• חפשו אותנו גם ב:
הוא חזר
דיגיטלי
34
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

הוא חזר

הוצאה: סלע מאיר

אדולף היטלר מאבד את הכרתו בסוף מלחמת העולם השנייה, ומתעורר שישים ושש שנים מאוחר יותר, ב-2011 בגרמניה אחרת.
התימהוני המבולבל, מחוסר הבית והמסמכים המזהים, הופך בזכות דמיונו המופלא לצורר הידוע, ותפיסת מציאות מטורפת - שנתפסת כקריצה של קומיקאי גאוני - לסנסציית Youtube וכוכב טלוויזיה.
אל מול חוסר מוכנותה של גרמניה המודרנית להתייחס אליו כיותר מבדיחה, מנסה היטלר מצידו להשתמש בפופולאריות המחודשת שלו ככפיל מעורר צחוק ומחלוקת, בכדי לחזור לשלטון.
הסאטירה המטורפת של טימור וורמוס, שיצאה לאור ב-2012, היא התופעה הספרותית המדוברת ביותר בגרמניה בשנים האחרונות. הספר שתורגם ל-42 שפות ברחבי העולם ונמכר בלמעלה מ-2.3 מיליון עותקים, זכה לשבחי המבקרים ברחבי העולם כפצצת צחוק שערורייתית.

"וורמוס יצר קומדיית טעויות גאונית הצוחק או על היטלר וחוסר הבנתו את המציאות המודרנית או על העולם המודרני שלא מצליח לקחת אותו ברצינות... תקראו את הספר הזה." הניו יורק טיימס.

"סאטירה ברמה הגבוהה ביותר... הוויכוח האם תקין לצחוק בסאטירה חסרת הפשרות על היטלר עדיין לא הוכרע... אך דבר אחד כבר ברור, אל מול ספר כזה, קשה שלא להחזיק את הבטן", ניוזוויק.

"שערורייתי ומענג!" הגרדיאן

טימור ורמש

טימור ורמש

טימור ורמש (Timur Vermes;‏ 1967, נירנברג) הוא עיתונאי וסופר שזכה לפרסום במדינות רבות בעולם בזכות הספר הסאטירי שכתב "הוא חזר" (Er ist wieder da), אודות שובו של אדולף היטלר האמתי לחיים בגרמניה בשנת 2011, לאחר שהיה שרוי בתרדמת במשך 66 שנים. הספר, שנכתב בגוף ראשון, מנקודת מבטו של היטלר, מספר את סיפור קבלתו על ידי הציבור הגרמני כשחקן המגלם את דמותו של היטלר, ללא שמץ של חשד שמא דמות זו היא הדמות האמתית של הצורר הגרמני. 60 שבועות לאחר צאת הספר לאור, נמכרו קרוב למיליון עותקים.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר