• חפשו אותנו גם ב:
אוריאן
דיגיטלי
33
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

אוריאן

אבא שלה היה פול ניומן של חדרה. אבל הוא מת והיא נוסעת לפריז, לברוא את עצמה מחדש בדמות שחקניות הקולנוע הצרפתיות שהעריץ, ולמצוא לעצמה מאהב חדש. בשפה שנעה בטבעיות מפליאה על הגבול הדק שבין הפרוזה לשירה מספרת שירה פנקס את קורותיה של צעירה ישראלית בפריז, אוֹ־פֶּר שנכנסת לבית של משפחה זרה, ספק בית חלומות ספק כלוב זהב שבו כלואה חושניות גדולה. סיפורה הוא דרמה קאמרית, במִספר שחקניה המצומצם וגם בהדהוד למקור המילה, דרמה־של־חדר. שוב ושוב עולה הניגוד שבין החדר הצר המוקצה לגיבורה לבין ה־master's room, בין האגף השחור לבין האגף הלבן בבית הפריזאי היפה, בין החֶברה הגבוהה של עיר האורות לבין אנדרה אַסוַוד הפראי והמורד שקורא עליה תיגר – והיא ביניהם, מגלה בחדרי־חדרים סודות שאיש לא דִמיין.

שירה פנקס

שירה פנקס

שירה פנקס, סיימה לימודי תואר ראשון באדריכלות ותואר שני בשימור מורשת המזרח התיכון ומגרב בצרפת. עם חזרתה לארץ סיימה תואר שני בחוג לספרות צרפתית באוניברסיטת תל אביב. פרסמה סיפורים קצרים במגזין התרבות "העוקץ" וב"עיתון 77". "אוריאן" הוא ספר ביכוריה.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

אברהם בלבן 22-10-2014

"אוריאן
": אמה בובארי מחדרה נוסעת לפריז - הארץ

אני אוהב מאוד ספרים שאני יכול לפתוח אותם באמצע, בלי לדעת דבר על הדמויות והעלילה, וליהנות מן הכתוב מפני שהטקסט מקורי, מפני שדרך התיאור מעניינת, מפני שהדרך שבה מלים מתחברות זו לזו היא חדשה. זה קרה לי מעט מאוד בשנים האחרונות עם סיפורת ישראלית. וזה קרה לי עם ספרה הראשון של שירה פנקס.

קישור למקור

שרי שביט 27-10-2014

לאהוב, להתפייט ולכתוב - ynet

סגנון הכתיבה הייחודי ברומן "אוריאן" מתבטא ביכולת התיאור הפיוטית,המסתורית ומלאת החושניות של פנקס, שכותבת פרוזה כמעט שירית - באמצעות דמות נשית, חסרת שם, שמזדקקת תוך כדי הקריאה.

קישור למקור

פרטים אודות הספר