• חפשו אותנו גם ב:
למה לך להיות מאושרת אם את יכולה להיות נורמלית?
דיגיטלי
44
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

למה לך להיות מאושרת אם את יכולה להיות נורמלית?

הוצאה: חרגול

"כשאמא כעסה עלי, וזה קרה לעתים קרובות, היא הייתה אומרת: 'השטן הוליך אותנו לעריסה הלא נכונה.'" כך מתחילה ג'נט וינטרסון את סיפור חייה – ילדה מאומצת שגדלה בבית דתי ועני בצפון אנגליה של שנות השישים, הסתלקה ממנו בגיל שש-עשרה ועשתה קריירה מפוארת כסופרת מצליחה.
אבל האימוץ הוא פצע פעור, ורק אחרי שנים רבות וינטרסון מבינה שהרבה דברים שעשתה וכתבה קשורים לתעלומה הגדולה, והיא פשוט מוכרחה לדעת מאיפה באה. וינטרסון מספרת את סיפורה בגילוי לב, נוגעת בכל עצב חשוף, מתארת בהומור יבש ובלשון ישירה את המאבק המתמיד שלה - עם הדתיות והשמרנות הקיצונית של אמה, על התודעה הפמיניסטית המינית והפוליטית שלה, על חירותה ועם פחדיה - ומדגישה את כוחן המרפא של המילים: קריאת ספרות וכתיבתה.

זהו סיפור של הישרדות נחושה ואמיצה, חיפוש בלתי נלאה אחרי אהבה והשתייכות, והשלמה עם העבר.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

מיז קיי 26-01-2017

זה תמיד אהבה, הנייר

ואכן, הספר הזה, על אף כל זוועות הילדות שהוא מתאר – ללא ספק ילדות אלימה וברוטאלית – הוא לאו דווקא, או לא רק, מדכא. להיפך; הוא מלא הומור, אופטימיות, שמחת חיים, אומץ והשראה ותשוקה. כל אלה לצד הכאב והכעס והצער והעצב המובנים כל כך.

תלמה אדמון 03-02-2017

הקריאה מגוננת: האם דווקא החוויה הקשה הצמיחה סופרת ייחודית?, מעריב

קישור למקור

נטע הלפרין ועמר לחמנוביץ 28-09-2017

ספרים עם חשבון: המלצות ליום כיפור

לא פלא שספרה של וינטרסון היה אחד הספרים המדוברים השנה; "למה לך להיות מאושרת אם את יכולה להיות נורמלית" משלב באופן אפקטיבי וייחודי בין הממד הסנסציוני לבין זה האינטימי ופולח הלב. וינטרסון כבר שטחה בעבר את סיפורה – נערה מאומצת שגדלה בעוני בצפון אנגליה לאב פסיבי ולאם מעורערת ומתעללת במסגרת קהילה דתית ואדוקה, וגורשה ממנה לאחר שכשלה, כביכול, להתגבר על נטיותיה המיניות. הממואר הנוכחי (בתרגום מאנגלית של מיכל אלפון) מהווה לא רק חשבון נפש נוקב עם אמה המאמצת (וכתוצאה מכך עם אמה הביולוגית) והסביבה שאפשרה לה להשתולל באין מפריע, כי אם מול עצמה והאדם שהפכה להיות כנגד כל הסיכויים ועם כל הצלקות.

ישראל היום

פרטים אודות הספר