• חפשו אותנו גם ב:
אניס מנאנסי
דיגיטלי
36
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

אניס מנאנסי

אניס, מורה צעירה מהעיר נאנסי שבצרפת, נענית להזמנת ידידּה הטוב פול לבוא לישראל ולהתגורר בדירתו ביפו בזמן שהותו ביוון. היא מגיעה לישראל בשלהי הקיץ ועד מהרה נסחפת לאווירה המזרח תיכונית שעליה חלמה שנים, ונהנית מהשינוי שחל בחייה. יחד אִתה מפליג הקורא בזיכרונותיה מכפר הולדתה דומרמי, שבו נולדה גם הגיבורה המיתית שלה, ז'אן דארק. דמותה החידתית ורבת העוצמה של ז'אן דארק, שטבעה חותמה בהיסטוריה של צרפת והשפיעה על אניס בנעוריה, ממשיכה ללוותה גם בישראל ולעורר בה השראה. אניס מתוודעת להווייתה השוקקת והשונה של ישראל. בטיוליה ברחבי הארץ היא נשאבת אל המיסטיקה המאפיינת את האזור, ופוגשת באיתי החייל, במיכאל השחקן, באנקה הגרמנייה ובשלל דמויות מרתקות נוספות. אישיותה הייחודית מצליחה להמיס גם את אחרוני הספקנים.דומרמי, נאנסי, פריס, תל אביב וירושלים. צרפת של פעם אל מול צרפת של היום. כל אלה מסתחררים ומתערבבים אלה באלה כמו מבעד לעין הקלידוסקופ. אניס מנסה לחבר את חלקי הפאזל הפזורים לכל עבר ולהשליט בהם סדר. אך האם תוכל להחזיר את ההרמוניה על כנה?

ניבה יוסף, סופרת ושחקנית תיאטרון בובות, יוצרת בצרפת ובישראל. אניס מנאנסי הוא ספרה השני. קדם לו קפה בטעם אירופה, שראה אור ב־2008 בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

ניבה יוסף

ניבה יוסף

ניבה יוסף, סופרת ושחקנית תיאטרון בובות, יוצרת בצרפת ובישראל. אניס מנאנסי הוא ספרה השני. קדם לו קפה בטעם אירופה, שראה אור ב־2008 בהוצאת הקיבוץ המאוחד.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

יעקב בר און 14-12-2015

השיבה לישראל, מעריב

אניס, גיבורת ספרה היפהפה של יוסף, בת הכפר דומרמי, שבו נולדה ז'אן דארק, מנצלת את ההזדמנות שידידה, פול, נוסע לטייל ביוון, ומתנחלת בדירתו השכורה ביפו. "דרכה אני מראה ישראל אחרת", מציינת יוסף. "נאמר לי שלראשונה נכתב רומן ישראלי על בחורה נוצרייה שחווה את הארץ מנקודת מבטה, שדווקא בה היא מוצאת מרגוע לנפשה הסוערת. בלי כוונה הקדמתי בספר את האירועים הקשים בפריז. 'צרפת יפה, אבל מה קורה עם כל הערבים אצלכם?' שואל מוכר החומוס את אניס, שעונה לו בתמימותה: 'בצרפת זאת מסורת לפתוח את הדלת בפני מהגרים'".

קישור למקור

פרטים אודות הספר