• חפשו אותנו גם ב:
גדר חיה
דיגיטלי
37
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

גדר חיה

מה שמתחיל בניו יורק, בערב קר בראשית החורף, ייגמר בכניסה ליפו בשיאו המסמא של הקיץ. הם נפגשים במקרה, ליאת וחילמי, ולמשך חורף קפוא אחד, במרחב הזר של העיר הענקית, תוחמים להם טריטוריה אינטימית, קצרת מועד, ייקום בשניים. כוחות מנוגדים מפעילים אותם: מכאן כמיהה להתמזג גוף ונפש, ומכאן החרדה להיבלע בזולת ולהיטמע עד בלי הכר. הרחק מהבית, ברחובות המושלגים, אכולי געגועים אל אותה שמש - שנעשית היא עצמה כעין מולדת - הם משרטטים בתוואי צעדיהם מפה של יחסים. והסיפור, הוא הולך בעקבותיהם גם כשהם פונים כל אחד לדרכו, ליאת בחזרה לתל אביב, וחילמי לכפר ג'יפנה שמצפון לרמאללה.

דורית רביניאן חוזרת עם רומן עכשווי, רב תנופה, רגיש בפרטיו ובשיאיו כאחד. היא פורשת סיפור שקווי גבול עוברים אותו וחוצים לכל אורכו, גבולות פיזיים וגבולות תודעתיים, ומסמנת באומץ את הקווים המתעתעים בין "אתה" ל"אני", בין "אנחנו" ל"הם". בקול מקרב ובעין מפוכחת רביניאן פוסחת על המלכודות האורבות לפתחם של "סיפורי אהבה גדולים" ובשפתה הצלולה מעניקה לגיבורי הרומן חיים חד פעמיים, שובי לב ושוברי לב.
רומן שלישי למחברת סמטת השקדיות בעומריג'אן והחתונות שלנו, שזכו להצלחה גדולה ולשבחי הביקורת.

דורית רביניאן

דורית רביניאן

דורית רביניאן (כפר-סבא, 1972) מחברת רבי המכר סמטת השקדיות בעומריג'אן (ספריה לעם, 1995) והחתונות שלנו (ספריה לעם, 1999), היא כלת הפרס לסיפורת צעירה על-שם יצחק וטובה וינר (1995), פרס ראש הממשלה על-שם לוי אשכול (2000) והפרס על-שם אורד ווינגייט (לונדון, 1999). כתבה גם את ספר הילדים אז איפה הייתי אני? באיוריה של הציירת נטע הררי נבון (עם-עובד, 2006), וגדר חיה ( ספריה לעם, 2014) ואת סרט הטלויזיה "הבחור של שולי" (בימאי: דורון צברי, שידורי קשת, ערוץ 2) זוכה פרס "הדרמה הטובה ביותר" מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע (1997). ספריה של רביניאן מתורגמים לכ-15 שפות ברחבי העולם. היא מתגוררת כיום בתל-אביב.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

דורית שילה 20-06-2014

"גדר חיה": דורית רביניאן בראה סיפור אהבה סוחף, הארץ ספרים

יש ספרים מעוררי מחשבות וסקרנות, יש ספרים שמציפים אותך ברגשות, יש ספרים שקוראים כי צריך, ויש ספרים שעוטפים אותך מכף רגל ועד ראש ולוקחים אותך למשך הקריאה ואף אחריה למקום אחר. כזה הוא הרומן החדש של דורית רביניאן, "גדר חיה", המספר את סיפור אהבתם של ליאת הישראלית וחילמי הפלסטיני, שנפגשים ביום סתווי אחד בניו יורק.

קישור למקור

יותם שווימר 29-06-2014

הלב הפועם של דורית רביניאן, ynet

יכולתה המוכחת להציג מלאות ריאליסטית לצד ניסוח תקיף, ברור ומשכנע של תנודות רגשיות ניכר ברומן, ומעניק ליצירה תנופה ספרותית שהופכת את הקריאה בספר למעניינת וגם למהנה. אין בה כבדות ראש או מהלכים ביקורתיים הגוברים על מלאכת מסירת הסיפור עצמה. להפך, רביניאן נתונה כל כולה לעיצוב הדמויות ומערכת היחסים ביניהן, ומוצאת את האיזון הנכון בין דיאלוגים לזרם תודעה, בין ניתוח עצמי לעיצוב סצנה משכנעת.

קישור למקור

מוטי פוגל  16-07-2014

"גדר חיה" הוא סיפור אהבה טרגי עם סוף ידוע מראש, timeout

רביניאן כתבה סיפור אהבה יפה וטרגי על אהבה שנוצרת בזכות גבול ונגדעת בגלל הצורך בגבול.

קישור למקור

פרטים אודות הספר