יש לך בשביל מה
מתאים למכשירים הבאים
android apple קריאה מקוונת windows kindle
גודל: 184 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: אפריל 2016
מסת"ב: 319-0-06256
preview
יש לך בשביל מה
מחבר: אודי שרבני
הוצאה: הקיבוץ המאוחד   סוגה: סיפורים קצרים ונובלות מקור   עריכה: נגה אלבלך

גרוש עצמאי שפשט את הרגל, קריין פרסומות שעובד מהבית ואורז קניות שנבחר לעמוד במרכזו של סרט דוקומנטרי – אלה הם שלושת הגיבורים בספר "יש לך בשביל מה" מאת אודי שרבני.
מצד אחד כל אחד מהם נסחף בזרם החיים בדרך שנדמית קהת חושים וחסרת כל שליטה, מן הצד האחר המבט של שלושתם מפוכח עד כאב, מודע לכל מהלך, מחווה ומילה. קו העלילה הראשי הוא רק מסגרת דקה המשמשת כר פורה לפרימה עד כדי אבסורד של טקסי ההתנהגות המקובלים ולבחינה של חיינו. עצם קיומו של דו שיח בין שניים, אפילו הוא נדמה כקלישאה ועל כן יש לעוות ולפרק אותו על מנת להפיק ממנו אי אלו ניצוצות של אמת.

מבטו המודע של אודי שרבני נראה כפיכחון נוקשה ואכזרי, אולם למעשה הוא חושף גרעין אנושי של תשוקות חבויות ופחדים ועל כן הוא נוגע ללב ומלא רוך.
זהו ספרו השני של אודי שרבני, יליד 1976. ספרו הראשון למה אתה לא מחייך (מודן, 2011) זכה לשבחי הביקורת. בשנת 2009 זכה שרבני במקום הראשון בתחרות הסיפור הקצר של עיתון הארץ.

אודי שרבני

אודי שרבני. כותב.
ספרו הראשון "למה אתה לא מחייך", יצא בהוצאת "מודן".
זוכה תחרות הסיפור הקצר של הארץ לשנת 2009; "מי שצריך להיכנס ייכנס".

צילום: עמית ישראלי

הבלוג משלים בגרויות   ערוץ היוטיוב של אודי שרבני   Facebook   

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 1 ביקורות

"יש לך בשביל מה": אודי שרבני מוציא מאיזון

עמרי הרצוג - הארץ תאריך: 01-06-2016

שרבני הוא סופר פרוש ובודד; נרקיסיסטי, ראוותני, מבריק ומפונק. ציפור מוזרה בנוף הספרות הישראלית העכשווית. הוא כותב באופן שאפשר לכנותו "פוסט־מודרני", כמו שמעטים עושים בספרות העברית. אתגר קרת, לדוגמה, יוצא, נכנס ומחלל את הגבולות הריאליסטיים כדי לסדוק את גבולות התודעה, ועושה זאת באמצעות סיפורי פואנטה משויפים; אורלי קסטל־בלום שוברת את הכללים הספרותיים והלשוניים בגחמנות יצירתית. שרבני שונה מהם. הוא כותב באופן שהזכיר לי את דיוויד פוסטר וואלאס: כתיבה שנובעת מאיבה יוקדת לקלישאות של תיעוד ריאליסטי, וקורסת בהדרגה לביטוי של הרס עצמי.

לקריאה נוספת לחץ כאן