• חפשו אותנו גם ב:
האצבעות על הגבעה
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

האצבעות על הגבעה

נגה, אישה בתחילת שנות החמישים לחייה, מודיעה לבעלה שהיא מתכוונת להיפרד ממנו, וכבר מצאה לה במקומו תחליף לא צפוי. חנוך מתקשה להאמין בהחלטתה - ובייחוד בשלב הזה של חייה - ובטוח שזו דרכה להעניש אותו על בגידה ישנה. מצפונו המייסר אותו שולח אותו שנים לאחור.

אחת משלוש נובלות שמצליחות להתמודד בדרך יוצאת דופן גם עם הנושאים הטעונים ביותר: זוגיות שמתפרקת לאחר שנים ארוכות; בן שמקנא עד טירוף באביו הזקן על המטפלת שלו, ששניהם חושקים בה; אם שחוטפת את שלושת ילדיה כדי להרחיק אותם מאב הלום קרב.

במכחול דק מועלות כאן עלילות שיכולות לפרנס מלודרמות, והדמויות המיטלטלות בהן - מבית אחד לאחר ומייבשת ליבשת - מצטיירות בעדינות כובשת לב.

איתן דרור־פריאר נולד בירושלים, למד מוזיקולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים והלחנה לקולנוע בבית הספר רימון.

איתן דרור־פריאר

איתן דרור־פריאר

איתן דרור־פריאר נולד בירושלים, למד מוזיקולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים והלחנה לקולנוע בבית הספר הגבוה למוזיקה רימון. הוציא עד כה שני דיסקים משיריו. מ־2010 מופיע ברחבי הארץ עם "אנסמבל דרור - שירה עברית", שהקים ומנהל. האצבעות על הגבעה (2015) הוא ספרו הראשון.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

צליל אברהם 05-08-2015

שישה ספרים שאתם צריכים לקרוא באוגוסט, mako

האצבעות הן אצבעותיו של אביו של המספר בנובלה הראשונה בספר. הגבעה היא הגבעה שעליה הן נשארו בקרב. ככה מתחיל ספר הביכורים של איתן דרור-פריאר, וההמשך הולך ומקווצ'ץ' ומכווץ את הלב. דרור-פריאר נוגע בחומרים כואבים מאוד - גירושים, סרטן, מלחמות וזקנה, ומתאר אותם במלוא כיעורם, בלי פורנוגרפיה ובלי רומנטיזציה. מקובל כיום לדרוש מסופרים מתחילים לכתוב רומן, ולא סיפורים או נובלות, שלא מוכרים. הספר של דרור-פריאר מזכיר כמה חבל יהיה לוותר על המגרש הזה.

קישור למקור

מיה וינשטוק 24-08-2015

"אנחנו עושים מניפולציות בשביל לשרוד" - ריאיון, ynet

קישור למקור

עדנה שמש 12-11-2015

"האצבעות על הגבעה": ספר על מורכבות חיי המשפחה, הארץ ספרים

יופיו של הספר טמון באופן החמקמק שבו דרור־פריאר גורם לקורא ליצור מעברים והיפוכים בלתי פוסקים בין הדימוי לבין המדמה, בין הכתוב למחוק, לקנות את הבנתו תוך כדי סגירת פערים מתמדת.

קישור למקור

פרטים אודות הספר