פטל 4 - צלילים
מתאים למכשירים הבאים
android apple קריאה מקוונת windows kindle
גודל: 96 עמוד (לפי 300 מילה בעמוד)
שפה: עברית
הוצאה: מרץ 2017
מסת"ב: 800-0-419004
preview
פטל 4 - צלילים

מוזיקה מתקליט של פרנק זאפה ומפגש עם חיית בר, דממה של טביעה במים ומסיבת אוזניות, שירי מולדת נאיביים והמולת עיר זרה - אלה הם רק חלק מהצלילים והקולות הנשמעים בגיליון הרביעי של כתב העת "פטל", המיוחד לנושא "צלילים". שבעה עשר כותבים וסופרים כתבו במיוחד לגיליון הזה סיפורים קצרים וממוארים בסגנונות ובקולות שונים. תחושות חריפות ורגשות עזים נשארו צרובים אצל הכותבים יחד עם המוזיקה, והם משתקפים היטב בסיפורים. מבין השורות עולה הניסיון להעביר בכתב את ההשפעה החזקה של מה שקלטה האוזן - צליל שסימל תקופה זוגית כואבת; צרימה בלתי נסבלת של משבר משפחתי; או שיר שנקשר בזיכרון ברגע של התחלה מחדש. את האסופה הזו מומלץ לקרוא בשקט מוחלט או לצלילי סימפוניה מחרישת אוזניים. ברוב הטקסטים מצורף קישור לקטע מוזיקלי, בניסיון לבדוק אם ההאזנה תעשיר או תסתור את שהעין קוראת.

אביבית משמרי

ילידת 1968. ספרה "הזקן השתגע" יצא לאור במאי 2013 בהוצאת "חרגול- מודן" וזכה בפרס רמת גן לספר ביכורים. טקסטים פרי עטה התפרסמו בכתבי העת "הליקון" ו"זוטא". מתחזקת מאז 2003 את הבלוג האישי "כותבת מוחקת".
עיתונאית לשעבר (גלובס, Forbes, Ynet), עוסקת בכתיבה ועריכת תכנים בתחום הטכנולוגיה. בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ובקולנוע מאוניברסיטת תל אביב. מתגוררת בתל אביב, אם לשניים.


צילום: ראומה חיות

הבלוג של אביבית משמרי  
אודי שרבני

אודי שרבני. כותב.
ספרו הראשון "למה אתה לא מחייך", יצא בהוצאת "מודן".
זוכה תחרות הסיפור הקצר של הארץ לשנת 2009; "מי שצריך להיכנס ייכנס".

צילום: עמית ישראלי

הבלוג משלים בגרויות   ערוץ היוטיוב של אודי שרבני   Facebook   
בני הנדל

בני הנדל — שדרן רדיו, מנחה, קריין אמנותי, עורך ומתרגם שירה. בשנים 1970-2005 פעל בקול ישראל כמגיש, עורך, מראיין, קריין ושחקן תסכיתים.

גדעון הרן

גדעון הרן, יליד ירושלים ליד שכונת שערי חסד, הורה לשלושה ילדים, יתום, צלם סידרתי, מתרגל באך בפסנתר, אוהב את המדבר ואת הציפורן הנקוד, יזם, בטלן, עובד על הנובלה מר למפל, חי בעולם של צלילים ואוהב להביט בחלון של מכונת הכביסה.

גיא פרל

גיא פרל — משורר, אנליטיקאי יונגיאני ומורה באוניברסיטת תל–אביב. ספרו
"יש נקודה מעל הראש שלך" ראה אור בשנת 2013 בהוצאת ספריית פועלים והקיבוץ המאוחד. ספרו "לשאת את הנפש במהופך — רשימות על שירה" ראה אור בשנת 2016 בהוצאת קשב לשירה.

דורון שנער

דורון שנער — ספרו "חלונות נמוכים" יצא לאור בהוצאת כנרת, זמורה–ביתן, דביר ב–2016.

חגית שדה

חגית שדה — מעצבת ומרצה לעיצוב טקסטיל. בעלת המותג B.Knit לאופנת בית. גרה בתל–אביב.

טלי עוקבי

טלי עוקבי — כותבת ישראלית. נולדה ב–1970 בעפולה. בוגרת המדרשה לחינוך ואמנות בבית ברל. ספר השירה שלה "עור התוף של הלילה" יצא ב–2013 בהוצאת אינדיבוק. מאז מפרסמת בבמות שונות: עיתון ׳הארץ׳, כתבי העת ׳הו!׳, ׳צריף׳, ׳מקף׳. השתתפה בספר "את לא נולדת אישה" ובקובץ הסיפורים "פולנטה ורעל" בהוצאת תן. בימים אלה עובדת על הוצאה לאור של קובץ סיפורים קצרים. חיה עם משפחתה בצפון גרמניה.

יונתן הירשפלד

יונתן הירשפלד — צייר, יליד 1979, כותב על ענייני אמנות ופילוסופיה לעיתונים (׳הארץ׳) וכתבי עת מקוונים (׳ערב רב׳, ׳אלכסון׳).

יעל ברון

יעל ברון — אם לשני בנים ומתגוררת במודיעין. סיפורים פרי עטה ראו אור בשנים האחרונות בכתבי עת ואסופות.

יעל פינקוס

יעל פינקוס נולדה וגדלה ברמת השרון, עוסקת בצילום ובאמנות וכן בעלת בית מלאכה ללבד. צילומיה מופיעים בעשרות ספרים ומגזינים בארץ ובעולם. ספר הביכורים שלה "יותר מדי אור" ראה אור בהוצאת פרדס.

כנרת רובינשטיין

יוצרת ועורכת, נולדה בירושלים ב-1979, ובה היא מתגוררת גם היום; דוקטורנטית לספרות באוניברסיטה העברית. סיפוריה ורשימותיה מתפרסמים בכתבי עת ספרותיים שונים. הרומן הראשון שפרסמה, "תיבת נוח", ראה אור השנה (2013) בהוצאה משותפת של רימונים ועמדה.

Facebook   
נועם נגרי

נועם נגרי — סופר, מוזיקאי ומרצה מחיפה. עד עתה פרסם שלושה ספרים: קובץ הסיפורים הקצרים "מצופים" (2007), הרומן "רסיסים של אור שבור" (2012), והנובלה "טקנומליה" (2016). בימים אלה עובד על רומן–ממואר שעתיד לראות אור במהלך 2017. נגרי פרסם בעבר כמה מסיפוריו הקצרים בכתבי עת שונים ואף כתב ביקורות מוזיקה במגזינים העוסקים בתרבות. ב–2015 ייצג את המדינה בכנס הסופרים הבין–לאומי שהתקיים במינסק, בלרוס. בכנס הרצה בפני סטודנטים לכתיבה ותקשורת, וכמו כן השתתף בסימפוזיום המרכזי שנושאו היה: "הכותב והזמן".

עלמה איגרא

עלמה איגרא — ילידת 1986, מתגוררת בניו–יורק וכותבת דוקטורט בהיסטוריה באוניברסיטת קולומביה.

ענת עינהר

ענת עינהר, ילידת 1970, פתח תקוה. מעצבת, מאיירת וקומיקסאית.
פרסמה סיפורים בכתב העת "קשת החדשה" וטור קומיקס באתר "וואלה!" ובכתב העת "מסמרים".
גרה בתל אביב.
ספריה בהוצאת עם עובד: טורפים של קיץ (2008) הספר זיכה את המחברת בפרס טובה ויצחק וינר לעידוד יצירה ספרותית מקורית ובפרס ספיר לספר ביכורים לשנת 2010. פיל מתרחק (2013) תמונות עירום (2015)

שועי רז

שועי רז — חוקר פילוסופיה, היסטוריה אינטלקטואלית והיסטוריה של המדעים (במיוחד בהקשרים ערביים ויהודיים); חבר בקבוצות–המחקר 'ידע בנדידה' ו'מסורת, מסירה, וביקורת' במרכז מינרבה למדעי הרוח באוניברסיטת תל–אביב; מנחה סדנאות לימוד בחנות הספרים העצמאית 'סִפּוּר פָּשׁוּט' בנווה–צדק, תל–אביב; כותב את האתר האישי 'פֶּרֶא אדם חוֹשב'.

שמעון צבר

שמעון צבר — (1926-2007) סופר, מאייר, קומיקסאי, צייר, קריקטוריסט ופובליציסט ישראלי. בשנותיו האחרונות היגר ללונדון עקב התנגדותו למדיניות ישראל.

שרון הורודי

שרון הורודי — אמנית רב תחומית, אוצרת, כותבת ומרצה ישראלית המתגוררת בברלין. היא בעלת תואר ראשון מהאקדמיה לאמנות בצלאל בירושלים ותואר שני מהאקדמיה המלכותית בסטוקהולם, שבדיה. הורודי היא יוצרת וידיאו ארט וקולנוע ניסיוני ומפתחת תכניות חברתיות המשלבות אמנות ואקטיביזם. סיפוריה הקצרים התפרסמו במספר כתבי עת, וסרטיה הוצגו בפסטיבלים שונים בעולם. משנת 2010 היא אוצרת את פסטיבל "מוסררה מיקס" בירושלים.