• חפשו אותנו גם ב:

סופרים

א   ב   ג   ד   ה   ו   ז   ח   ט   י   כ   ל   מ   נ   ס   ע   פ   צ   ק   ר   ש   ת

ר"ג' פלאסיו

במשך שנים היתה ר"ג' פלאסיו מעצבת גראפית וחלמה להיות סופרת. יום אחד, כשהיא ושני בניה בילו בגלידרייה, נכנסה למקום ילדה עם עיוות קשה בפנים. דמותה לא הרפתה מפלאסיו גם אחרי שעזבו את המקום, ועוד באותו לילה החלה לכתוב את ספרה הראשון.
קרא עוד >

ראא‘פת א‘אמנה ג'מאל

רַאאַ‘פַת אַ‘אמְנֶה גַ‘מַאל رأفت آمنة جمال נולד בשנת 1989 בכפר מוסמוס (مُصْمُص), השוכן בצפון המשולש. שייך למשפחת הסופרים והמשוררים הידועים ראשד ואחמד חוסיין (راشد وأحمد حسين). סטודנט באוניברסיטת חיפה לשפה וספרות ערבית. בלוגר המפרסם מיצירותיו בבמות ערביות ופלסטיניות שונות. ראא‘פת חותם את שם העט שלו בשם אמו, לפני שם אביו (אַ‘אמְנֶה לפני גַ‘מאל) ודוחק את שם המשפחה הצידה, מעשה חתרני רב משמעויות.
קרא עוד >

ראג‘י בטחיש

רַאגִ‘י בַּטְחִיש راجي بطحيش יליד נצרת, 1970. למד תסריטאות בתל אביב. מבין פרסומיו עד כה: הצל וההד (الظّلّ والصّدى), שירה, 1998. גן לחורף, טקסטים של יומן (حديقة للشتاء، يوميّات نصّيّة), טקסטים בפרוזה, 2003. חדר בתל אביב (غرفة في تل أبيب), קובץ סיפורים, 2007. בטחיש דן ביצירותיו בסוגיות קוויריות ועוסק בטקסטים שלו במיניות הערבית בעיניים ביקורתיות.
קרא עוד >

ראובן מירן

נולד ב-1944 בכפר סבא. סופר, מתרגם, עיתונאי, עורך ומו"ל הוצאת הספרים "נהר". בוגר ומוסמך אוניברסיטת הסורבון בפילוסופיה, עורך ומתרגם מצרפתית, מאנגלית ומאיטלקית.
קרא עוד >

ראובן נמדר

סופר ומתרגם עברי. חתן פרס "ספר הביכורים" של משרד התרבות והספורט לשנת 2000 ופרס ספיר לשנת 2014. מתגורר בניו יורק ומלמד יהדות וספרות עברית.
קרא עוד >

ראובן שליב

ראובן שליב, פסיכולוג ומחנך. הקים את ההכשרה לחינוך מרפא בישראל בה לימד והיה שותף בצוות המוביל. כמו כן עוסק שנים רבות בטיפול וייעוץ ליחידים, זוגות ומשפחות. ממקימי הקהילה הטיפולית "טוביה" בקיבוץ הרדוף, בה הוא עובד עד היום. מטפל ומנחה סדנאות. ספרו הראשון "חינוך מרפא – עקרונות וחידושים" יצא לאור בשנת 2009. "ספרו של איש הרוח והמטפל ראובן שליב הינו ספר חובה לכל איש חינוך ופעיל חברתי. שליב אינו חושש, בעידן של התפרקות מתיאוריות גדולות, להגיש לקורא תמונת עולם רחבה וחזון המכיל רבדים פסיכולוגיים, חברתיים, כלכליים ורוחניים. מתוך ניסיונו הרב וידע נרחב הוא מראה כיצד ניתן לשזור יחדיו תובנות מעולמות תוכן ועשייה מרובים..." ד"ר מיכאל (מיקי) מוטולה, לשעבר ראש החוג לחינוך חברתי קהילתי במכללה האקדמית "אורנים"
קרא עוד >

ראסל בליילוק

ד"ר ראסל בליילוק (.D .M), רופא נוירוכירורג, סופר, מרצה ומחנך אמריקאי ידוע, שעזב לאחרונה את חדר הניתוח וממשיך את פעילותו הרפואית בקליניקה פרטית כמומחה לטיפולים הוליסטיים ותזונתיים. כנוירוכירורג, חקר ד"ר בליילוק את השפעתם ההרסנית של תוספי המזון המתועש על המחלות הניווניות של המוח וסיכם את ממצאיו בספרו Excitotoxins: The Taste That Kills ד"ר בליילוק כתב ספרי לימוד רפואיים והוא חבר בצוות העורכים של כתבי עת רפואיים. הוא פרש מכהונתו כפרופסור לנוירוכירורגיה ומכהן כיום כפרופסור במחלקה לביולוגיה באוניברסיטת בלהבן שבמיסיסיפי.
קרא עוד >

רבי יהודה הלוי

רבי יהודה בן שמואל הלוי (1075–1141 בקירוב) היה משורר ופילוסוף בתור הזהב של יהדות ספרד, מגדולי הכותבים היהודיים בימי הביניים. יצירתו המרכזית היא האפולוגטיקה הפילוסופית "ספר ההוכחה והראיה להגנת הדת הבזויה והשפלה" (ספר הכוזרי), וכן קינות כמו "ציון הלא תשאלי" ושירים מפורסמים אחרים. מקור: ויקיפדיה
קרא עוד >

רבי יוסף קארו

רבי יוסף קארו (1488 - 1575) היה מגדולי הרבנים ופוסקי ישראל בכל הדורות, מחבר השולחן ערוך והבית יוסף, מכונה גם השולחן ערוך, הבית יוסף, מרן והמחבר. עסק גם בקבלה. מקור: ויקיפדיה
קרא עוד >

רבי משה בן נחמן - הרמב"ן

רבי משה בן נחמן (ידוע בראשי התיבות רמב"ן; ד'תתקנ"ד, 1194 - י"א בניסן ה'ל', 4 באפריל 1270) היה מגדולי חכמי ספרד, פוסק, פרשן, הוגה, מקובל ורופא. מקור: ויקיפדיה
קרא עוד >

רבי נחמן מברסלב

רבי נחמן מברסלב (1772–1810) היה אדמו"ר בדור הרביעי של תנועת החסידות ומייסד חסידות ברסלב. הוא היה מורה רוחני מקורי שהדגיש את המכשלות הרבות בדרך לדעת האל ואת חשיבות השמחה, הפשטות והתמימות. הרבה למחות על מה שראה כהתמסדות ואובדן הדרך של החסידות ונקלע למחלוקות קשות עם אדמו"רים אחרים. תלמידו הבולט ביותר, רבי נתן מנמירוב, חיבר על פי דברי תורתו את ליקוטי מוהר"ן, וספרי יסוד אחרים של חסידות ברסלב. רבי נחמן לא מינה לו יורש, וחסידות ברסלב הוסיפה לתפקד כתנועה עם מורים הבקיאים בתורתו ולא כחצר בראשות שושלת אדמו"רים. בימי חייו עורר סערה והתנגדות עזות, וחסידות ברסלב הייתה קבוצה קטנה ונרדפת עד שזכתה להתעניינות ותחייה במחצית השנייה של המאה ה-20. חסידיה מונים כיום עשרות אלפים, החלוקים לקהילות רבות, ורבים מהם חוזרים בתשובה. מקור: ויקיפדיה
קרא עוד >

רבינו תם

רבי יעקב בן מאיר (1100–1171), מכונה בדרך כלל רבנו תם, בראשי תיבות: ר"ת, היה נכדו של רש"י, ומגדולי בעלי התוספות. כמו סבו, חי רבנו תם בצרפת. כתב את "ספר הישר" וכן ספר על הדקדוק העברי. נודע גם כמשורר ובלשן בעל ידע לשוני רב. כינויו "רבנו תם" נגזר מהפסוק "ויעקב איש תם יושב אהלים" (בראשית כה, כז), אם כי קיימת גרסה אחרת והיא שרבנו תם תיקן את תיקון חזרת הנדוניה וביטל בכך את קללת "ותם לריק כחכם".
קרא עוד >

רבקה סטד

רבקה סטד היא סופרת נוער אמריקנית עטורת שבחים. בילדותה נהגה לקרוא בכל זמן ומקום אפשריים. יותר מכל אהבה ספרות בדיונית ופנטסטית. היא למדה משפטים והפכה לסנגורית ציבורית. בזמנה הפנוי כתבה סיפורים קצרים למבוגרים. ספרה כשתגיע אלַי שהה זמן רב ברשימות רבי המכר של הניו יורק טיימס וזכה בעשרה פרסים ספרותיים, ובהם פרס ניוברי היוקרתי. 
 רבקה גרה בניו יורק עם בן זוגה ושני בניהם.
קרא עוד >

רבקה קרן

רבקה קרן היא סופרת, ציירת, ופסיכולוגית קלינית. עלתה לארץ ב־1957 מהונגריה. נשואה ואם לשניים. ספריה לילדים, בני נוער, ומבוגרים, תורגמו לשפות זרות וזכו בפרסים ספרותיים. קובץ סיפוריה "הרגע האמיתי" בהוצאת מנדלי מוכר ספרים ברשת ניתן להשגה במהדורה מודפסת ובמהדורה אלקטרונית. בין ספריה האחרים; "רותי שמוטי" (מסדה), "קטי, יומנה של נערה" (עם עובד), "לילי הפרועה" (ספרית פועלים), "סיפורי התנ"ך" (מסדה), "המסע של תיק ותק" (מסדה), "קיץ עצוב, קיץ מאושר" (שוקן), "טעם הדבש" (עם עובד, ספריה לעם), "אהבה אנושה" (עם עובד, ספריה לעם), "אנטומיה של נקמה" (עם עובד, ספריה לעם), "טיטה והשטן" (הקיבוץ המאוחד, הספריה החדשה) ו"הפקרות" (הוצאת אגם). קובץ הסיפורים "הרגע האמיתי", הוא ספרה השישה־עשר של רבקה.
קרא עוד >

רגב הרוש

רגב הרוש נולד בשנת 1972 בקיבוץ שריד בעמק יזרעאל. בין לבין מעביר את ימיו על הקו בין חדרה ללואנדה, שם הוא מנהל חווה חקלאית גדולה. חי עם ענת ואב לדריה, נבו, יפתח ואופיר. בעל חלומות צנועים מאוד אבל לא תמיד מוצא מיטה ראויה בה יוכל לחלום אותם. מאמין גדול בבעלי חיים ולפעמים גם בבני אדם, ומקווה שיהיה טוב.
קרא עוד >