• חפשו אותנו גם ב:
ראיונות קצרים עם גברים נתעבים
דיגיטלי
39
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

ראיונות קצרים עם גברים נתעבים

ראיונות קצרים עם גברים נתעבים הוא קובץ סיפורים נועז.

דיוויד פוסטר וואלאס פורץ בו את גבולות הסיפור הקצר באמצעות ראיונות, מונולוגים, ודיווחים שונים, ואלה מצטרפים יחדיו ליצירה ספרותית מפעימה ויוצאת דופן.

בצורה בוטה, מטרידה, נטולת הגנות ומחסומים, פונה וואלאס אל תחומי החיים האינטימיים ביותר וכותב על הנושא המעסיק אותו לרוב: העמדות הפנים, אחיזת העיניים, הזיוף והמניפולציה הרגשית. בחדות מבט, בכאב ובהומור, הוא חודר אל אפלת הנפש.

דיוויד פוסטר וואלאס 2009-1962 נחשב לאחד מגדולי הספרות האמריקנית של זמננו. בעברית ראו אור "ילדה עם שיער מוזר" ו"משהו כיפי לכאורה שלא אחזור עליו לעולם".

דיוויד פוסטר וואלאס

דיוויד פוסטר וואלאס

דייוויד פוסטר וולאס 1962 - 2008, סופר אמריקאי שזכה בפרסים ספרותיים רבים. הרומן פרי עטו "Infinite Jest" בן 1,097 העמודים נכלל ברשימת השבועון "טיים" כאחד ממאה הרומנים הגדולים. בשנת 1989, כשעבר מאריזונה לבוסטון, שקע בדיכאון ובדחפים אובדניים ובעקבות כך אושפז לטיפול פסיכיאטרי, והחל ליטול תרופה נוגדת דיכאון ששמרה על איזונו הנפשי בשנים הבאות. ביוני 2008 ניסה וולאס לשים קץ לחייו. בעקבות כך אושפז שוב בבית חולים פסיכיאטרי וקיבל טיפולים בנזעי חשמל. ב-12 בספטמבר יצאה אשתו מן הבית למספר שעות והשאירה את וולאס לבדו. כשחזרה בלילה גילתה כי התאבד. המוות והפחד הקיומי הם נוכחים קבועים ביצירתו של וולאס. עם זאת, כתיבתו מאופיינת בהומור חריף ומיוחד ובתפיסת עולם עמוקה ובסיסית של חמלה. הוא מציג ביצירותיו התבוננות חודרת ומעמיקה על החיים המודרניים המערביים בכלל ועל החברה האמריקאית בפרט. בתוך מצבי קיצון של ניכור הוא מציג את הרגש העז, את החום האנושי ואת הכמיהה להכלה. מקור: וויקיפדיה

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

ציפי גוריון - מאקו 25-09-2013

גשם של גברים

לא קל, אם זה עוד לא הובהר, לכתוב על "ראיונות קצרים עם גברים נתעבים". לא קל לקרוא אותו, אבל בהחלט כדאי לעשות זאת. הוא מעמיד תמונת מראה מדויקת, כואבת, חדה ומדכאת מול החברה המערבית ואין שום נחמה, פרט לאופן שאין דרך אחרת לתאר אותו חוץ מגאוני, שבו פוסטר וואלאס כתב.

קישור למקור

יונתן אמיר, נטע הלפרין ועמר לחמנוביץ 27-09-2013

מה מסתתר מאחורי דיוויד פוסטר וואלאס?

כי הספרות של וואלאס אינה ספרות קרה, אלא כזו שאפשר להתכנס סביבה. כשהוא מדבר על נעורים או על אינפנטיליות או על דיכאון או על אשמה, הוא באמת יודע על מה הוא מדבר. הוא מאפשר להתבונן בפצע, אך הפצע לא נמצא שם רק כדי שנתבונן בו בבהלה אלא בתוך הקשר, וההקשר הזה, כפי שרמז ביצירתו המונומנטלית "Infinite Jest", הוא אמריקה והסטייט אוף מיינד המאני־דיפרסיבי שבו היא שרויה.

קישור למקור

אריק גלסנר "7 לילות" של "ידיעות אחרונות" 11-10-2013

על "ראיונות קצרים עם גברים נתעבים", של דיוויד פוסטר וואלאס

זהו אוסף של סיפורים קצרים המציגים שילוב נדיר ביותר של יכולת אנליטית, לוגית-מתמטית, ברגישות עילאית, אחד מאותם מקרים נדירים המפריכים את קביעתו של שופנהאואר שאנשים המוכשרים למתמטיקה אינם יכולים להיות אמנים גאוניים וההיפך. חלק מהסיפורים אפילו גובלים בהיות-פרגמנטים או בהיות-אפוריזמים, חלקם כתובים באופן שניתן לכנותו אקספרימנטלי, אך הוא לעולם אינו מתחכם באופן ריק; אלה סיפורים מפוכחים ככל שפיכחון יכול להיות אך לעולם לא הופכים לציניים, כמה מהם אולי מיותרים, אך, מאידך גיסא, כמה מהם בפשטות גאוניים.

קישור למקור

יפתח אשכנזי - הארץ 22-10-2013

חוסר הטעם המצחיק והמתבגר של דיוויד פוסטר וואלאס

בעולם כזה, שבו גם המודעות העצמית, התחושה של אדם עם עצמו, היא דבר מסרס - הפארודיה היא הנשק האחרון. רק כך אפשר לבטא את התחושה שיש לדור שלם בארץ ובעולם, שמשהו לא בסדר.

קישור למקור

שלי חן - קורא בספרים 23-12-2013

ביקורת אורחת: ביקורת אורחת: שלי חן על "ראיונות קצרים עם גברים נתעבים" מאת דיוויד פוסטר וואלאסעל "ראיונות קצרים עם

אין בקובץ גברים נתעבים או נשים נתעבות, אלא גברים ונשים בעלי מעמסה רגשית כבדה המחפשים שותף למשא בצורה נואשת ובהזדקקות שאינה יודעת שובע. כדי להשיג אותו הם נאלצים לנקוט בתחבולות ערמומיות עד שהם חשים מיאוס עצמי ונתעבים בעיני הזולת.

קישור למקור

פרטים אודות הספר