• חפשו אותנו גם ב:

Booxilla - ספרים דיגיטליים בעברית

בוקסילה הוא מיזם צעיר ורענן שמטרתו לקדם ספרים דיגיטליים בעברית.

מרבית פעילותה של בוקסילה נתונה להפצת ספרים של המו"לים השונים בפורמט דיגיטלי.

לבוקסילה יש גם זרוע מו"לית זעירה העוסקת בעיקר בהוצאה לאור של טקסטים קצרים – קובצי סיפורים וסינגלים.

 

למה לקרוא ספרים דיגיטליים?

  • כי אפשר ליהנות מאלפי ספרים דיגיטליים במכשיר אחד קטן וקל, וליהנות מקריאה נוחה ופחות מסורבלת – בין אם אתם בחופשה, במטוס, ברכבת, או שרועים בבית על הספה או במיטה... כל הספרים איתך.
  • כי לרבים מאוד יש אמצעי דיגיטלי כלשהו שאפשר לקרוא בו – טבלטים, טלפונים חכמים וקוראים דיגיטליים.
  • הפלטפורמה הדיגיטלית מאפשרת חופש מו"לי רחב מאוד – אפשר להוציא לאור גם טקסטים קצרים – סינגלים וסיפורים קצרים – בלי צורך לאסוף כמות תוכן גדולה מאוד כמו שקורה לרוב בדפוס. 
  • כי אפשר לסמן בטקסט משפטים, לכתוב הערות, להגדיל את הגופן, ליצור סימניות, לשתף ברשתות החברתיות ציטוטים אהובים, ולחפש במילון וברשת תוך כדי קריאה. 
  • כי הטכנולוגיה סוף-סוף בשלה לתמיכה מלאה בעברית. 
  • כי אפשר להפחית את השימוש בנייר ובכך לתרום גם לסביבה בריאה יותר.

 

ספר דיגיטלי או ספר אלקטרוני?

התשובה היא: גם ספרים דיגיטליים וגם ספרים אלקטרוניים

ברחבי העולם משתמשים בשני השמות - ספר דיגיטלי או ספר אלקטרוני. האקדמיה ללשון העברית קבעה: ספר אלקטרוני, אבל אנו בבוקסילה נוטים במידה רבה יותר ל "ספר דיגיטלי". למה? מכיוון שאמצעי הקריאה השונים הם המכשירים האלקטרוניים (החשמליים) למעשה והקבצים עצמם הם בפורמט דיגיטלי (ספרתי) ולכן ספר דיגיטלי מבחינתנו הוא תאור מדויק יותר מאשר ספר אלקטרוני. ובאמת לא משנה אם אתם קוראים ספרים דיגיטליים או ספרים אלקטרוניים מדובר בספר.

 

אנו מאמינים שדו קיום בין אמצעי הקריאה - הדפוס והדיגיטלי - רק מוסיף חדווה לחוויית הקריאה ולתענוג שאנו שואבים מתכנים טובים. אנו רוצים להמשיך וליהנות משני העולמות ולהוסיף לתרבות העברית במה נוספת ומשוכללת הטומנת בחובה אפשרויות טקסטואליות מלהיבות ביותר. אז אם אתם אוהבים לקרוא, לא משנה אם אתם קוראים ספר מודפס, ספר דיגיטלי או ספר אלקטרוני, זהו רק אמצעי והתוכן הוא הדבר החשוב בכל זה. לכל פורמט חדש נדרשת תקופת הסתגלות כזאת או אחרת, אבל ברגע שניסיתם והצלחתם (ואולי גם התרגלתם לחידוש) דרך הקריאה נעשית טבעית ומהר מאוד ההבדלים בין ספר דיגיטלי למודפס מיטשטשים.

 

ספרים דיגיטליים או ספרים אלקטרוניים (איך שתבחרו לכנותם) בישראל עדיין מהווים נתח קטן יחסית לעומת ספרים מודפסים, על כן ברצוננו לתרום תרומה ניכרת להעשרת מגוון הספרים הדיגיטליים ולשמש שחקן מרכזי בבניית שוק זה.

 

אנו מאמינים שהקורא העברי בשל לקריאת ספרים דיגיטליים, באמצעים הזמינים כעת לרובנו, ומחפש את הנוחות הרבה שאמצעים אלו יכולים לתת.

 

החל באוקטובר 2018 אתר בוקסילה הצטרף לקבוצת אינדיבוק - חנות הספרים הגדולה ברשת, המציעה גם ספרים מודפסים וספרי שמע. 

 

קריאה נעימה ומהנה!

שלכם,

צוות בוקסילה

 

 

אנו מאחלים לכם הנאה מלאה ממבחר הספרים והסיפורים שתקראו באמצעות בוקסילה!