• חפשו אותנו גם ב:

סופרים

א   ב   ג   ד   ה   ו   ז   ח   ט   י   כ   ל   מ   נ   ס   ע   פ   צ   ק   ר   ש   ת

דוד לנדאו

דוד (דייוויד) לנדאו (1947 - 27 בינואר 2015) היה עיתונאי ישראלי, ועורך העיתון "הארץ". נולד וגדל באנגליה, סיים לימודי משפטים באוניברסיטת לונדון. ב-1967 החל לעבוד בעיתון ג'רוזלם פוסט כמתנדב צעיר, בעת שהיה תלמיד ישיבה בירושלים. בהמשך הפך לכתב המדיני ולעורך של העיתון. שימש ככתב גם בעיתון האקונומיסט והופיע פעמים רבות כפרשן ברשתות הטלוויזיה CNN ו-BBC. היה גם ראש הדסק הישראלי של Jewish Telegraphic Agency. היה העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את נשיא מצרים אנואר סאדאת. בשנת 1993 יצא לאור ספרו "Piety and power: the world of Jewish fundeamentalism", שזכה להצלחה גדולה. שלוש שנים מאוחר יותר השתתף לנדאו בכתיבת זכרונותיו של ראש ממשלת ישראל לשעבר, שמעון פרס בספר "Battling for Peace". ב-1997 את הקים המהדורה האנגלית של העיתון "הארץ". בשנת 2004 קודם לתפקיד העורך הראשי של העיתון, כשהחליף את חנוך מרמרי. במאי 2008 דב אלפון החליפו בתפקידו. כתב גם ביוגרפיות של דוד בן-גוריון בצוותא עם שמעון פרס ושל אריאל שרון (הספר "אריק" שפורסם בארצות הברית ויצא לאור בעברית, בדצמבר 2015). בסוף 2014 זכה לנדאו באות "מסדר האימפריה הבריטי" (OBE).
קרא עוד >

דוד ספיר

סופר גרמני יליד 1966. זכה בפרס אדולף גרים על התסריט לסדרת הטלוויזיה "ברלין, ברלין" וגם בפרס אמי לקומדיה הטובה ביותר.
קרא עוד >

דוד פוגל

דוד פוגל (15 במאי 1891 - 1944) היה סופר ומשורר עברי, שפעל באירופה. קובצי שיריו, סיפוריו הקצרים והרומן "חיי נישואים" הקנו לו במהלך השנים שם כאחד הסופרים ובעיקר המשוררים העבריים המרכזיים ברבע השני של המאה ה-20. דוד פוגל נולד בסטנוב שבפודוליה בז' באייר תרנ"א, 15 במאי 1891. משנת 1912 עד 1925 ישב ישיבת-קבע בווינה ולאחר מכן עבר לפריז. משנת 1917 התחיל לפרסם בעיתונות העברית שירים ליריים קטנים, רובם חרוזים לבנים, שעוררו תמיד תשומת-לב. ב-1923 יצא לאור ספרו "לפני השער האפל", קובץ שירים. את כוחו בפרוזה הראה פוגל לראשונה בתרגומו את "הכופר מסואנה" להויפטמן. אשתו הראשונה לקתה בשחפת, וגם אצלו נתגלו ב-1920 סימני המחלה. בשנת 1919 עלה ארצה אך הוא לא התאקלם בה וכעבור שנה שב לאירופה לסיבוב הרצאות על "לשון וסיגנון בספרות העברית החדשה". הגורל שהיה מנת-חלקו בשנות מלחמת העולם הראשונה (מחנות-הסגר ורעב) פקד אותו גם בשנות מלחמת העולם השנייה בהיותו בצרפת; אשתו השנייה ובתו ניצלו, אך דוד פוגל נעצר, בהיותו נתין זר, בידי המשטרה הצרפתית של ווישי. וכשתפסו הנאצים את כל צרפת בסוף 1942 עוד ראוהו בחיים. על אחריתו ישנן ידיעות-שמועות שונות וסותרות. על כל-פנים בתחילת 1944 מצאו הנאצים את דוד פוגל בהוטוויל (שבדרום-צרפת, שם שהתה אשתו בבית-מרפא לחולי-שחפת), הוציאוהו משם ושלחוהו כנראה למחנה השמדה.
קרא עוד >

דודו בוסי

דודו בוסי הוא סופר ועיתונאי, חתן פרס ראש הממשלה לשנת 2005, מגיבורי הסדרה "מחוברים". חלומות מזכוכית הוא ספרו החמישי, המשלים, לצד "הירח ירוק בוואדי" ו"פרא אציל", טרילוגיה העוסקת בשכונת התקווה, שבה גדל.
קרא עוד >

דויד אלמוזנינו

דויד אלמוזנינו יליד מרוקו, שוטר בגמלאות כתב שני ספרים "ארמונות ובוסתנים" אסופת סיפורים, יצא לאור בשנת 2004, ספר שני "בחירותיה של נטלי" יצא לאור 2017
קרא עוד >

דויד גרוסמן

דויד גרוסמן נולד בירושלים ב- 1954. למד פילוסופיה ותיאטרון באוניברסיטה העברית בירושלים, עבד ב"קול ישראל" ככתב, שחקן תסכיתים והיה בין מגישי התכנית "חתול בשק", שבה שודר לראשונה ספרו "דו קרב" כתסכית רדיו. גרוסמן נמנה עם הסופרים הבולטים בישראל מאז שנות השמונים של המאה העשרים. גרוסמן כותב לילדים, לבני נוער ולמבוגרים. יצירתו מתאפיינת ברגישות פסיכולוגית וחברתית עמוקה, ולעתים בכתיבה חדשנית המערבת מבנים מציאותיים ופנטסטיים. ספריו תורגמו לשפות רבות ופורסמו ברחבי העולם. בשנת 1984 זכה בפרס ראש הממשלה ליצירה. בתשע"ב זכה בפרס ברנר על ספרו "נופל מחוץ לזמן". מקור: לקסיקון הספרות העברית החדשה צילום: מקור ווקיפדיה
קרא עוד >

דולב בן ארוש

דולב בן ארוש, ילידת 1983, ממעלה אדומים. אמא במשרה מלאה לגילי, ליעד ואלון ורעיה לארז ביום וכותבת בלילה. בעלת תואר במדעי ההתנהגות. סיפור קצר פרי עטה ראה אור באנתולוגיה "כתוב באהבה 2".
קרא עוד >

דומיטלה בדל

דומיטלה בדל (1981) נולדה בבואנוס איירס. היא למדה קולנוע, כתבה ספר סיפורים אחד, ולאחר מכן בחרה לעסוק באוצרות. לפיכך יסדה בשנת 2006 את "מָצ'טה", קבוצה יועצת לאמנות עכשווית שמטרתה לטפח אספנים חדשים וליצור פרויקטים שיאפשרו נגישות אל התחום. הקבוצה משתפת פעולה עם גלריות באמריקה הלטינית, וגם עורכת ומוציאה לאור פרסומים אמנותיים וספרותיים לאמנים מתחילים. בשנת 2009 עברה בדל למקסיקו סיטי ושם הרחיבה את פעילות הקבוצה. הסיפור הכלול בקובץ הזה ראה אור באנתולוגיה "ארבעים מעלות בצל" לפני שנים.אחדות.
קרא עוד >

דומיניק סמית

דומיניק סמית נולד וגדל בסידני, אוסטרליה ומתגורר כיום בארה"ב. הוא מלמד כתיבה בפקולטה לפרוזה של קולג' וורן ווילסון בצפון קרוליינה. "הציור האחרון של שרה דה ווס" הוא ספרו הרביעי והראשון שמתורגם לעברית.
קרא עוד >

דומניקו סטרנונה

דומֶֹניקוֹ סְטַרנונֹהֶ (יליד נאפולי, 1943) הוא סופר, תסריטאי ועיתונאי מהשורה הראשונה באיטליה. נבחר לספר הטוב ביותר לשנת 2017 על ידי ׳סאנדיי טיימס׳ ו׳קירקוס ריוויו׳ ונמנה עם רשימת הספרים הטובים ביותר של ה׳ניו יורק טיימס׳.
קרא עוד >

דונדי שוורץ

דונדי (דני) שוורץ פרסם עד כה שני ספרים 'משהו משל עצמו' ו'חברה טובה'. כותב סיפורים קצרים בעיתונות הקיבוצית. חי בקיבוץ בדרום. 'מוב וזגורי והמחפר הענקי' הוא ספרו השלישי.
קרא עוד >

דונה טארט

נולדה ב-1963 בגרינווד, מיסיסיפי. למדה באוניברסיטה של מיסיסיפי ושל ורמונט. פרסמה עד כה שלושה רומנים: "ההיסטוריה הסודית", "הידיד הקטן" ו"החוחית", שעליו גם זכתה בפרס פוליצר (2014). היא מחלקת את חייה בין מנהטן לווירג'יניה.
קרא עוד >

דורון אביטל

ד"ר דורון אביטל - יליד 1959, ישראל - בעל היסטוריה קרבית מפוארת, מפיקוד על פלוגת צנחנים מובילה במלחמת שלום הגליל של 82, דרך שנות פיקוד על מבצעים מורכבים בסיירת מטכ"ל, ועד לפיקוד בשנות ה-90 המוקדמות על ה"יחידה". תקופת הפיקוד שלו על הסיירת נרשמה כאחת מהמורכבות והמעצבות ביותר בהיסטוריה של הסיירת. במהלך שירותו הצבאי זכה דורון לאותות ופרסים רבים, ונחשב כמי שעיצב תפיסת עולם כוללת אודות אסטרטגיה ופיקוד, אם בקרב ואם במבצעים מיוחדים, המהווה עד עצם היום הזה נקודת ייחוס מובילה למפקדים ביחידה, ולבכירים במערך הביטחוני המסווג ככלל. עם סיום תקופת הפיקוד על היחידה, כשהוא מצויד במכתב המלצה מידיו של ראש הממשלה דאז יצחק רבין, נחת דורון אביטל באוניברסיטת קולומביה בעיר ניו-יורק, שם השלים את עבודת הדוקטורט שלו בלוגיקה ופילוסופיה. אביטל מחזיק בתואר ראשון במתמטיקה ובמדעי המחשב, ובתואר שני בהצטיינות יתרה בהיסטוריה ובפילוסופיה של המדעים מאוניברסיטת תל אביב. כיהן כחבר כנסת מטעם "קדימה".
קרא עוד >

דורון בראונשטיין

דורון בראונשטיין (באנגלית: Doron Braunshtein; נולד ב-2 במאי 1976) הוא סופר, משורר, מחזאי, זמר, אמן ספוקן וורד, צייר ויוצר סרטים ישראלי-אמריקאי היוצר אמנות בהשראת ז'אנר הדאדא. לעתים מוכר בשם הבמה "אפולו" (ובאנגלית: Apollo ו-Apollo Braun). בשנים 1999 - 2001 היה מוכר יותר, הן כעיתונאי והן כאישיות טלוויזיה, בשם "דורון בראון".
קרא עוד >

דורון המבורגר

דורון המבורגר — אב לשלושה וחובב ספר. בימים אלו הוא מתרגם את מחזות חנוך לוין לגרמנית. בשנים האחרונות כתב סטטוסים יומיים בפייסבוק. "חיבוקים" הוא סיפורו הראשון בדפוס.
קרא עוד >

דורון רובין

דורון רובין (1 בספטמבר 1944 – 19 בינואר 2018) היה אלוף בצה"ל ואיש עסקים ישראלי. דורון רובין נולד ב־1944 בבית יוסף וגדל בבוסתן הגליל. ב־1963 התגייס לצנחנים. במלחמת ששת הימים היה מפקד פלוגה בגדוד 890. במלחמת יום הכיפורים פיקד על גדוד 202 והוביל אותו בקרב ואדי מבעוק. לאחר המלחמה שימש כקצין אג"ם של פיקוד הצפון, וב־1977 מונה למפקד בית הספר לקצינים. ב־1979 מונה למפקד חטיבה 35, חטיבת הצנחנים הסדירה, והוביל אותה בסדרת פשיטות בלבנון. הוא עבר הסבה לשריון, וב־1982, שלושה ימים לפני שפרצה מלחמת שלום הגליל, מונה למפקד חטיבת השריון 500, שאותה הוביל בקרב עין זחלתא. לאחר מכן היה מפקד אוגדה 194, וב־1983 מונה למפקד אוגדה 162 ופיקד על הגזרה המזרחית בלבנון. באמצע שנות ה־80 עמד בראש חטיבת התורה והפיתוח במפקדת חילות השדה. ב־1987 הועלה לדרגת אלוף והיה לראש אגף ההדרכה במטה הכללי. ב־1991 השתחרר מצה"ל לאחר 28 שנות שירות. רובין היה בוגר החוג ללימודי המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב, בוגר בית הספר למלחמה בפריז ובוגר המכללה לביטחון לאומי. הוא נפטר בינואר 2018, והותיר אחריו את אשתו הגר, ארבעה בנים ו־14 נכדים.
קרא עוד >

דורון שנער

דורון שנער נולד בתל אביב, גדל בקיבוץ, שירת בקרבי, הסתובב בעולם, הקים משרד עורכי דין, בילה שנים במרכז אסיה במסגרת עסקיו. ספרו הראשון, חלונות נמוכים, ראה אור בכנרת, זמורה־ביתן, 2016 .
קרא עוד >

דורית הימן

דורית הימן היא מאמנת אישית,עסקית ומומחית לכלכלת המשפחה, המובילה אנשים וארגונים להישגים והצלחות בחיים באמצעות אימונים אישיים, סדנאות והרצאות. היא מביאה לאימון ניסיון רב, הן מעבודתה והן מחייה האישיים, בפריצות דרך אישיות ועסקיות, כך שהאימון אינו רק תיאורטי, אלא מבוסס על למידה מניסיון.
קרא עוד >

דורית ויסמן

משוררת, סופרת, מתרגמת ויוצרת סרטים. זכתה בפרס יהודה עמיחי לשירה, 2003 וכן בפרס היצירה ע”ש ראש-הממשלה בתשס”ג. מתגוררת בירושלים. אם לשלושה וסבתא לחמישה. ספריה שראו אור: "נורמל", 2013, פרדס. ״בשביל בין עשבי הים״, 2011, ספר אמן, פואמה וציורים, עם עודד זידל . "כתֹבת" – שירים וסיפורים, ספר משותף עם חברי קבוצת "כתובת": שי דותן, דורית ויסמן, אריאל זינדר, יובל יבנה, גלעד מאירי, ליאור שטרנברג, 2008, אבן חושן. ״איפה פגשת את הסרטן״, 2006, כרמל; הספר זכה בפרס אקו”ם ליצירה המוגשת בעילום שם. ״לרקוד אתך צ’ארדאש״ - שירי פרידה מאם, 2005, אבן חושן. ״ומה מסמנים עצי הבאובב״ - שירים מחצי הכדור הדרומי; 2003, אבן חושן. הספר זכה בפרס לספרות יפה ע”ש זבולון המר מטעם עירית ירושלים. ״הימים שביקרתי בבית המשוגעים״, 1999, ספרית פועלים. הספר זכה בפרס יהודה עמיחי לשירה 2003. "לא יודעת דרך ילדה בשמלה", 1998, תמוז; זוכה פרס טשרניחובסקי של אגודת הסופרים. "נמר שואג נגדי", 1993, ספרית פועלים. ״תוצאה חיובית״, 2010, כרמל (פרוזה); עוסק בתוצאות החיוביות של התמודדותה עם מחלת הסרטן. תרגומיה לשיריו ולסיפוריו של צ’רלס בוקובסקי, שיצאו בספר ״עד שהאצבעות יתחילו לדמם״ (כרמל, 2002) קוצרים הצלחה וב- 2012 נדפסה מהדורה חמישית של הספר. דורית יצרה גם שלושה סרטים דוקומנטריים שהוקרנו בסינמטקים בארץ ובפסטיבלים בעולם: שירה בע”מ (תחקיר, בימוי וצילום): 2011. 41 דקות. סרט תיעודי על שירה ועל מהפכת השירה בירושלים ובארץ שיצרה קבוצת המשוררים “כתובת”, שנמנתה עמה. בסרט מוצגת השירה בצורה ויזואלית עשירה ומרתקת. מחפשת את בוסתן האפרסקים (תחקיר, צילום ובימוי) : 2006. 28 דקות. יומן מסע אישי של חיפושי-משפחה בהונגריה. שכנים (תחקיר ובימוי) : 2007. שש וחצי דקות. איך חיות משפחה יהודיה ומשפחה ערביה בשכונת הגבעה הצרפתית בירושלים, למרות הבדלי הדעות הפוליטיות ביניהן. בשנים 2002 – 2010 נמנתה דורית עם קבוצת כתובת, שהפעילה את “מקום לשירה” בירושלים. כיום היא מפיקה, יוזמת ועורכת אמנותית של מדור השירה הטלוויזיוני "שירה מכאן" (בערוץ "מכאן"), בשיתוף עם "מקום לשירה". צילום דיוקן: מוטי קיקיון
קרא עוד >