• חפשו אותנו גם ב:
7 דקות אחרי חצות
דיגיטלי
39
 
הצצה בספר
הוספה למועדפים
לשמירה במועדפים יש לבצע כניסה לאתר

מתאים לקריאה ב:

אפליקציית הליקון בלבד

7 דקות אחרי חצות

ב-7 דקות אחרי חצות, קונור בן השלוש־עשרה מתעורר ורואה מפלצת מחוץ לחלון חדר השינה שלו. אך זוהי לא המפלצת שקונור ציפה לה. הוא חיכה לַמפלצת מחלום הבלהות שלו, הסיוט שהחל לפקוד אותו כמעט מדי לילה מאז חלתה אמו והחלה לקבל את הטיפולים. אבל המפלצת הזאת היא שונה. היא קדומה ופראית, והיא רוצה משהו מקונור – משהו איום ומסוכן. היא רוצה את האמת.

פטריק נס, מחבר טרילוגיית ״כאוס מהלך״, פורש לפנינו סיפור מרטיט לב על אובדן ועל התבגרות – סיפור שיהדהד בלבכם זמן רב לאחר שתסיימו לקרוא אותו.
7 דקות אחרי חצות זכה לביקורות משבחות ואינספור פרסים, ביניהם מדליית קרנגי ומדליית קייט גרינוויי, וסרט המבוסס עליו יצא לאקרנים בשנת 2016 .

ספרים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביקורות

יבגני טרבנוב 03-02-2015

המפלצת שבתוכנו, הפנקס

"A Monster Calls" כתוב היטב ובשפה קולחת. האיורים שבו הם יצירות אמנות נפלאות, אבל אפילו הם מתגמדים מול הגדולה העיקרית של הספר והיא הדרך שבה האנשים שיצרו אותו לא מקטינים את חשיבות הרגשות. לא משנה כמה קונור מרגיש רע (או כל אחד שצפוי לאבד אנשים אהובים), הרגשות שלו מעולם לא נפסלים. במקום זאת, קונור לומד לחיות עם העצב כל עוד הוא קיים ולמצוא את הכוח הפנימי להמשיך לחיות. נס וקיי הגישו לנו אגדה מודרנית שהיא אינה אגדה כלל. במקום זאת, מתברר שהספר מלמד את קוראיו על ההשלמה עם כיעורו של המוות, מציאת שלווה במלנכוליה וידידות בחשיכה. הקריאה ב "A Monster Calls" אינה פשוטה, אבל הספר הוא בגדר קריאת חובה לילדים ולמבוגרים כאחד.

קישור למקור

רמי שלהבת 14-01-2017

7 דקות אחרי חצות, בלי פאניקה

"7 דקות אחרי חצות" הוא ספר נפלא ונורא בעת ובעונה אחת, מציאותי וקסום גם יחד. נס לא מנסה בשום צורה להקל על בני הנוער שיקראו בו, וגם לא על מבוגרים כמוני. הספר גם עצוב מאוד, באופן הולם ליצירה שנכתבה כמחווה לסופרת שיבון דאוד שנפטרה בגיל צעיר, ועל פי רעיון שלה. מבחינתי הוא היה פתיחה נהדרת לשנת 2017.

קישור למקור

עופרה רודנר 06-04-2017

שני ספרים מומלצים שמוכיחים שהכל עניין של השקפה, הארץ ספרים

קישור למקור

פרטים אודות הספר