• חפשו אותנו גם ב:

סופרים

א   ב   ג   ד   ה   ו   ז   ח   ט   י   כ   ל   מ   נ   ס   ע   פ   צ   ק   ר   ש   ת

כנרת רובינשטיין

יוצרת ועורכת, נולדה בירושלים ב-1979, ובה היא מתגוררת גם היום; דוקטורנטית לספרות באוניברסיטה העברית. סיפוריה ורשימותיה מתפרסמים בכתבי עת ספרותיים שונים. הרומן הראשון שפרסמה, "תיבת נוח", ראה אור השנה (2013) בהוצאה משותפת של רימונים ועמדה.
קרא עוד >

כריס קולפר

כריס קולפר זכה בפרס גלובוס הזהב על גילום דמותו של קורט האמל בסדרה GLEE , והופיע ברשימת מאה האנשים המשפיעים בעולם של טיים מגזין. הסדרה ארץ האגדות מככבת ברשימות רבי־המכר בעולם.
קרא עוד >

כריסטה וולף

כריסטה וולף (1929–2011) הייתה מאנשי הרוח הבולטים של גרמניה המזרחית, וזכתה להערכה רבה גם במערב. בשנות ה-80 בלטה בין הדורשים שינוי, שלימים הביא לנפילת חומת ברלין. "עיר המלאכים, או המעיל של ד"ר פרויד" פרי עטה ראה אור בסדרת "פועלים – סיפורת" בשנת 2013.
קרא עוד >

כריסטופר מורלי

כריסטופר מורלי נולד ב-1890, בהאוורפורד שבפניסילבניה. הוא למד באוניברסיטת אוקספורד שבאנגליה, שם פרסם את ספר השירה החטא השמיני והכיר את הנערה האמריקאית הלן פיירצ'יילד שעמה חזר לניו יורק; במקביל קיבל תפקיד כעורך וכפובליציסט בהוצאת דאבּלדיי האגדית. בשנת 1917 עבר מורלי לפילדלפיה ובמשך שנתיים היה העורך הראשי בעיתון נשים חשוב. באותה שנה פרסם את ספר הפרוזה הראשון שלו פרנסוס על גלגלים. הצלחתו של הספר הייתה כה גדולה עד שמורלי כתב לו מייד ספר המשך. ב-1920 החל מורלי לכתוב טור ביו יורק איבנינג פוסט וטייל ברחבי ארצות הברית כעיתונאי. הוא ייסד את ה-Saturday Review of Literature, ערך מהדורות של ה-Bartlett's Familiar Quotations, היה מייסד ב-Book-of-the-Month Club, ושל מועדון הספרים Baker Street Irregulars. ספרו קיטי פויל עובד לסרט שזכה בפרס האוסקר. על מורלי נאמר שהמעודנוּת וההומור הייחודיים שלו בעלי אופי "בריטי". הדי כתיבתו נשמעו אצל סופרים רבים, מקינגסלי אמיס ועד לטום וולף. מורלי מת בשנת 1957 והספיק להותיר אחריו מורשת של יותר ממאה ספרים.
קרא עוד >

כריסטינה וולף

כריסטה וולף 1929-2011. וולף היתה מחשובי הסופרים במזרח גרמניה הקומוניסטית וזכתה להצלחה גם במערב גרמניה. וולף הזדהתה עם האידיאולוגיה הסוציאליסטית, אבל במשך השנים מתחה ביקורת על המשטר במזרח גרמניה, יצאה נגד הצנזורה ותמכה במתנגדים פוליטיים. ספריה, שכללו היבטים אוטוביוגרפיים רבים, עסקו בין היתר בחלוקת גרמניה לשתי מדינות, בהתמודדות עם העבר הנאצי ובמקומן של נשים בחברה. לאחר הפלת חומת ברלין ב-1989, קראה וולף להמשיך להשאיר את מזרח גרמניה תוך הפיכתה ל"דמוקרטיה הומנית באמת ובתמים". וולף זכתה בכמה פרסים ספרותיים חשובים, אבל לאחר איחוד גרמניה נפגעה יוקרתה בשל הגילוי כי בתחילת דרכה הספרותית, שימשה מודיעה של השטאזי, שירות הביטחון החשאי של מזרח גרמניה. בעקבות הביקורת שנמתחה עליה בעקבות שיתוף הפעולה שלה עם השטאזי, גלתה וולף לארצות הברית. לעברית תורגמו שלולשה מספריה: "קסנדרה" (עם עובד, 1987), "מדיאה: קולות" (שוקן, 1998) ו"עיר המלאכים או מעילו של ד"ר פרויד", (הוצאת ספרית פועלים, 2013)
קרא עוד >

כריסטינה פרי רוסי

כריסטינה פרי רוסי (1941) נולדה במונטווידאו שבאורוגוואי. ב-1963 החלה ללמד ספרות באוניברסיטת מונטווידאו ובאותה שנה גם פרסמה קובץ סיפורים קצרים. פרי רוסי נעשתה דמות רבת השפעה בשנות השישים והשבעים בשל הטון הפמיניסטי, החדשני והמרדני של כתביה. בימי הדיקטטורה באורוגוואי, ולאחר שזכתה בפרסים הספרותיים החשובים ביותר במדינה, נאסרו יצירותיה לפרסום. היא היגרה לספרד בשנת 1973 ומתגוררת עד היום בברצלונה. יצירתה כוללת יותר מארבעים רומנים, מסות, סיפורים קצרים, תרגומים ושירה, ומתורגמת ליותר מחמש-עשרה שפות. היא עוסקת תמיד בנושאי תשוקה, מיניות, פמיניזם וחופש הפרט לעומת הדיכוי השלטוני. ולבסוף, פרי רוסי אוהבת חיות, כדורגל ואופרה, ולאחרונה הפסיקה לעשן מטעמי בריאות.
קרא עוד >

כריסטינה קומנצ'ני

כריסטינה קומנצ'יני, ילידת רומא, 1956, היא מחברת רומאנים, תסריטאית, במאית סרטים ומחזאית. 'כשהלילה', הרומאן השביעי שלה – והראשון בעברית – היה רב-מכר באיטליה וצולם כסרט בבימויה. היא אחת מן הסופרות האיטלקיות הנועזות בנות-זמננו אשר קוראות תיגר על המוסכמות של האימהוּת הטובה, והיא מבקשת לאפשר לאימהוֹת את "האהבה והשנאה כלפי הילד שילדתי".
קרא עוד >

כרמית גלבוע

כרמית גלבוע נולדה בשנת 1972. גדלה בהרצליה והתגלתה כילדת פלא בתחום הציור. למדה עיצוב המוצר לתואר ראשון והמשיכה למוסמך במנהל עסקים. גלבוע היא פרסומאית ותיקה, אשת שיווק ויזמית, הנמנית על מייסדיה של 'גיבור תרבות' - רשת חברתית לעניניי תרבות. בשנים האחרונות מתמקדת בכתיבת תסריטים וספרים. ספריה בהוצאת עם עובד: ייעודו של דן - ההתגלות (1) 2012. ייעודו של דן - המסע הגלקטי (2) 2016.
קרא עוד >

כרמלה לנגר-שמעוני

"אן" הוא ספרה הראשון של המשוררת.כרמלה שמעוני נולדה בתל אביב, 1936. היא בעלת תואר שלישי בבוטניקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, לימדה שם בבית הספר למדע שימושי. ניהלה כעשרים שנה מעבדה ביולוגית במכון הישראלי לסיבים, ועבדה עם ארכיאולוגים במוזיאון ישראל בזיהוי סיבי צמחים מאתרי חפירות. למדה כתיבה יוצרת עם שי דותן, רחל חלפי ואמיר אור.
קרא עוד >

כרמן פוסאדס

כרמן פוסאדס נולדה באורוגוואי וחיה עם משפחתה במדריד, מוסקבה, בואנוס איירס ולונדון בעקבות אביה השגריר. פירסמה מאמרים, תסריטים לרדיו ולטלוויזיה, ספרי ילדים, סיפורים קצרים וכמה נובלות. שחיתויות קטנות זיכה אותה בפרס פּלָנֶטָה, הפרס הספרותי היוקרתי ביותר בספרד.
קרא עוד >

כתב העת של תלמידי המסלול לכתיבה אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

הכותבים: רחלי דור רפפורט, עירית נגר, סלין אסייג, מיה אלנתן, אפרת בן שושן גזית, נועה נקר, שירה שמי, בועז תבורי, שרון הורודי, ארז שחר, מיכל צימרמן, איריס רילוב (תרגום וויליאם וורדסוורת'), עמית הכט, אלפי גלברד, דינה עזריאל, מיכל תבורי, דינה ריכטר, טלי שמיר ורצברגר, מומו לכיש, ארז שחר, שי קומרוב, שמעון בארי, מוריה דיין קודיש, גאולה שינה, עידו פלד (תרגום גתה), איריס ב. כהן, לואיז קבלה, שחף ויאר, רעות נבו, סמדר שרת, גיתית בן דור, ירדן ברוך, ליאת סימון, איילת הלפרן יפת. עורכי הגיליון: דפנה שרן, שמעון בארי, סלין אסייג, ענבל גיל, איילת הלפרן יפת, מיכל צימרמן, לואיז קבלה, ארז שחר, דנה סתיו.
קרא עוד >