• חפשו אותנו גם ב:

סופרים

א   ב   ג   ד   ה   ו   ז   ח   ט   י   כ   ל   מ   נ   ס   ע   פ   צ   ק   ר   ש   ת

ר"ג' פלאסיו

במשך שנים היתה ר"ג' פלאסיו מעצבת גראפית וחלמה להיות סופרת. יום אחד, כשהיא ושני בניה בילו בגלידרייה, נכנסה למקום ילדה עם עיוות קשה בפנים. דמותה לא הרפתה מפלאסיו גם אחרי שעזבו את המקום, ועוד באותו לילה החלה לכתוב את ספרה הראשון.
קרא עוד >

ראא‘פת א‘אמנה ג'מאל

רַאאַ‘פַת אַ‘אמְנֶה גַ‘מַאל رأفت آمنة جمال נולד בשנת 1989 בכפר מוסמוס (مُصْمُص), השוכן בצפון המשולש. שייך למשפחת הסופרים והמשוררים הידועים ראשד ואחמד חוסיין (راشد وأحمد حسين). סטודנט באוניברסיטת חיפה לשפה וספרות ערבית. בלוגר המפרסם מיצירותיו בבמות ערביות ופלסטיניות שונות. ראא‘פת חותם את שם העט שלו בשם אמו, לפני שם אביו (אַ‘אמְנֶה לפני גַ‘מאל) ודוחק את שם המשפחה הצידה, מעשה חתרני רב משמעויות.
קרא עוד >

ראג‘י בטחיש

רַאגִ‘י בַּטְחִיש راجي بطحيش יליד נצרת, 1970. למד תסריטאות בתל אביב. מבין פרסומיו עד כה: הצל וההד (الظّلّ والصّدى), שירה, 1998. גן לחורף, טקסטים של יומן (حديقة للشتاء، يوميّات نصّيّة), טקסטים בפרוזה, 2003. חדר בתל אביב (غرفة في تل أبيب), קובץ סיפורים, 2007. בטחיש דן ביצירותיו בסוגיות קוויריות ועוסק בטקסטים שלו במיניות הערבית בעיניים ביקורתיות.
קרא עוד >

ראובן מירן

נולד ב-1944 בכפר סבא. סופר, מתרגם, עיתונאי, עורך ומו"ל הוצאת הספרים "נהר". בוגר ומוסמך אוניברסיטת הסורבון בפילוסופיה, עורך ומתרגם מצרפתית, מאנגלית ומאיטלקית.
קרא עוד >

ראובן נמדר

סופר ומתרגם עברי. חתן פרס "ספר הביכורים" של משרד התרבות והספורט לשנת 2000 ופרס ספיר לשנת 2014. מתגורר בניו יורק ומלמד יהדות וספרות עברית.
קרא עוד >

ראסל בליילוק

ד"ר ראסל בליילוק (.D .M), רופא נוירוכירורג, סופר, מרצה ומחנך אמריקאי ידוע, שעזב לאחרונה את חדר הניתוח וממשיך את פעילותו הרפואית בקליניקה פרטית כמומחה לטיפולים הוליסטיים ותזונתיים. כנוירוכירורג, חקר ד"ר בליילוק את השפעתם ההרסנית של תוספי המזון המתועש על המחלות הניווניות של המוח וסיכם את ממצאיו בספרו Excitotoxins: The Taste That Kills ד"ר בליילוק כתב ספרי לימוד רפואיים והוא חבר בצוות העורכים של כתבי עת רפואיים. הוא פרש מכהונתו כפרופסור לנוירוכירורגיה ומכהן כיום כפרופסור במחלקה לביולוגיה באוניברסיטת בלהבן שבמיסיסיפי.
קרא עוד >

רבי יהודה הלוי

רבי יהודה בן שמואל הלוי (1075–1141 בקירוב) היה משורר ופילוסוף בתור הזהב של יהדות ספרד, מגדולי הכותבים היהודיים בימי הביניים. יצירתו המרכזית היא האפולוגטיקה הפילוסופית "ספר ההוכחה והראיה להגנת הדת הבזויה והשפלה" (ספר הכוזרי), וכן קינות כמו "ציון הלא תשאלי" ושירים מפורסמים אחרים. מקור: ויקיפדיה
קרא עוד >

רבי יוסף קארו

רבי יוסף קארו (1488 - 1575) היה מגדולי הרבנים ופוסקי ישראל בכל הדורות, מחבר השולחן ערוך והבית יוסף, מכונה גם השולחן ערוך, הבית יוסף, מרן והמחבר. עסק גם בקבלה. מקור: ויקיפדיה
קרא עוד >

רבי משה בן נחמן - הרמב"ן

רבי משה בן נחמן (ידוע בראשי התיבות רמב"ן; ד'תתקנ"ד, 1194 - י"א בניסן ה'ל', 4 באפריל 1270) היה מגדולי חכמי ספרד, פוסק, פרשן, הוגה, מקובל ורופא. מקור: ויקיפדיה
קרא עוד >

רבי נחמן מברסלב

רבי נחמן מברסלב (1772–1810) היה אדמו"ר בדור הרביעי של תנועת החסידות ומייסד חסידות ברסלב. הוא היה מורה רוחני מקורי שהדגיש את המכשלות הרבות בדרך לדעת האל ואת חשיבות השמחה, הפשטות והתמימות. הרבה למחות על מה שראה כהתמסדות ואובדן הדרך של החסידות ונקלע למחלוקות קשות עם אדמו"רים אחרים. תלמידו הבולט ביותר, רבי נתן מנמירוב, חיבר על פי דברי תורתו את ליקוטי מוהר"ן, וספרי יסוד אחרים של חסידות ברסלב. רבי נחמן לא מינה לו יורש, וחסידות ברסלב הוסיפה לתפקד כתנועה עם מורים הבקיאים בתורתו ולא כחצר בראשות שושלת אדמו"רים. בימי חייו עורר סערה והתנגדות עזות, וחסידות ברסלב הייתה קבוצה קטנה ונרדפת עד שזכתה להתעניינות ותחייה במחצית השנייה של המאה ה-20. חסידיה מונים כיום עשרות אלפים, החלוקים לקהילות רבות, ורבים מהם חוזרים בתשובה. מקור: ויקיפדיה
קרא עוד >

רבינו תם

רבי יעקב בן מאיר (1100–1171), מכונה בדרך כלל רבנו תם, בראשי תיבות: ר"ת, היה נכדו של רש"י, ומגדולי בעלי התוספות. כמו סבו, חי רבנו תם בצרפת. כתב את "ספר הישר" וכן ספר על הדקדוק העברי. נודע גם כמשורר ובלשן בעל ידע לשוני רב. כינויו "רבנו תם" נגזר מהפסוק "ויעקב איש תם יושב אהלים" (בראשית כה, כז), אם כי קיימת גרסה אחרת והיא שרבנו תם תיקן את תיקון חזרת הנדוניה וביטל בכך את קללת "ותם לריק כחכם".
קרא עוד >

רבקה סטד

רבקה סטד היא סופרת נוער אמריקנית עטורת שבחים. בילדותה נהגה לקרוא בכל זמן ומקום אפשריים. יותר מכל אהבה ספרות בדיונית ופנטסטית. היא למדה משפטים והפכה לסנגורית ציבורית. בזמנה הפנוי כתבה סיפורים קצרים למבוגרים. ספרה כשתגיע אלַי שהה זמן רב ברשימות רבי המכר של הניו יורק טיימס וזכה בעשרה פרסים ספרותיים, ובהם פרס ניוברי היוקרתי. 
 רבקה גרה בניו יורק עם בן זוגה ושני בניהם.
קרא עוד >

רגב הרוש

רגב הרוש נולד בשנת 1972 בקיבוץ שריד בעמק יזרעאל. בין לבין מעביר את ימיו על הקו בין חדרה ללואנדה, שם הוא מנהל חווה חקלאית גדולה. חי עם ענת ואב לדריה, נבו, יפתח ואופיר. בעל חלומות צנועים מאוד אבל לא תמיד מוצא מיטה ראויה בה יוכל לחלום אותם. מאמין גדול בבעלי חיים ולפעמים גם בבני אדם, ומקווה שיהיה טוב.
קרא עוד >

רואי הניג

רואי הניג נולד ב-13.7.1974 בשם רואי הגני בביה"ח הלל יפה בחדרה. רואי גדל, התחנך ולמד בקיבוץ גן שמואל, לבד משהות של שנה עם משפחתו בארה"ב בגיל 14. עם סיימו שאת לימודי הבגרות בבית הספר, שירת רואי ביחידה מובחרת בצבא, עבד בקיבוץ וטייל כשנה וחצי בדרום אמריקה, ארה"ב, בהודו ובנפאל. בשנת 1999 רואי התחיל ללמוד נטורופתיה במכלל מדיסין וסיים את לימודיו בהצטיינות. רואי פתח קליניקה בתל אביב בשנת 2002 ועד היום טיפל ועזר לאלפי אנשים להיות בריאים יותר, להרגיש טוב יותר ולאכול נכון יותר. בשנת 2008 התחתן רואי עם אשתו חגית פלד, והם החליטו ששם המשפחה שלהם יהיה הניג, שהוא שם המשפחה המקורי שעוּבְרַת ל"הגני". בשנת 2009 התחיל רואי ללמוד פסיכולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב, אותם הוא סיים בשנת 2012. ספרו של רואי "בעקבות התשוקה לאוכל יצא בשנת 2011, והוא פתח בלוג ואתר אינטרנט שהתמקדו בהסברת שיטת איזון אכילה רגשית, שמסייעת לאכול נכון ובריא ולהוריד משקל עודף ללא דיאטה ומתוך הרגשה טובה ושלמות פנימית. רואי ליווה ומלווה אלפי אנשים בליווי אישי ובסדנאות לחיים טובים יותר. בשנת 2016 ייסד רואי מועדון חברים שנקרא: "מעגל להיות במיטבי", שמלמד את שיטתו של רואי לאכילה נכונה לאנשים רבים.
קרא עוד >