• חפשו אותנו גם ב:
כאבי גדילה - סיפורים אמריקניים
דיגיטלי
24
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

כאבי גדילה - סיפורים אמריקניים

שישה סיפורים של שישה סופרים אמריקנים עכשוויים, בעלי גוונים וקולות שונים לגמרי זה מזה. אולם המשותף לכל הסיפורים הללו הוא שכולם הם במידה זו או אחרת סיפורי חניכה, הכרוכה מטבעה בחבלי ההתפכחות, ושכולם מאירים בזרקור על אירועים מיוחדים משלבי הצמיחה וההתבגרות של גיבוריהם ועל הכאבים הטבועים בתהליך המורכב הזה.
התזכורת על כמה כאב וקשיים יכולים להתנקז לתהליך ההתבגרות, כאב וקשיים שלרוב אנחנו מסוגלים להסביר לעצמנו ולסביבה רק בדיעבד, היא חוויה מטלטלת בפני עצמה. הנעורים הם תמהיל של התנסויות ראשוניות ומרגשות ושל מצוקות; של גילויים משמחים ומשמחים פחות; של תום ושל התפכחות; של שינויים פיזיים ושל גיבוש הזהות; של מרד, של מבוכה ושל בושה; של מה שנאמר ושל מה שמבעבע מתחת לפני השטח; של תחושה שהעתיד כולו פתוח לפניך, אך גם של חרדות ושל כאב.

הסופרים: ת.ק. בויל, דניאל אוונס, פיטר קמרון, רון פרסונס, מייקל לוונטל, ליז מור.

דניאל אוונס

דניאל אוונס

אוונס גדלה באזור וושינגטון הבירה. סיימה תואר ראשון באוניברסיטת קולומביה ולמדה בסדנה היוקרתית לכתיבה יוצרת באוניברסיטת איווה. בשנת 2011 בחרה בה הקרן הלאומית לספרים כאחת מחמשת הסופרים הצעירים המבטיחים. ספרה הראשון, קובץ סיפורים שממנו לקוח הסיפור "בתולות", זכה בפרס מטעם ארגון הסופרים הבינלאומי. אוונס מלמדת בחוג לכתיבה יוצרת של אוניברסיטת ויסקונסין בעיר מדיסון ועובדת על הרומן הראשון שלה.

מייקל לוונטל

מייקל לוונטל

גדל באזור וושינגטון הבירה, בעל תואר ראשון בספרות מדארטמות' קולג' במדינת ניו המפשייר. עד כה פרסם ארבעה רומנים שקצרו את שבחי המבקרים וכן סיפורים קצרים שהתפרסמו במגזינים שונים ונכללו בכמה אנתולוגיות. לוונטל זכה במענקים מגופי תרבות שונים לאות הוקרה על עבודתו הספרותית. מתגורר כיום בבוסטון ומלמד כתיבה יוצרת באוניברסיטת לסלי במדינת מסצ'וסטס.

רון פרסונס

רון פרסונס

גדל בדקוטה הדרומית וסיים תואר ראשון בספרות באוניברסיטת מינסוטה. למד משפטים באוניברסיטת דקוטה הדרומית והוא שותף במשרד עורכי דין בסו פולס. בצד עבודתו כעורך דין פרסונס עוסק בכתיבה ועד כה פרסם קובץ סיפורים שממנו לקוח הסיפור "חזקיה השלישי".

ליז מור

ליז מור

גדלה בבוסטון ופרסמה את הרומן הראשון שלה בזמן לימודיה לקראת תואר ראשון. מור הוציאה אלבום שירים מקוריים וכן למדה בחוג לכתיבה יוצרת בהאנטר קולג' בניו יורק. לאחר לימודיה זכתה במענק סופרים יוקרתי מאוניברסיטת פנסילבניה ולימדה שם כתיבה יוצרת. עד כה פרסמה שני רומנים שקצרו תשבחות; סיפורים מפרי עטה ראו אור במגזינים שונים. ספרה השלישי יראה אור בקרוב. כיום היא מלמדת כתיבה יוצרת באוניברסיטה פרטית בפילדלפיה, שם היא גם גרה.

פיטר קמרון

פיטר קמרון

גדל בניו ג'רזי, סיים תואר ראשון בספרות בניו יורק. עד כה פרסם תשעה ספרים, אחדים מהם קובצי סיפורים שהתפרסמו בניו יורקר ובמגזינים אחרים. סיפוריו הקנו לו פרסים רבים וכמה מהם עובדו לקולנוע. קמרון לימד כתיבה יוצרת בכמה אוניברסיטאות יוקרתיות, בהן אוניברסיטת קולומביה. מתגורר כיום בווילג' בניו יורק סיטי.

ת.ק. בויל

ת.ק. בויל

נולד במדינת ניו יורק ב-1949, עשה דוקטורט בספרות אנגלית של המאה ה-19 וחי כיום בקליפורניה, שם הוא מלמד באוניברסיטה של דרום קליפורניה. נחשב בעיני רבים לאחד משלושה אמני הפרוזה הגדולים של ארצות-הברית ופירסם עד כה שבעה רומנים וארבעה קובצי סיפורים. ספרו סוף העולם זכה בפרס פוקנר ב-1988. על-פי הדרך לוולוויל עשו סרט מצליח עם אנתוני הופקינס, ובתחילת 2005 החלו לצלם את הסרט על-פי מסך הטורטייה, בכיכובו של קווין קוסטנר. בויל כתב רומנים על גידול קנביס ועל חוקר אפריקה מנגו פרק, וסיפורים מפתיעים, כתובים להפליא ומצחיקים מאוד, על האיש שניסה למכור את האייתוללה חומייני, על בנו של חוקר הקוטב האדמירל ברד ועל גבר שמוכן לעשות הכול כדי להתגנב למסעדה לנשים בלבד. בויל מרבה להופיע בערבי קריאה, ואחד המבקרים כתב עליו: "הוא נראה כמו פרחח, כותב כמו רב-אמן ומוכר את עצמו כמו זונה."

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

פרטים אודות הספר