• חפשו אותנו גם ב:

סופרים

א   ב   ג   ד   ה   ו   ז   ח   ט   י   כ   ל   מ   נ   ס   ע   פ   צ   ק   ר   ש   ת

מ. רובינסון

ילידת ניו ג'רזי, גדלה בטמפה, פלורידה. לומדת לימודי דוקטורט בפסיכולוגיה, נשואה, חובבת מושבעת של ספרות רומנטית ואירוטית.
קרא עוד >

מ.ש. אלבוים

מיכאל שמואל אלבוים הוא סופר צעיר שלמד פסיכולוגיה, מוזיקה, אימון אישי ותחומי עידן-חדש רבים. מיכאל הקים את האתר halom.co.il, דרכו הוא מלמד אחרים על החלומות הצלולים ומעביר קורסים וסדנאות בנושא. מיכאל בן 32 ומתגורר ביישוב אלקנה.
קרא עוד >

מאדאם דו שאטלה

אמילי דה שאטלה (1749-1706) הייתה מדענית וסופרת צרפתייה. נולדה בפריז למשפחת אצולה. אביה היה מזכירו של המלך לואי ה-14 והיא גדלה בחצר המלכות. משנפטר המלך בשנת 1715, חזרה לפריז עם משפחתה. בגיל 12 כבר ידעה לטינית ואיטלקית, ובהיותה בת 15 התחילה לתרגם את ורגיליוס לצרפתית. אחר כך למדה אנגלית ומתמטיקה. בשנת 1725 נישאה למרקיז דה שאטלה, שהיה מפקד חטיבה בצבא הצרפתי, אך נשארה קרובה לחצר המלכות בוורסאי ובפריז. היא קראה את קיקרו ואת ורגיליוס בלטינית, את לוק וניוטון באנגלית, ותרגמה את ניוטון לצרפתית. בשנת 1733 פגשה את וולטר בפריז. מכאן התפתחה בין השניים מערכת יחסים שנמשכה עד מותה. בשנת 1736 עזבה את פריז ואת בעלה וילדיה כדי להצטרף לוולטר שהתגורר בטירתו של בעלה (שאטו דה סירה) שבחבל קמפניה בצפון מזרח צרפת. בשנת 1738 הגישה את מועמדותה לפרס האקדמיה למדעים, ובשנת 1740 פרסמה את ספרה "יסודות הפיזיקה" שזכה להצלחה רבה בצרפת, בגרמניה ובאיטליה. בשנת 1746 כתבה את חיבורה המפורסם "מאמרים על האושר". בשנת 1748 התאהבה בקצין צרפתי צעיר והרתה לו. למרות מאורע סוער זה, ופרידה ארוכה מוולטר, וולטר נשאר לידה עד מותה בשאטו דה סירה בשנת 1749, כמה ימים בלבד לאחר שילדה בת. הבת נפטרה בגיל שנה וחצי. מקור: ויקיפדיה
קרא עוד >

מאורו קורונה

מָאוּרוֹ קוֹרוֹנָה נולד ב-1950 בכפר קטן, התלוי על צלע הרי הדולומיטים, וחי שם עד היום. מגיל צעיר הצטיין כמטפס הרים ופרץ בכוחות עצמו דרך ראשונה לפסגות רבות. עבד כחוטב עצים וככורה במכרות של אבני שיש. בגיל 25 התחיל לפסל, תחילה בעץ, ואחר כך גם במתכת, וקנה לעצמו שם כפסל-אמן. בגיל 49 הוציא לאור את ספרו הראשון. מאז הניבה כתיבתו יותר מעשרים ספרים, רובם מתרחשים בהרים וביערות שבסביבת כפרו. ספריו זכו בפרסים ספרותיים יוקרתיים.
קרא עוד >

מאיה אדרי

מאיה אדרי, 39, נשואה ואם לשלושה, מספרת על המשבר שחשבה שהוא נחלתם של אחרים ולעולם לא ייגע בה, תוך שהיא שוזרת לתוכו רומן מפתיע ומלא תשוקה. מאיה היא בלוגרית מצליחה בסלונה. "סערה מדברית" הוא רומן הביכורים שלה.
קרא עוד >

מאיה אלרואי בלקין

ילידת נהריה. בעלת תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה מאוניברסיטת תל-אביב. חיה ומתגוררת בתל-אביב. ספרה הראשון "הבנה מאוחרת" ראה אור בהוצאת ידיעות אחרונות (2004)
קרא עוד >

מאיה בנקס

מאיה בנקס, סופרת אמריקאית, מככבת בצמרת רשימות רבי המכר של "הניו־יורק טיימס" ו"יו.אס.איי. טודיי", ונמצאת במקום השלישי ברשימת סופרי הארוטיקה הנמכרים ביותר של "אמזון". מאיה בנקס פרסמה יותר מ־50 ספרים בסוגת רומנים אירוטיים, רומנים היסטוריים, סדרות רומנטיות עכשוויות ועוד. מאיה בנקס פעילה מאוד בעשור האחרון ונמנית עם הסופרות האהודות ביותר בז'אנר הרומנטי.
קרא עוד >

מאיה דנק

בעלת תואר שלישי בפסיכו־בלשנות, מרצה במכללת לוינסקי ובסמינר הקיבוצים וחוקרת במכון מחקר פרטי. זהו ספרה הראשון למבוגרים.
קרא עוד >

מאיה ערד

מאיה ערד נולדה בראשון לציון בינואר 1971 להוריה טובה ויוסף ערד. גדלה והתחנכה בקיבוץ נחל עוז ובראשון לציון. לאחר לימודי יסוד ותיכון בראשון לציון התגייסה לצה"ל ושירתה במדור הסברה של חיל החינוך, בו פגשה את רויאל נץ. מאיה למדה בלשנות ולימודים קלאסיים לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב ובלשנות לדוקטורט באוניברסיטת לונדון. לימדה באוניברסיטאות שונות, ביניהן הארוורד, ז'נבה וסנקט-פטרבורג. ספרה "מקום אחר ועיר זרה" זיכה אותה בפרס משרד החינוך ליצירת ביכורים, נבחר לחמישיית המועמדים הסופית לפרס ספיר לשנת 2005 והועלה כמחזה בתיאטרון הקאמרי (בבימוי אלדד זיו ומוסיקה מאת אלון אולארצ'יק). כיום מאיה מלמדת באוניברסיטת סטנפורד. נשואה לרויאל נץ ואם לשתי בנות.
קרא עוד >

מאיר גן-אור

מאיר גן אור יליד 48. אוסטריה. מורה משורר. מחזאי ובמאי. המחזה 'בנ גור יון', פרי עטו זכה במלגה מטעם קרן ערית חיפה ברמן. מחזהו 'בשר' הוצג בתאטרון 'הסמטה', בבימויו של שרון אלכסנדר. שיחק בו השחקן המנוח גדעון שמר ז"ל. שיריו התפרסמו ב'הליקון. וקשת חדשה'.
קרא עוד >

מאיר ליטבק

מאיר ליטבק, ראש מרכז אליאנס ללימודים איראניים ופרופסור חבר בחוג להיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב. חוקר את ההיסטוריה של איראן והשיעה המודרנית, וכן תנועות איסלאמיות מודרניות. המהדורה העברית של ספרו, שנכתב יחד עם אסתר ובמן, מאמפטיה להכחשה: תגובות בעולם הערבי לשואה, יצאה לאור בהוצאת מאגנס (2015). ערך תשעה ספרים, האחרון שבהם Constructing Nationalism in Iran: From the Qajars to the Islamic Republic (2017).
קרא עוד >

מאיר מרגלית

ד"ר מאיר מרגלית הוא מרצה במכללה האקדמית אונו, עוסק בחינוך, זכויות אדם ומדיניות אוּרבנית בירושלים.
קרא עוד >

מאיר עוזיאל

עיתונאי, סאטיריקן, מתרגם, סופר, איש במה ואיש תקשורת וטלוויזיה ישראלי.
קרא עוד >

מאירה ברנע־גולדברג

מאירה‭ ‬ברנע-גולדברג‭ ‬היא‭ ‬מחברת‭ ‬רבי‭ ‬המכר‭ ‬"כמה‭ ‬רחוק‭ ‬את‭ ‬מוכנה‭ ‬ללכת"‭ ‬וספר‭ ‬הנוער‭ ‬"כראמל", ‬שניהם‭ ‬ראו‭ ‬אור‭ ‬בהוצאת‭ ‬כנרת‭.‬ ברנע-גולדברג‭ ‬כותבת‭ ‬זה‭ ‬שנתיים‭ ‬טור‭ ‬במאקו‭ ‬ומנחה‭ ‬קבוצות‭ ‬הורים‭ ‬ב‭"‬בית‭ ‬ליאור".‬
קרא עוד >

מאירה וייס

בעלת תואר פרופסור אמריטוס מהאוניברסיטה העברית, כיהנה כראש הקתדרה לסוציולוגיה של הרפואה, יו"ר לימודי המגדר ויו"ר האגודה האנתרופולוגית הישראלית. לימדה באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה כפרופסור-אורחת (2006-2005) ובאוניברסיטת בר-אילן (2008-2007).
קרא עוד >

מאריסה מאייר

מאריסה מאייר, גרה בטקומה, וושינגטון, עם בעלה ושלושת החתולים. היא חובבת דברים גייקים ומאוהבת בסיפורים ומעשיות מגיל צעיר.
קרא עוד >

מארק היימן

ד"ר מארק היימן (.M.D) הוא רופא פונקציונאלי אמריקאי ידוע המכהן כיו"ר המכון לרפואה פונקציונאלית, הדוגלת בחיפוש אחר הגורמים למחלות ולא בהסוואת תסמינים. במשך 10 שנים שימש כמנהל הרפואי של חוות הבריאות הידועה Canyon Ranch וכיום הוא המנהל הרפואי של המרכז הרפואיUltraWellness . זהו ספרו הרביעי בהוצאת פוקוס אחרי שלושה רבי-מכר מצליחים: "בריא לתמיד" (2005), "חילוף חומרים מנצח" (2007) ו"מוח מנצח" (2009).
קרא עוד >

מארק טוויין

ג'רום לאבינגמארק טוויין הוא שם העט של סמואל לנגהורן קלמנס (1835-1910), אחד היוצרים החשובים והאהובים ביותר בספרות האמריקאית ובספרות העולמית בכלל. טוויין נולד בדרום ארצות הברית וגדל בעיירה חניבעל. בצעירותו עבד כנווט בספינות ששטו לאורך נהר המיסיסיפי ובהמשך דרכו התפרסם כעיתונאי וכמרצה. החיים בעיירה וההיכרות עם הנהר הגדול, על ההרפתקאות שהוא זימן, לצד הרשמים שהותירה מלחמת האזרחים האמריקאית, היו מקור השראה עיקרי למפורסמות שביצירותיו של טוויין. אלה כוללות את ״הרפתקאותיו של האקלברי פין״, ״הרפתקאות תום סויר״ ועוד רבות אחרות. בספריו משרטט טוויין בפיקחות, בהומור חי ובכלים סטיריים חדים את החברה האמריקאית הצעירה והמתפתחת ואת נפשותיהם של החיים בה.
קרא עוד >