• חפשו אותנו גם ב:

סופרים

א   ב   ג   ד   ה   ו   ז   ח   ט   י   כ   ל   מ   נ   ס   ע   פ   צ   ק   ר   ש   ת

שגיא אלבז

ד"ר שגיא אלבז, חוקר ייצוג של אליטות ומיעוטים; פרסם ספרים ומאמרים בתחומי מדע המדינה ותקשורת.
קרא עוד >

שגיא אלנקוה

נולד ב-1977 בחדרה. ארבעה ספרי שירה פרי עטו ראו אור. ספרו הראשון קונכייה זכה בפרס שרת התרבות לספרי ביכורים.
קרא עוד >

שגיא כהן

שגיא כהן יליד בית שמש (1983), גדל ביישוב עטרת, בוגר האוניברסיטה הפתוחה במדעי הרוח ומוסמך האוניברסיטה העברית בירושלים בהיסטוריה. מורה להיסטוריה בתיכון רנה קסין בירושלים. נשוי ואב לשלושה.
קרא עוד >

שהם סמיט

סופרת, סופרת ילדים, מתרגמת ומבקרת ספרות ותרבות. ילידת ירושלים, בוגרת "בצלאל". פרסמה שני קובצי סיפורים קצרים: "לבי אומר כי זכרוני בוגד בי" ו-"הוםסנטר". סיפורים קצרים נוספים פורסמו באנתולוגיות ובכתבי עת לספרות, ותורגמו לשפות שונות. כסופרת ילדים פרסמה שלושה-עשר ספרים, בהם ספרים מאוירים לפעוטות, אסופות מיתוסים של תרבויות שונות שליקטה ועיבדה, ואסופה גדולה של עיבודיה לספרות האגדה העברית ("האגדות שלנו"). כלת פרס ראש הממשלה לשנת תשס"ט. כלת פרס אקו"ם לספרות ילדים לשנת תש"ע. צילום: מוטי קיקיון
קרא עוד >

שהרה בלאו

סופרת‭ ‬ופובליציסטית,‭ ‬יוזמת‭ ‬טקס‭ ‬יום‭ ‬השואה‭ ‬האלטרנטיבי. ‬ספריה‭ ‬"יצר‭ ‬לב‭ ‬האדמה"‭ (‬2007‭) ‬ורב-המכר‭ "נערות‭ ‬למופת"‭ (‬2013‭) ‬ראו‭ ‬אור‭ ‬בהוצאת‭ "‬זמורה‭ ‬ביתן"‭ ‬וזכו‭ ‬לאהבת‭ ‬הקהל‭ ‬ולשבחי‭ ‬הביקורת‭.‬ מחברת‭ ‬המחזה‭ ‬"האחרונה"‭ ‬אשר‭ ‬הועלה‭ ‬ב‮-3002 ‬בפסטיבל‭ ‬תיאטרון‭ ‬קצר‭ ‬וכן‭ ‬סיפורים‭ ‬קצרים‭ ‬שפורסמו‭ ‬בעיתונים‭ ‬ובאנתולוגיות‭ ‬שונות‭.‬
קרא עוד >

שולה ברנע

שולה ברנע, בוגרת החוג ללשון עברית ומקרא באוניברסיטה העברית בירושלים, יועצת חינוכית, מנחה בתחומי הורות, זוגיות וגיל שלישי. "קרוב אל האמת" הינו ספר שיריה השלישי. קדמו לו "מילה" (2009) ו"קורים" (2011)..
קרא עוד >

שולי דיכטר

יליד 1955, בעל תואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון. יזם חברתי, פעיל בחברה האזרחית בישראל ומומחה בתחום היחסים בין יהודים לערבים בישראל. מנכ"ל עמותת "יד ביד" מפברואר 2011. בשנים 2008-1998 שימש שולי מנכ"ל שותף של עמותת "סיכוי" לקידום שוויון אזרחי בין ערבים ליהודים. כמו כן עבד דיכטר בעבר כיועץ חיצוני לרשות לפיתוח כלכלי במשרד ראש הממשלה, כמנהל-שותף של התכנית "ילדים מלמדים ילדים" בגבעת חביבה, וכמזכיר קיבוץ מענית, בו הוא מתגורר. דיכטר הוא מחנך במקצועו, מורה לערבית, בעל תואר ראשון בהיסטוריה ובלימודים כלליים מאוניברסיטת חיפה. כמו כן הוא בוגר המסלול המיוחד לחינוך חברתי בקמפוס "אורנים", בנוסף להשתלמויות וקורסים רבים שעבר בניהול והנחיית קבוצות.
קרא עוד >

שולמית אפפל

שולמית אפּפל 1948, משוררת. כלת פרס קוגל לספרות (1982) ופרס היצירה ע"ש ראש הממשלה לוי אשכול בשנים 1987 ו–2013. כתבה וביצעה את המונודרמה "מקל של קינמון" בתיאטרונטוֹ 1991. זכתה בפרס רמת–גן לספרות לשנת 2014 על ספרה השישי "פחות מאמת אין טעם לכתוב".
קרא עוד >

שומיט בלוג'ה

ד"ר שומיט בלוג'ה הוא מדען וחוקר בכיר בחברת גוגל, דוקטור למדעי המחשב וחבר הסגל האקדמי במחלקה למדעי המחשב ובמכון לרובוטיקה של אוניברסיטת קרנגי מלון. בעבר, שימש כראש חטיבת הטכנולוגיה בחברת ג'מדט מובייל וכמדען הראשי של חברת לייקוס.
קרא עוד >

שועי רז

שועי רז — חוקר פילוסופיה, היסטוריה אינטלקטואלית והיסטוריה של המדעים (במיוחד בהקשרים ערביים ויהודיים); חבר בקבוצות–המחקר 'ידע בנדידה' ו'מסורת, מסירה, וביקורת' במרכז מינרבה למדעי הרוח באוניברסיטת תל–אביב; מנחה סדנאות לימוד בחנות הספרים העצמאית 'סִפּוּר פָּשׁוּט' בנווה–צדק, תל–אביב; כותב את האתר האישי 'פֶּרֶא אדם חוֹשב'.
קרא עוד >

שוקי גוטמן

יליד 1966. גדל בכפר סבא ומתגורר כיום בפרדס חנה. למד חינוך במכללת אורנים וכיום הוא מורה לאזרחות ומחנך בבית ספר תיכון "המושבה" בזכרון יעקב. למד בבית הספר לשירה של הליקון ושיריו פורסמו בבמות ספרותיות שונות. "פסנתר מושתק קול" הוא שפר שיריו הראשון.
קרא עוד >

שושי בריינר

שושי בריינר נולדה בחיפה ב־1952 כשושנה כץ. העבירה את ילדותה ונעוריה קרוב לים של קריית חיים. למדה באוניברסיטת חיפה ספרות ואומנות. נישאה לאהוב נעוריה אבישי ז"ל וילדה את בנה עומר. לימדה ספרות ופרסמה רומן בשם אריאדנה בהוצאת הקיבוץ המאוחד (1990). חייתה מספר שנים באמסטרדם וכשנה בברלין. עסקה באומנות פלסטית ובעיצוב. למדה לימודי תואר שני בספרות עברית - כתיבה יוצרת באוניברסיטת בן גוריון. פרסמה סיפורים קצרים בכתב העת "מקרוב". ובספר ההולנדי של עכו בהוצאת גלורי. (2002-2004) חיה כיום בתל אביב ועוסקת בכתיבה ובעריכה ספרותית. ספריה בהוצאת עם עובד: אהבה עברית (ספריה לעם 2006) היה מועמד לפרס ספיר. ספר הפרידות הגדול (ספריה לעם 2009) היה לרב־מכר ותורגם ללשונות זרות. כתב סתרים (ספריה לעם 2016).
קרא עוד >

שושנה דונאיה

שושנה דונאיה היא מורה רוחנית, הילרית ומתקשרת, מסטר לרייקי, אמנית וסופרת. בעלת ניסיון של כ- 25 שנים בתחום ההוראה והטיפול האנרגטי, לימדה עשרות אלפי תלמידים והכשירה מדריכים ומסטרים רבים. הוציאה לאור שלושה ספרי מודעות וריפוי מתוקשרים וממשיכה לכתוב ספרים נוספים. ב-20 השנים האחרונות היא פיתחה שיטות טיפוליות, ייחודיות לאבחון ושחרור חסימות עתיקות בנושאים שונים, בעזרת תקשור והילינג של הבריאה החדשה. בהיותה אמנית היא נמנית בין אמני רעננה ואופי ציוריה אינטואיטיבי, מתוקשר. על עבודתה הרוחנית האנרגטית הייעוד של שושנה הוא לרפא את האנושות, לרפא את אימא אדמה ולעזור להן לעלות לממד החמישי . זהו המסר שהגיע והיה הבסיס לעבודתה לאורך כל השנים מתחילת הגשמת הייעוד שלה. תהליך הריפוי נעשה בכמה דרכים עיקריות: ריפוי הפרט והעלתו בתדר – החיבור של התלמיד לעוצמתו, לנשמתו, לזוגיות הקוסמית, לשפע ולחיבור הישיר עם הבורא, ייעשה באמצעות השיטות הטיפוליות האנרגטיות, שאותן פיתחה בעזרת התקשור. תקשורים – עם הבורא/ה העליונים, המסטרים והמלאכים – שמרפאים ומביאים איתם אנרגיה לריפוי, התחדשות והתעלות למֵמדים הגבוהים. וכן תמיכה לכל ההולכים בדרך הרוחנית, להתעלות, להבין, ולעלות למֵמד החמישי. התקשורים מופיעים באתר שלה וגם בערוץ ה'יוטיוב' – "שושנה דונאיה תקשורים" (YOUTUBE). מסעות רוחניים – שושנה התבקשה דרך תקשור על ידי ההדרכה שלה, לצאת למסעות רוחניים ביפן, אוסטרליה, ניוזילנד, בהימלאיה ועוד. בהם נעשתה עבודה רוחנית אנרגטית לפתיחת ערוצים אנרגטיים בכדור, שנחסמו במשך הגלגולים ונפתחו עכשיו מחדש כדי להזרים את השפע ואת האהבה לאנושות. הספרים – "אבני החוכמה דבר הבורא", "ריפוי עם המלאך מיכאל – חיבור לנשמה", ועוד שני ספרים שיצאו בקרוב. הספרים הגיעו בתקשור ומיועדים להביא לך ידע שימושי אנרגטי שיעזור לך להתעלות, לרפא את עצמך ואת המציאות שלך. הציורים האנרגטיים – הציורים הם ציורים מרפאים שצוירו בזמן תקשור. נוכחות הציורים האנרגטיים במרחב של הבית או המשרד או כל מרחב אחר, משנים את התדר ומשפיעים לטובה על בני הבית ועל העובדים במשרד. לכל ציור יש מסר אנרגטי המותאם לו. (ניתן לראות את הציורים באתר ולרכוש הדפסים איכותיים על קנבס) שושנה דונאיה נחשבת למובילת דרך בתחום התקשור והריפוי האנרגטי. ניתן לפנות לשושנה בנושא ספריה, מוצריה, ייעוץ אישי בתקשור, ריפוי בשיטות הייחודיות שלה, קורסים, סדנאות והרצאות במגוון הנושאים הייחודיים לה.
קרא עוד >

שושנה יובל

שושנה יובל (לבית שטיין) נולדה בדנציג (כיום: גדאנסק, פולין) בי"ב בטבת תרצ"ז, 27 בדצמבר 1936. אביה היה סוחר פרוות. בגיל 3 עלתה עם משפחתה ארצה. גדלה והתחנכה בתל-אביב, בה סיימה את גימנסיה "הרצליה". למדה סוציולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטה העברית בירושלים והשתלמה בעבודה קהילתית בארצות-הברית. עבדה באירגון קהילתי מטעם משרד הסעד. נשואה לפרופ' ירמיהו יובל ואם לפרופ' יונתן יובל ולמוסיקאית רוני יובל. ספריה: אני אגיד אותך (ירושלים : כתר, 1977) <איורים - אורה איתן> <לקט שירים> שני סיפורים על (אף) אחד (תל אביב : צ'ריקובר, 1977) <איורים - ג'ניה שור> מעשה בקנגורון (ירושלים : כתר, 1978) <איורים - ז'ניה שור> <יצא עמו במהופך ספרה: עלילות השעון המעורר> עלילות השעון המעורר (ירושלים : כתר, 1978) <איורים - ז'ניה שור> <יצא עמו במהופך ספרה: מעשה בקנגורון> חלומות (ירושלים : כתר, 1979) <איורים - ז'ניה שור> ארבע זה מחרתים של שתים (ירושלים : כתר, 1981) <איורים - אורה איתן> <שירים> החופש הכי גדול (ירושלים : כתר, 1984) <ציורים - דני קרמן> פה קרוב (תל אביב : עם עובד, תשמ"ח 1988) <רומן על חיי העשירון התחתון בישראל> רינו והאגודה הסודית (תל-אביב : הקיבוץ המאוחד, 1991) <איורים - דני קרמן> מה שלומך גברת רובין? (תל אביב : עם עובד, תשנ"ד 1994) השד השביעי : רומן (תל אביב : ספרית פועלים, תשנ"ט 1999) אשה לעצמה : שתי נובלות ושלושה סיפורים (תל אביב : הקיבוץ המאוחד, תשס"ז 2007) מתוך לקסיקון הספרות העברית החדשה
קרא עוד >

שחר אבן-דר מאנדל

יליד 1972, בעל דוקטורט בפיזיקה מאוניברסיטת תל אביב. חולם על כתיבה מאז כיתה ב', אולם זהו הסיפור הראשון שהוא מפרסם.
קרא עוד >

שחר סגל

שחר סגל נולד בקרית חיים בשנת1953 . בילדותו התגורר עם משפחתו במקומות שונים בארץ ונחשף לאנשים ולסיפורים רבים, אשר לעיתים קרובות מספקים לו רעיונות ורקע לכתיבתו. גר היום ביישוב קטן ושלֵו ליד הכנרת עם בת זוגו וחתול מנומר. לשחר סגל שתי בנות בוגרות. "נואיבה-ראש פינה" הוא ספר הביכורים שלו.
קרא עוד >