• חפשו אותנו גם ב:

סופרים

א   ב   ג   ד   ה   ו   ז   ח   ט   י   כ   ל   מ   נ   ס   ע   פ   צ   ק   ר   ש   ת

לואיס קרול

לואיס קרול, שם העט של צ'ארלס לוטווידג' דוד'סון, נולד ב-1832 בכפר במחוז צ'שייר באנגליה, וגדל בין עשרה אחים ואחיות. אביו היה איש דת, ובילדותם של האחים דוד'סון בבית הכמורה התחיל קרול לשעשע את עצמו ואת אחיו במעשי קסמים, תיאטרון בובות וכתיבת עיתונים ביתיים. אהבת המשחקים והילדים ליוותה אותו גם כמבוגר, וכך פגש את אליס הקטנה שיכולה לזקוף לזכותה את ההשראה לסיפורו "הרפתקאות אליס בארץ הפלאות" שראה אור ב-1865. "מבעד למראה ומה אליס מצאה שם" ורבים אחרים התפרסמו לאחר מכן. קרול היה מתמטיקאי ואיש לוגיקה באוקספורד, ונוסף ליכולת המופלאה שלו בביזאריות ספרותית והמצאת עולמות דמיוניים, היה חלוץ בצילום דיוקנאות. הוא מת מדלקת ריאות זמן קצר לפני יום הולדתו ה-66.
קרא עוד >

לוקה ד'אנדראה

לוקה ד'אנדראה נולד ב־1979 בבולצנו, איטליה, שם עבד כמורה במשך עשר שנים. מה שקרה בהר, ספרו הראשון, מתורגם בימים אלה לשלושים שפות.
קרא עוד >

לוקיוס אנאיוס סנקה

לוקיוס אנאיוס סנקה נולד בקורדובה שבספרד בשנת 1 לפנה"ס לערך, למשפחה עשירה ממוצא איטלקי. בשנת 64, לאחר השריפה הגדולה ברומא ומעשי הביזה של נירון קיסר - לשעבר תלמידו - החליט סנקה להתבודד, פרש מחיי הציבור וגלה הרחק מרומא. בשנת 65 נגזר עליו להתאבד משום ששמו נקשר בינסיון ההתנקשות הכושל בחיי הקיסר. סנקה, מאבותיה הבולטים של תורת הסטואה, הוא אחד הפילוסופים המערביים הגדולים והמשפיעים ביותר בכל הזמנים.
קרא עוד >

לורי האלס אנדרסון

לורי האלס אנדרסון, סופרת הנוער האמריקנית, ידועה ביכולתה לדון בהומור, בעוצמה וברגישות בנושאים הטעונים ביותר. כתיבתה נוגעת במכאובי גיל ההתבגרות ומאירה אותם באור חדש. אנדרסון היא כלת פרס מרגרט א׳אדוארדס על תרומתה לספרות הנוער. ספריה זכו בפרסים ספרותיים רבים והיו לרבי מכר בינלאומיים. היא חיה בצפון ניו־יורק עם בן זוגה, ארבעת ילדיהם,שני כלבים וחיות אחרות, ואוהבת לטייל ביערות. כשהיא לא כותבת, היא רצה מרתון ומגדלת עגבניות.
קרא עוד >

לורן בינה

לורן בינה, יליד פריז 1972, הוא מרצה לספרות וסופר. ספרו הקודם — HHhH, למוח של הימלר קוראים היידריך — המגולל את הסיפור האמיתי של "מבצע אנתרופואיד", והוא מחשבה על הסיפורת ועל בעיית הביטוי של האמת ההיסטורית — זכה לשלל תשבחות ופרסים, בהם פרס גונקור — הפרס הספרותי החשוב בצרפת (ראה אור בעברית בהוצאת כנרת, זמורה ביתן).
קרא עוד >

לורן גרוף

לורן גרוף היא סופרת אמריקנית עטורת שבחים ופרסים. אלות גורל וזעם הוא ספרה הרביעי, שזכה לשבחים מקיר לקיר וכיכב ברשימות רבי־המכר. היא מתגוררת בפלורידה עם בעלה ושני בניה.
קרא עוד >