי עטור שבחים ופרסים שבהם הבוקר והפוליצר. רוב ספריו מציגים דמויות יהודיות העוסקות בסוגיות בעלות חשיבות לחברה היהודית-אמריקאית, כגון התבוללות, ציונות ואנטישמיות.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

עמרי הרצוג 03-02-2010

לא קל להיות יהודי, הארץ

"מה מעיק על פורטנוי" הוא בדיחה יהודית אמריקאית אחת ארוכה, שנמתחת לאורך ספר שלם; אבל הבדיחה הזו עודנה נקמנית, מרושעת, נוטרת, משולחת רסן - ומצחיקה מאוד. 40 שנה חלפו מאז שהספר תורגם לראשונה לעברית, והתרגום החדש של אסף גברון מפליא לשמר את הפראות משולחת הרסן של הבדיחה המקורית, ואף לעדכן אותה בנימה היסטרית-למחצה של עברית עכשווית. גיבורתה של הבדיחה היא הנוירוזה היהודית; דמויות המשנה הן האם היהודייה, האישה הגדולה והמסרסת מהחלומות, שאינה בוחלת בשום אמצעי על מנת שבנה ובעלה יסורו למרותה, כלומר יתנהגו יפה; האב השפוף והמוכה, שמנסה לשווא למצוא רגע של נחת והצלחה, מובס תמידית על ידי הגויים שחיוכם ללא רבב וההצלחה זורמת בדמם; והבן - הבן הטוב, המסודר והנקי, שמשיג את הציונים הגבוהים בכיתה, ושכל ביטוי של מרד או עצמאות קורס בקול ענות חלושה אל מול האשמה היהודית, שהוריו כה מיטיבים ללהטט בה.

קישור למקור

פרטים אודות הספר