• חפשו אותנו גם ב:
חומצה גופריתנית
דיגיטלי
29
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון
קורא דיגיטלי קינדל
קורא דיגיטלי קינדל

חומצה גופריתנית

הוצאה: אסיה

כשהופיע הרומן "חומצה גופריתנית" לראשונה בצרפת, הוא עורר סערה גדולה והפך מיד עם צאתו לאור לרב-מכר.

בסגנון כתיבתה הייחודי, חוקרת אמלי נוֹתוֹמבּ את גבולות הטוּב והרשע. היא בוראת עולם דמיוני - תוכנית ריאליטי במתכונת מחנה ריכוז - אך מציאותי באופן מקומם, ומותחת קו מצמרר בין משטר הנאצים לשלטון הרודני של קופסת הטלוויזיה.

אמלי נותומב

אמלי נותומב

אַמֶלי נוֹתוֹמבּ נולדה בשנת 1967 ביפן למשפחת דיפלומט בלגי. ילדותה ונעוריה עברו בנדודים מיפן לסין, בנגלדש, בורמה, לאוס וניו-יורק. בגיל 17 חזרה לבלגיה והחלה לרקוח מילים. היא כתבה יותר מ-20 ספרים, שעוררו תהודה רבה והפכו לרבי-מכר ברחבי העולם. סגנונה דחוס וחידתי ועלילותיה מסחררות. נותומב כותבת בעט כדורי כשלושה עד ארבעה רומאנים בשנה, מתוכם היא בוחרת את האחד שיתפרסם וגונזת את האחרים. בין ספריה שראו אור בעברית: בחיל וברעדה, תורת ההיגיינה של רוצח, חרפות וגידופים, חומצה גופריתנית.

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

מאשה צור גלוזמן 15-04-2007

פרויקט Y, גרסת אושוויץ

נותומב אינה מכבירה מילים. תיאורי הדמויות והסיטואציות נעים בין סאטירה שחורה ועוקצנית ובין פאתוס טרגי ונשגב – הכל בשפה ישירה ועניינית. הסוף המפתיע, שעומד בניגוד בולט לרוח הקודרת והקיצונית שמנשבת בין שאר דפי הספר, ניתן לפירוש בצורות שונות אבל זה בעצם לא העניין: עיקר המסר של "חומצה גופריתנית" הוא הקלות הבלתי נסבלת שבה הרוע האנושי הופך לבידור, לא רק באנטי אוטופיה או במשטרים אפלים, אלא ממש פה, בלחיצת כפתור. הלוואי שהוא יהיה רב מכר גם פה.

קישור למקור

חנה הרציג - הארץ ספרים 25-04-2007

פנטסיה על מחנות ריכוז

"חומצה גופריתנית" של אמלי נותומב אמור להטיח בפנינו את העיוות שהטלוויזיה מחוללת בנפשנו

קישור למקור

פרטים אודות הספר