• חפשו אותנו גם ב:

סופרים

א   ב   ג   ד   ה   ו   ז   ח   ט   י   כ   ל   מ   נ   ס   ע   פ   צ   ק   ר   ש   ת

חבצלת פרבר-שפר

חבצלת פרבר-שפר היא מבקרת ספרות ב"מקור ראשון" ובמוסף השבת של "מעריב". ספרה הראשון "לאן נעלמה מדאם סזאן" יצא לאור בהוצאת כרמל, ירושלים- 1996. בעשור האחרון היא שוקדת על לימודי היסטוריה של עם ישראל והיסטוריה כללית באוניברסיטות בר אילן ותל אביב.
קרא עוד >

חגי דגן

נולד ב-1964 בקיבוץ עין המפרץ. מחבר רב־המכר המיתולוגיה היהודית (הוצאת "מפה"). סופר וחוקר, חתן פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים לשנת 2007. למד באוניברסיטאות תל אביב ופרייבורג פילוסופיה, תיאולוגיה ומחשבת ישראל. מלמד מחשבת ישראל במכללת ספיר. פרסם עד כה שמונה ספרים.
קרא עוד >

חגי ליניק

סופר ישראלי. נולד ביהוד. למד מוסיקה במדרשה למוסיקה בתל-אביב (1982־1985) ולימודי מוסיקה (ג'אז) בברקלי קולג' אוף מיוזיק בבוסטון בארצות הברית (1986־1988). סיפורו "מישהו נפל" כונס גם ב'אנתולוגיה של סיפורי צבא' בעריכת ירון אביטוב ורן יגיל (2005). סיפור אחר ("ברכת שהייה") תורגם לרוסית ופורסם באנתולוגיה. ספרו "דרוש לחשן" זיכה אותו בפרס ספיר לשנת 2011. מקור ותמונה: הלקיסקון לספרות
קרא עוד >

חגי רזניק

חגי רזניק גדל בבית הרוס ובגיל צעיר יצא מביתו בצו בית משפט. לאחר גלגולים שונים השתלב כילד חוץ בקיבוץ רביבים שבנגב, בו הוא מתגורר וחבר. עסק בחינוך וניהול, כיהן כמזכיר קיבוץ רביבים, מנהל הפנימייה בתאגיד מדרשת שדה בוקר וכמנכ"ל המועצה האזורית רמת הנגב , כיועץ בכיר לשר הבינוי והשיכון. נכון לכתיבת שורות אלו מכהן רזניק כמנכ"ל משרד הבינוי והשיכון.
קרא עוד >

חגי שלו

חגי שלו הוא מומחה לשינויים מנטליים שמייצרים תוצאות, סופר, מנחה סדנאות ומרצה בתחומי היזמות, הניהול והפיתוח האישי. מאז 2006, חגי מוביל מנהלים ובעלי עסקים רבים להצלחה וצבר יותר מ-10,000 שעות אימון וייעוץ עסקי. הוא עובד עם בעלי עסקים ומנהלים הפתוחים לרעיון שההרגלים, האמונות והרגשות שלהם קובעים יותר מכל את הצלחתם העסקית. חגי מסייע להם לשנות את דפוסי החשיבה ואת ההתנהלות האישית-העסקית שלהם כדי לשגשג, לצמוח, להרוויח יותר כסף ולחיות חיים טובים יותר. בספרו "להתרגל להצליח" מחבר חגי שלו את הידע והניסיון שרכש ב-32 שנות ניהול, עסקים ואימון, כדי לתת גם לך את השיטה היישומית שפיתח על מנת לקצור הצלחה עסקית. בצד תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ורישיון רו"ח, השתתף חגי בעשרות קורסים ולמד שיטות רבות בהתפתחות אישית ובמודעות. חגי חי ומיישם את משנתו והתנסה אישית בכל מה שהוא מלמד ומדריך.
קרא עוד >

חגית גרוסמן

משוררת וסופרת. בעלת תואר ראשון בספרות עברית וכללית מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני בספרות עברית מאוניברסיטת בן-גוריון. למדה ציור ב"מדרשה לאמנות" ומלמדת בבית הספר לאמנות "מוסררה". ספר השירים הראשון שפרסמה, "תשעה שירים לשמואל", פתח את סדרת הספרים של הוצאת פלונית. ספריה הנוספים: "לויתני האפר", "היכן שאינם", "רעד העיר". מתגוררת בתל אביב עם בעלה ובתה.
קרא עוד >

חגית ורדי

חגית ורדי גדלה בקיבוץ אלונים. בשנים האחרונות חיה ויוצרת בארה"ב. "ולא היה בה מום" הוא ספר שיריה השלישי. במקביל לספר זה, רואה אור הספר "במקום לבלוע מים" (הוצאת פרדס, 2015). קדם לשניהם ספר השירים "ילדת הזכוכית".
קרא עוד >

חגית ליבסטר

חגית נולדה וגדלה בעכו, עיר מעורבת לצד חומות העיר העתיקה במקום שהגלים והמים מתחברים לצד ריחות חומוס טרי, תבלינים וצריפים בודדים שנשארו על החולות רגע לפני שעכו הפכה לעיר שהיא היום. במקצועה היא מגשרת משפחתית, מאמנת אישית להעצמה ומלווה נשים וגברים למציאת זוגיות. חגית מרצה בכל הארץ ומספרת את סיפור חייה האישי בהרבה הומור ורגעי העצמה. היא מגדלת שלושה ילדים ופועלת רבות לקידום נושא השוויון בין גברים לנשים בתהליכי גירושים.
קרא עוד >

חגית שדה

חגית שדה — מעצבת ומרצה לעיצוב טקסטיל. בעלת המותג B.Knit לאופנת בית. גרה בתל–אביב.
קרא עוד >

חגית שורש

חגית שורש — ילידת 1965, גרה במושב בצפון הארץ, מטפלת בבית אבות. יוצרת ולומדת כל השנים בתחומים מגוונים של אמנות פלסטית, מיצג ומיצב, תיאטרון שוליים ולאחרונה גם כתיבה.
קרא עוד >

חדוה ישכר

חדוה ישכר, ילידת תל אביב (1946), מוסמכת אוניברסיטת תל אביב בפילוסופיה, היא עיתונאית פמיניסטית. בעבר עבדה כעורכת תכניות דוקומנטריות ב”קול ישראל”, וכיום היא עוסקת בתיעוד תולדות השמאל הפמיניסטי בישראל, בפעילות שלום ובהגנה על זכויות עובדים ועובדות בעמותת “קו לעובד”.
קרא עוד >

חואן רולפו

למרות ההקף המצומצם של יצירתו נחשב חוּאָן רוּלְפוֹ (1986-1918) לא רק לאחד מגדולי הסופרים המקסיקאים בכל הדורות, אלא גם ליוצר יחיד ומיוחד בסיפורת אמריקה הלטינית. שני ספריו – קובץ הסיפורים המישור בלהבות (1953) והרומן פֶּדְרוֹ פָּארָמוֹ (1955) – הם נכסי צאן-ברזל של הספרות הכתובה בלשון הספרדית. בנוסף לאלה כתב גם את קובץ התסריטים תרנגול הזהב (1980). הספר המוגש כעת לקוראים העברים הוא תרגום הגרסה הסופית של היצירה, אשר נוסח קודם שלה תורגם לעברית בידי יוסף דיין (ספריית פועלים, 1977). המשורר רמי סערי צירף לתרגומו אחרית דבר, העוסקת ביצירת רולפו ובחשיבות הרומן פֶּדְרוֹ פָּארָמוֹ.
קרא עוד >

חוה עציוני-הלוי

חוה עציוני־הלוי, ילידת 1934, היא פרופסור אמריטוס באוניברסיטת בר־אילן, ומחברת הרומנים התנ"כיים אשת לפידות, אפר על ראשה, ולו שתי נשים, אל אשר תלכי, והמלך לא ידעה ושפחתי בחיקך, כולם בהוצאת אריה ניר.
קרא עוד >

חוויאר מריאס

נולד ב-1951. סופר, מתרגם ופובליציסט ספרדי. נחשב לאחד מגדולי הסופרים הספרדים החיים כיום. תירגם מכתבי שייקספיר לספרדית, לימד באוקספורד וחיבר כעשרים רומנים וקובצי סיפורים, ביניהם ראו אור בעברית "לב לבן כל כך", "גבר סנטימנטלי", "גבו האפל של הזמן" ו"מחר בקְרָב חשוב עלי". יצירותיו תורגמו לשפות רבות והוא זכה בפרסים רבים.
קרא עוד >

חויר סרקס

נולד ב-1962 באיבארננדו, כפר במחוז אקסטרמדורה, קהילה אוטונומית במערב ספרד והאזור העני ביותר במדינה. הוא עבד במשך שנתיים באוניברסיטת אילינוי, ולמן שנת 1989 ואילך לימד ספרות ספרדית באוניברסיטת חרונה שבקטלוניה. סרקס פרסם את קובץ הסיפורים הנייד (1987) ואת הרומאנים הדייר (1989) ובטן הלוויתן (1997). הוא הוציא לאור גם את המסה יצירתו הספרותית של גונסלו סוארס (1994), את קובץ המאמרים עונה טובה (1998) ואת אוסף הכרוניקות סיפורים ממשיים (2000), אולם את עיקר תהילתו קנה בחילי סלמיס (2001), ספר שזכה לשבחי הביקורת והקוראים ולהצלחה מסחרית אדירה. הספר עובד לקולנוע וזיכה את כותבו באחד עשר פרסים יוקרתיים. אחרי חילי סלמיס פרסם סרקס את הרומאן מהירות האור (2005).
קרא עוד >

חוליטה בליפלד

חוליטה בליפלד (1977) נולדה בבואנוס איירס. היא למדה ספרות באוניברסיטת בואנוס איירס וכיום היא עובדת בכתיבה ועריכה בהוצאות וערוצי מדיה שונים. בשנת 2004 עברה לגור במקסיקו סיטי. שם צץ בראשה הרעיון לאסוף סיפורים ארוטיים מחברותיה הסופרות. כך נולד הספר הראשון שערכה, קובץ של עשרה סיפורים ארוטיים.
קרא עוד >

חופית נטף אורנשטיין

חופית נטף אורנשטיין, נשואה לשגיא, אמא לארבעה אהובים, מנחת קבוצות הורים ומשפחה, מדריכת NLP לתהליכי שינוי תודעתיים, ומדריכת מדיטציות ודמיון מודרך.
קרא עוד >