• חפשו אותנו גם ב:
כנפיים שחורות למלאך שלי
דיגיטלי
34
הצצה בספר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

כנפיים שחורות למלאך שלי

הוצאה: זיקית

רבדים ספרותיים רבים מסתתרים מאחורי עלילה פשוטה וטיפוסית לכאורה: אנטי גיבור שמשתחרר מהכלא, פאם פטאל בדמות נערת ליווי והאפשרות לשנות את הגורל באמצעות שוד משאית משוריינת.

הכתיבה הישירה, המחוספסת והמסוגננת מאוד של צ’ייז גורמים לנוף האמריקאי להיות תפאורה מושלמת לרומן העמוק והקיומי שלפניכם, העוסק בשאיפה לחופש בחברה המודרנית. קצב, מירוץ נגד הזמן ושרשרת של סיבות ותוצאות יוצרים רקמה ספרותית מרתקת. כך בחרנו להשיק את סדרת הנואר של זיקית: בקריאה רבת עוצמה המזמינה לישיבה רצופה עם בקבוק ויסקי משובח.

“אליוט צ’ייז היה סופר של פרוזה מסוגננת, מושחזת, מלאת תובנות, נוסטלגית. הוא לא פחד מאיש והיה מספר סיפורים מדרגה ראשונה.” ביל פרנזיני

“הוא היה מפעים וחכם בצורה מפחידה.” אד ג’אסלי

“לאחר קריאתו מוכן הקורא, בלי כל היסוס, להציב את הספר בין הקלאסיקות הגדולות של רומן הנואר.” אלביו גנדולפו

“כתוב היטב ומעורר השתאות.” בארי גיפורד

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

לירון סיני 21-12-2014

"כנפיים שחורות למלאך שלי": אימה אנושית

שמו של גיבור הספר "כנפיים שחורות למלאך שלי" נגלה לנו רק אחרי עשרות עמודים בהם הוא מתאר בצורה מרתקת את חייו כבחור אבוד שלא מצא את מקומו בחברה - זה לא פוגם ולו במעט בעלילה שבתחילתה נראית קלילה לקריאה אך בהמשך מתגלה כלא פחות ממסמך אנושי מרתק [...] "כנפיים שחורות למלאך שלי" הוא קריאה קלילה רק לכאורה, עם זוג שראה וחווה הרבה יותר מדי, וכדאי להיכנס אליו מוכנים להיקשר ולהיחבל.

קישור למקור

איילת נגב / הארץ ספרים 26-12-2014

כנפיים שחורות למלאך שלי: ספר פולחן שכדאי להכיר

הסרט "ספרות זולה" עסק באותו הווי של ספרות ה"נואר", וגם לספר שלפנינו קל לקרוא "ספרות זולה", אבל הוא הרבה יותר מזה, בזכות סגנון הכתיבה היחודי של צ'ייז. לפעמים מצומצם, שבור, מזכיר במשהו את המינגוויי או ג'ון סטיינבק. ואף על פי שזה מותחן, הוא מהדהד ספרות קנונית שעוסקת בנושאי ממון, אהבה, נאמנות ומהות החופש. הוא מנהל עם עצמו דיונים כמו רסקולניקוב ב"החטא ועונשו". וכמו ליידי מקבת, וירג'יניה אינה יכולה לנקות את הדם שעל ידיה. אחרי ככלות הכל, ספר ששמו "כנפיים שחורות למלאך שלי" לא יכול להסתיים בהפי־אנד.

קישור למקור

פרטים אודות הספר