• חפשו אותנו גם ב:
אצלכם זה בוכה?
דיגיטלי
24
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

אצלכם זה בוכה?

שישה סיפורי אימהוּת, פרי עטן של אורנה פיטוסי, ענת עינהר, עדי שורק, שרון פידל, גאולה שינה וריקי כהן, בעריכתה של ריקי כהן.זהו קובץ של סיפורים מצמררים וכנים עד כאב, העוסק בסודות הכמוסים ביותר שסוערים בנבכי האימהוּת ומגדירים אותה מחדש.

"העיסוק בשאלות אמביוולנטיות וטורדות כמו ההקרבה, הקשר האימהי, העצמיות הנשחקת, האובדת, מעסיק במיוחד אימהות אמניות, שה'חדר משלהן', בתקופה הזו, המורכבת כלכלית וחברתית, כשהילדים מקבלים מקום מרכזי כל כך במארג המשפחתי, נראה בלתי מושג לא פחות מהתקופה שבה נולד המושג הזה. הגדרת קווי ה'אני', של ההורה ושל הילד, תיחום של אותה אישיות נפרדת, היא נושא שמקבל זוויות שונות ומרתקות בששת הסיפורים שתקראו בקובץ הזה." כך כותבת ריקי כהן בפתח הדבר לאסופה זו.

שרון פידל

שרון פידל

אמנית, ילידת 1970, גרה עם בן זוגה ובתם היחידה בגבעתיים. באמנות שלה מתעסקת בעיקר ברישום ובוידיאו ארט בנושא הזהות שאבדה לה. בעלת ניסיון בתחום החיים והמוות וכותבת על כך בבימה זו.

אורנה פיטוסי

אורנה פיטוסי

ילידת 1968, שחקנית ואם ל-2. בוגרת הסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב. במשך שנה כתבה בלוג בנושא משפחה ב Xnet. תלמידת בית הספר לכתיבה "גיבור תרבות", עמלה בימים אלה על ספרה הראשון.

עדי שורק

עדי שורק

מתגוררת בתל אביב, חולקת את חייה עם עידן ואם לבן ולבת. סופרת, עורכת סדרת "ושתי" בהוצאת רסלינג ומלמדת כתיבה. ספרה "לפעמים מאבדים אנשים" ראה אור לאחרונה בהוצאת "ידיעות ספרים". ספריה הקודמים הם "תיירות פנים", הרומן "שבע מטרוניתות" והנובלה "חללים" (בתוך "חללים, שדות תעופה, קניון").

ריקי כהן

ריקי כהן

כותבת ועורכת, אם לבן ובת, מחלוצות תחום הקהילות ברשת בישראל, בלוגרית "קורות האם האובדת" ומקימת אתר "אימהות אובדות". ספר שיריה הראשון "ערימה מלוכלכת בכל חדר" ראה אור בימים אלה בהוצאת ספרא, עורכת סדרת ערבי השירה, מוזיקה וצילום "שירה בלילה" עם טל ניצן.

גאולה שינה

גאולה שינה

כותבת פרוזה, שירה ומאמרים מקצועיים, נשואה ואם לשלושה, מתגוררת בהרצלייה. בעלת תואר ראשון בפילוסופיה כללית ובשפה וספרות צרפתית מאוניברסיטת ת"א. מנחת קבוצות הורים מוסמכת במרכז להורות ומשפחה, סמינר הקיבוצים, מומחית לתחום הצרכים המיוחדים.

ענת עינהר

ענת עינהר

ענת עינהר, ילידת 1970, פתח תקוה. מעצבת, מאיירת וקומיקסאית. פרסמה סיפורים בכתב העת "קשת החדשה" וטור קומיקס באתר "וואלה!" ובכתב העת "מסמרים". גרה בתל אביב. ספריה בהוצאת עם עובד: טורפים של קיץ (2008) הספר זיכה את המחברת בפרס טובה ויצחק וינר לעידוד יצירה ספרותית מקורית ובפרס ספיר לספר ביכורים לשנת 2010. פיל מתרחק (2013) תמונות עירום (2015)

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

נטעלי גבריץ - מאקו 18-12-2013

אמהות חושפות: כל האמת על הורות

ספר חדש שמקבץ שישה סיפורים קצרים של אמהות ישראליות, מעניק הצצה כנה לעולם ההורות. "לפתע החלה מזדעפת למשמע בכיו ומצפה לרגע שישוב לישון. והחלה מואסת בו ומאסה בעצמה על שמאסה בו", כתבה אורנה פיטוסי באחד הקטעים בספר שנקרא "אצלכם זה בוכה?". מחיר הספר מתאים לכל אם: 12 שקלים בלבד

קישור למקור

עדנה אברמסון - הרפובליקה הספרותית 29-12-2013

איפה מדברים על אימהות?

כהן מצליחה לאזן היטב בין החוויה האישית לאסתטיקה הספרותית, ומייצרת דימויים חזקים במיוחד שאינם מפחיתים מן הכנות והאותנטיות של הנשיות הפצועה שלאחר הלידה. הנשיות הזאת עומדת בקונטרס חד ומפלח אל מול דמות אישה מבוגרת ו"מנוסה" המנסה לחטט-להושיט-יד ואל מול דמויות הגברים המתמודדים גם הם בדרכם עם היצור החוצני הזה שלא בקע מגופם אחרי תשעה חודשים אך שואב לא פחות מהווייתם.

קישור למקור

אלה יווניה קוראת ספרים 20-08-2014

אצלכם זה בוכה? – סיפורי אימהוּת – אסופה דיגיטלית

ב- אצלכם זה בוכה? הסיפור שנתן לקובץ את שמו והוא המסיים את האסופה, כותבת ריקי כהן, שאף ערכה את האסופה, על הילד הראשון, ועל מה שקורה בעולמם של האנשים ש: "פעם לא היינו עצובים לעתים קרובות. לפני ההריון היינו איש ואישה. דיברנו על דברים שאין לזכור עוד. עכשיו, כשהוא חוזר הביתה ואוכל מולי את ארוחת הערב שהכין לעצמו, שואל איך עבר עלייך היום ומה עשית, ואנחנו מנהלים פינג-פונג פרוצדורות ביתיות, ואין לי איך לתאר לו את עשרות השעות האבודות עם התינוק, אני משתוקקת לחזור להיות האישה שהייתי בעיניו." וזהו הסיפור שנותר בי אחרי קריאת האסופה הזו, הנוגעת ללב, המינורית ועם זאת הנוגעת כל כך ללב ואוניברסלית כל כך.

קישור למקור

פרטים אודות הספר