דברים שאני יודעת על ר'
מתאים למכשירים הבאים
android apple קריאה מקוונת windows kindle
גודל: 225 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: 2012
מסת"ב: 315344
preview
דברים שאני יודעת על ר'
מחבר: אדוה בולה
הוצאה: הקיבוץ המאוחד   סוגה: סיפורים קצרים ונובלות מקור   עריכה: מיכל בכר ודורית פרידמן

דברים שאני יודעת על ר', מאת אדוה בולה, ספר מרגש, כתוב ביד אמן, המספר את סיפוריהן של שלוש נשים: רחל, ציירת מתוסכלת שאינה מצליחה ליצור, ופגישה מקרית עם המרצה שלה מימי "בצלאל" מחייבת אותה להתמודד עם הסוד שהיא נושאת עִמה מאז; נעמה בת האחת-עשרה, שגרה בשיכון צפוף וצבעוני בלב נתניה בתחילת שנות השמונים, וכדי להפיג מעט את בדידותה היא מתחילה לעקוב אחר שכנתה החדשה, מורה לפסנתר מטופחת ועדינה כבת חמישים; ונטלי, צעירה מאשקלון שעושה כל שביכולתה למען אהוּבה יוסי, סַפָּר מוכשר אך חסר אמביציה, בהמתנה להצעת נישואין המבוששת לבוא.

כל דמות היא עולם ומלואו. כל דמות מעוררת השתאות בדרכה המיוחדת, אך לשלושתן משותפת אותה תחושת בדידות לא נרפאת שמקורה בגעגוע מתמיד לחום של אם, ומשאלה אחת - למלא את החסר.

אדוה בולה

אדוה בולה, שחקנית, ילידת נתניה, בוגרת בית הספר למשחק ב"סמינר הקיבוצים", שיחקה בסדרת הדרמה "מגדלים באוויר" ובמיני סדרה "נבלות". המחזה "הדוד הנק" על-פי סיפוריה ובכיכובה, זכה לשבחים רבים. דברים שאני יודעת על ר' הוא ספרה הראשון.

הערוץ של אדוה ביוטיוב  

 
ביקורות
לספר זה התפרסמו 4 ביקורות

...אלו נובלות נפלאות, מהיפות שקראתי בשנים האחרונות. ... הכתיבה שלה מלאת כישרון,עדינה ומדויקת, עם אבחנות אנושיות חדות ומשעשעות. היא יורדת באומץ לתוך נבכי הנפש ומתארת נושאים שמהדהדים ומזכירים סיפורים שלי - סיפורי התבגרות, חיפוש אחר דמויות מבוגרים מחוץ למשפחה (כי ההורים האמיתיים מתים, מאכזבים או נעלמים במובן אחר).
יהודית קציר, גלובס
לקריאה נוספת לחץ כאן

ביקור בית עם הסופרת (והשחקנית) אדוה בולה: דברים שאני יודעת על ר'

"למדתי משחק מאז שהייתי בכיתה ב'. זו היתה דרך נפלאה בשבילי להתבלט כאחת מתוך ארבע בנות. מגיל מאוד צעיר גם כתבתי, אבל זה, להבדיל מהמשחק היה סוד. עם השנים הלכו והשתלבו שני הכישורים שלי זה בזה. כשחקנית שכותבת, הרבה פעמים אני מדמיינת כיצד הייתי משחקת את הדמות לו הייתי נדרשת להפיח בה חיים. בזמן הכתיבה אני הרבה מדמיינת את הסצינה כקולנועית או בימתית", מספרת אדוה בולה, שבימים אלה הוציאה לאור את ספר הביכורים שלה "דברים שאני יודעת על ר".

לקריאה נוספת לחץ כאן

ראיון || אדוה בולה לא משחקת ברגשות

מיה סלע - הארץ תאריך: 08-06-2012

השנה השלישית בלימודי המשחק של אדוה בולה בסמינר הקיבוצים היתה שנה קשה, שנה איומה ותחרותית מאוד. השיעור שבו פרחה היה שיעור מספרי סיפורים שהעביר השחקן, הבמאי והמחזאי יענקל'ה יעקובסון. "בשיעור הוא ביקש מאתנו לספר סיפורים, אני נזכרת בזה ועולות לי דמעות. פתאום אצלו היה לי כזה ביטוי, פשוט התיישבתי וסיפרתי סיפור ותוך כדי שסיפרתי הבנתי שאני כותבת תוך כדי, כותבת בראש", מספרת בולה.

אחרי כל שיעור היא חזרה לביתה וכתבה את מה שסיפרה בכיתה. "יום אחד יענקל'ה ניגש אלי וביקש שאכתוב את הסיפורים שסיפרתי. אמרתי לו שכבר כתבתי והוא ביקש לקרוא. אחרי חודש התקשר ואמר ‘אדווה נשמה עשיתי מזה מחזה'".

לקריאה נוספת לחץ כאן

"דברים שאני יודעת על ר'": ברוכה הבאה, בהלת עולם


ענבל מלכה - הארץ תאריך: 17-07-2012

דברים שאני יודעת על א' בולה, לפי ספרה הראשון: היא אמיצה, היא חרוצה, היא כותבת במרץ שנשמר לאורך הספר כולו, יש לה ביטחון, והיא בקיאה מאוד בז'אנר שבו היא כותבת - ז'אנר מוּכר ואהוד בספרות הישראלית, שאפשר לכנות בקיצור "נשים על סף התמוטטות עצבים". הוא נשאר כזה גם לאחר הצטרפותה של בולה לנוף הספרותי, עם דגש על המוכר.


לקריאה נוספת לחץ כאן